به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۶۵۷۶
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۱:۳۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
«حسن منصوری» از بسیجیان «لشکر 41 ثارالله» درباره یک قطعه عکس از یادگارهای حضورش در میادین دفاع مقدس، خاطره‌ای تعریف کرده است.


به گزارش سخن، منصوری می‌گوید: یکی از روزهایی که در مقر «لشکر 41 ثارالله» در نزدیکی اهواز مستقر بودیم، من و «محمد جواد زادخوش» و یکی دیگر از دوستان که دوربین عکاسی داشت، برای عکس گرفتن از سنگر بیرون زدیم که با «سردار سلیمانی» فرمانده لشکر، مواجه شدیم. به محض دیدن «حاج قاسم» تصمیم گرفتیم با ایشان هم یک عکس یادگاری بگیریم. «حاج قاسم» چون «محمدجواد» را به واسطه‌ آشنایی با برادر بزرگ‌ترش می‌شناخت و از شوخ‌طبعی و چقر بودنش خبر داشت، همان طور که از روبه‌رو سمت ما می‌آمد، از همان دور به جواد گفت: «من با شما عکس نمی‌گیرم.» جواد هم بی‌معطلی و باخون‌سردی گفت: «ما که نمی‌خواهیم با شما عکس بگیریم. می‌خواهیم دوربینمان را به شما بدهیم تا از ما عکس بگیرید.» حاج قاسم که جاخورده بود، لبش به خنده باز شد و آمد کنارمان ایستاد و عکس یادگاری گرفتیم.»

اما عاقبت این بسیجی شوخ‌طبع چه شد؟ محمد‌جواد زادخوش که سال 1344 در «خانوک» از توابع زرند کرمان به دنیا آمده بود، روز 21 اسفند 1363 در عملیات بدر، خرقه‌ شهادت پوشید.


افتاب
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: