به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۶۵۲۱
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معاون سیاسی وزیر کشور:
معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به اینکه دولت در دوره جدید رویکرد ایجاد مشارکت و همبستگی بین احزاب را در دستور کار خود قرار داده، گفت: دولت از تمام احزاب شناسنامه‌دار و مجاز حمایت می‌کند.

به گزارش سخن، محمدحسین مقیمی بعد از ظهر امروز در نشست تشکل‌ها و فعالان سیاسی استان یزد با بیان اینکه همه احزاب به دنبال پیشرفت کشور هستند، اظهار داشت: مسئولان و دبیران کل احزاب باید با درایت و هوشیاری کامل نسبت به همگرا کردن و نزدیک کردن تشکل‌های سیاسی اقدام کنند.

وی حمایت از فعالیت‌های قانونی و جلوگیری از هرگونه فعالیت غیر قانونی را وظیفه دولت دانست و افزود: ما باید در تمام امور از کسانی که فعالیت‌های خود را با مجوز انجام می‌دهند حمایت کنیم.

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه احزاب در کشور باید با برقراری ارتباط با یکدیگر فضا را برای فعالیت بیش از پیش خود فراهم سازند، اظهار داشت: زمانی که احزاب شناسنامه‌دار فعالیت کنند، فعالان سیاسی در فضای مدنی جامعه با پویایی و نشاط بیشتری نسبت به فعالیت خود اقدام می‌کنند.

مقیمی با بیان این مطلب که فعالیت‌های سیاسی باید در قالب چهارچوب خاص خود انجام شود تا نتایج خوب و نشاط سیاسی حاصل شود، گفت: اگر بخواهیم جامعه با شرایط خوب اداره شود و نشاط سیاسی در آن حاکم باشد باید به دور از هرگونه درگیری حزبی و توجه بیشتر به اهداف مشترک نسبت به رفع مشکلات و هموار کردن مسیر پیشرفت اقدام کنیم.

معاون سیاسی وزیر کشور با تاکید بر اینکه تشکیل حزب، از آن و نظارت بر عملکرد احزاب در کشور از جمله وظایف دولت در این مورد است.

مقیمی خاطرنشان کرد: فعالیت احزاب در کشور سبب علاقه‌مندی بیشتر مردم به نظام در قالب احزاب می‌شود و این مهم حرکتی بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است، این فعالیت به ایجاد همگرایی و هم‌اندیشی بیشتر در امور کشور و رسیدن به اهداف کلان نظام کمک بسیاری می‌کند.

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: بحث وفاق، نزدیکی، همگرایی و اقتدار ملی از جمله مواردی است که احزاب و گروه‌های سیاسی باید در شرایط کنونی کشور بیش از پیش به آن توجه داشته باشند.
جهان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: