به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۶۴۸۶
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تا خرداد 94 و دو سالگی دولت اعتدال چیزی باقی نمانده است. با این وجود یک بررسی اجمالی از کارنامه 19 ماهه دولت یازدهم به خوبی نشان می دهد آنچه برای دولت در اولویت اول بوده برون نگری با کارویژه حل پرونده هسته ای بوده است.

سخن، گروه سیاسی: تا خرداد 94 و دو سالگی دولت اعتدال چیزی باقی نمانده است. با این وجود یک بررسی اجمالی از کارنامه 19 ماهه دولت یازدهم به خوبی نشان می دهد آنچه برای دولت در اولویت اول بوده برون نگری با کارویژه حل پرونده هسته ای بوده است. این در حالی است که مقامات عالی نظام بارها با تذکر به مسئولان امر، از آنها خواسته اند تا با توجه به ظرفیت های درونی کشور، اقتصاد مقاومتی را سرلوحه حرکت جهادی قرار دهند تا از مرز تهدید اقتصادی و وابستگی بودجه ای به نفت عبور کنیم.

در عوض حامیان دولت محترم، با اصرار بر اولویت در نظر گرفته شده خود در بحث مذاکرات، آن را یگانه راه حل زود بازده برای تاثیر در وضعیت اقتصاد و معیشت مردم دانسته اند. این در حالی است که به گفته کارشناسان خبره اقتصادی، اگر نفت با ظرفیت رسمی 5 میلیون بشکه در روز به فروش برسد و قیمت آن به کانال بالای صد دلار در هر بشکه صعود کند، نه تنها مشکلی از وضعیت اقتصادی کشور حل نمی شود، بلکه بهمنی عظیم از نقدینگی و واردات بی رویه، تولید و صادرات کشور را در هم می کوبد.

در این میان و با نزدیک شدن به مقطع اعلام حصول توافق جامع با 6 کشور، حامیان مذاکرات هسته ای و سازش با 6 کشور، با توجه به حقیقت "فردای پس از رسیدن به توافق" بخشی از واقعیت آن دوران را به زبان جاری کرده اند.

در جدیدترین موضع گیری علنی، دکتر مسعود پزشکیان، نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری آریا گفته است: توافق هسته‌ای نمی‌تواند به تنهایی مشکل را حل کند، مگر آنکه در آن منافع ملت دیده شود و دستاوردهای لازم به همراه توافق به دست آید.

این سخنان در حالی مطرح می شود که رهبر معظم انقلاب، به عنوان یگانه پرچمدار استقلال و آزادی کشور، در سال جاری بیش از 21 بار بحث توجه به ظرفیت های درونی و بی توجهی به دستان دشمن را مطرح کرده و از مسئولان خواسته اند اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار و حرکت خود قرار دهند.

برچسب ها: هسته ای ، سخن
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: