به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۶۴۵۸
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۷:۲۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، در سفری که گویا سخت تر از سفر به اهواز نبوده، در سفر به فرانسه با لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه دیدار و گفتگو کرد.

سخن، گروه سیاسی: ابتکار در این سفر با رادیوی ضد انقلاب آر. اف. ای، نیز به گفتگو پرداخت.

در بخشی از این گفتگوی نامربوط که هیچ ارتباط مشخصی به حوزه کاری خانم ابتکار نداشت، خبرنگار از رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست سوال می کند:

خانم معصومـۀ ابتکار! نخست وزیر اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، گفتگوهای جاری برای حل بحران حاصل ار برنامۀ هسته ای ایران را مورد انتقاد قرار داد، بخشی از کنگرۀ آمریکا خواستار تصویب مجازات های جدیدی علیۀ ایران است، آیا از نظر شما روسای جمهوری دو کشور، باراک اوباما و حسن روحانی، تحت فشار کسانی که خواستار توافق در این زمینه نیستند، در موقعیتی مشابه قرار دارند ؟

ابتکار در پاسخ به خبرنگار رادیو فرانسه، در جایگاهی غیرمرتبط، با توهین به جریان های داخلی منتقد توافق با شش کشور، آنها را همسان با نتانیاهو جنایتکار دانسته و می گوید: البته در ایران نیز ما گروههای سیاسی مخالف داریم که در بارۀ مسائل مختلف اظهار نظر می کنند، اما می توانم بگویم که حال و هوای کلی موافق مذاکرات جاری در بارۀ پروندۀ هسته ایست و گروههای سیاسی اصلی کشور اینک با یکدیگر متفق القولند که سیاست اتخاذ شده در این مذاکرات بجا و ضروری ایست.

لازم به ذکر است لوران فابیوس، رئیس شرکتی بود که با ارسال خون های آلوده به ایران، ویروس ایدز را در برهه جنگ به ایران صادر کرد. از سوی دیگر، فرانسه جزء کشورهایی محسوب می شود که در توهین به مقدسات مسلمانان گوی سبقت را از دیگر کشورهای اروپایی ربوده است و در آخرین مورد با انتشار کاریکاتورهای موهن نسبت به پیامبر اعظم، به مقدسات یک و نیم میلیارد مسلمان توهین کرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: