به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۶۴۵۶
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۷:۲۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
صادق خرازی، عضو موسس حزب ندای ایرانیان در دانشگاه سمنان به ایراد سخنرانی پرداخت و ادعای تقلب در انتخابات را به گونه ای دیگر تکرار کرد.

سخن، گروه سیاسی: رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در سالن همایش های دانشگاه سمنان و در جمع دانشجویان این شهر با بیان این جمله که مهم‌ترین چالش جامعه امروز ما آزادی است، اظهار کرد: طرفداران و مخالفان آزادی، نیازمند تربیت و آموزش‌اند.

وی با بیان اینکه جهان امروز، جهانی آمیخته با فضیلت‌های جمعی است، افزود: محال است که دموکراسی در جامعه‌ای محقق شود اما در آن آزادی نباشد. امروز سرنوشت همه دنیا به هم متصل است و کشوری نمی‌تواند بگوید آبادانی و توسعه می‌خواهد اما آزادی نمی‌خواهد.

خرازی در بخش دیگری از سخنانش با گذر از مسائل تئوریک به بحث های روز پرداخت.

وی با اشاره ای معنادار و متناقض به رهبری آیت الله خامنه ای، در ادعایی هم سنخ با دیگر جریانات اصلاحات که فتنه 88 را رقم زدند، گفت: در سال ۷۶ اگر رهبری نبودند محال بود حماسه و تحول بزرگ دوم خرداد شکل بگیرد. برخی مایل نبودند تحولات دوم خرداد شکل بگیرد.

عضو موسس حزب ندای ایرانیان با وارد کردن تهمت سنگین تقلب، آن هم از سال 76، ادامه داد: به دنبال تغییر نتیجه انتخابات بودند که رهبری با صراحت جلوی رفتار برخی ایستاد! رهبری معتقدند که انتخابات باید آزاد و کامل باشد.

خرازی در ادامه این سخنان که به مثابه پرده برداری از ماهیت واقعی تفکر وی است، گفت: نمونه دیگر ایستادگی رهبر معظم انقلاب در حماسه ۲۴ خرداد ۹۲ بود. ایشان با تاکید بر سلامت انتخابات زمینه ساز پیروزی حسن روحانی بودند و امروز هم از دولت حمایت می‌کنند.

عضو موسس حزب ندای ایرانیان که در یک بازی دو نبش، به گونه ای وانمود می کند که هدف از تشکیل حزب ندا، ایجاد دالانی برای بازگرداندن اخراجی های فتنه به سیاست است و از سوی دیگر، وانمود می کند هدف از تشکیل ندای ایرانیان، کنترل جریانات افراطی اصلاحات و بدست گرفتن نبض جریان اصلاحات است.

اما دم خروس وی زمانی بیرون می زند که ببینیم چگونه با گذر بسیاری از مرزها، مدعی تقلب در همه انتخابات ها شده و تنها دو انتخابات 76 و 92 را استثناء می کند. باید از صادق خرازی پرسید نظر صریح و مشخص وی در مورد مابقی انتخابات، به غیر از دو انتخابات 76 و 92 چیست؟ آیا رهبری در آن انتخابات از حق انتخاب آزاد مردم دفاع نکرد؟

شاید بهتر باشد حزب تازه تاسیس ندا و شخص صادق خرازی، جایی به غیر از میانه لحاف سیاست را بر بگزیند، چراکه ادامه این روند قطعا خیلی ممکن نخواهد بود.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۲
2
1
درسته این عناصر وازده در مقابل غرب را باید محصول کم عقلی عناصر راست تلقی کرد . نمونه اش خود اقا صادق است ء این عناصر که در صدا و سیما در کار تصمیم گیری هستند ء با دادن تریبون به صادق خان فکر میکنند که توانسته اند ادم ضعیفی مثل خرزای را جایگزین خاتمی و اصلاح طلبهای افراطی کرده و ...... غافل از اینکه ندانسته او را بلندگوی مشارکتی ها در رسانه ملی ساخته اند . الحق درسته که اگر بی عقلی راستها نبود فضاحت ۷۶ و ۹۲ بخوانید حماقه سبز و بنفش اتفاق نمی افتاد .
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: