به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۶۵۸۸
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
یک عضو ارشد هیات مذاکره کننده هسته‌ای ایران تاکید کرد: در نشست امروز (دوشنبه) بیش‌تر بحث‌ها عمل‌گرا و اجرایی بود و با این روند شاید بتوان به راه‌حل‌ها نزدیک شد.


به گزارش سخن، سید عباس عراقچی پس از پایان نشست دوجانبه میان ایران و آمریکا در لوزان سوییس در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما با بیان این که نشست امروز در مجموع راضی کننده بود، گفت: روال کار کاملا مشخص است، باید در همه موارد راه‌حل‌هایی پیدا و بعد همه راه‌حل‌ها با جزییات کامل مکتوب شود. در این صورت است که می‌توان گفت به توافق نزدیک شدیم.

معاون وزیر خارجه ایران در پاسخ به این سوال که شما درباره غربی‌ها که از امروز درباره یادداشت مشترک یا تفاهم سیاسی لفظی تا پایان 31 مارس صحبت می‌کنند، چه نظری دارید، تصریح کرد: این عبارت هیچ اهمیتی ندارد. تنها هدف کم کردن اختلافات و رسیدن به راه‌حل است.

وی تاکید کرد: تا قبل از این هدف، هیچ تاریخی نداریم و برای ما قابل پذیرش نیست.

عراقچی در ادامه نشست دوجانبه امروز دو طرف را فشرده و سنگین ارزیابی کرد و گفت: در دو دور گذشته موفق شدیم به پیشرفت‌هایی دست پیدا کنیم و امیدواریم بتوانیم در این دوره هم این پیشرفت را ادامه دهیم، هرچند هم‌چنان فاصله‌هایی وجود دارد زیرا جزییات مفصل و پیچیده است.
 این عضو ارشد تیم هسته‌ای ایران افزود: هم در بحث فنی و هم در بخش سیاسی، شکاف‌هایی وجود دارد اما مسائل فنی می‌تواند به بحث‌های سیاسی کمک کننده باشد و در نهایت این تصمیم‌گیری‌های سیاسی است که به رسیدن به توافق نهایی کمک می‌کند.

عراقچی با بیان این که همه هیات‌ها در این دوره تا روز جمعه وقت خواهند گذاشت، تصریح کرد: وزیران خارجه ایران و آمریکا تا روز جمعه در لوزان هستند و امیدوارم راه‌حل‌ها در همین چند روز برای کم کردن فاصله‌ها راهگشا باشند.

اقتصاد انلاین
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: