به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۶۴۳۲
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۰:۴۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دبیر کل جبهه حامیان انقلاب اسلامی:
دبیر کل جبهه حامیان انقلاب اسلامی در گفتگو با شبکه خبری سخن در مورد انتخابات ریاست مجلس خبرگان رهبری گفت، در انتخابات داخلی مجلس خبرگان رهبری پس از مرحوم آیت الله مشکینی مصلحت بر آن بود که برای جلوگیری تجمع قدرت آیت الله هاشمی بر مسند ریاست این مجلس نشستند امّا هم اکنون که دولت آقای روحانی منتسب و همراه آیت الله هاشمی است مصلحت بر توازن قواست.

سخن، گروه سیاسی: دبیر کل جبهه حامیان انقلاب اسلامی در گفتگو با شبکه خبری سخن در مورد انتخابات ریاست مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه تجمیع قدرت از سوی هرکسی باشد به مصلحت انقلاب، کشور و ملت نیست گفت، در انتخابات داخلی مجلس خبرگان رهبری پس از مرحوم آیت الله مشکینی مصلحت بر آن بود که برای جلوگیری تجمع قدرت آیت الله هاشمی بر مسند ریاست این مجلس بنشستند امّا هم اکنون که دولت آقای روحانی منتسب و همراه آیت الله هاشمی است مصلحت بر توازن قواست.

عظیمی افزود: عطف به سخنان چندی پیش ریاست محترم جمهورتجمیع قدرت ازسوی هرکسی که باشد فساد آفرین است و فرمایش ایشان مبنی بر اینکه اگر اباذر هم باشد در این شرایط فاسد می شود ریاست آیت الله هاشمی به مصلحت نیست.

عظیمی تاکید کرد: کارنامه مبارزاتی، مردمی، سیاسی و دینی روشن پیش و پس از انقلاب، مقبولیت عقلانی و دینی میان مردم و نخبگان، اعتدال و موضع گیری روشن و شفاف در فتنه سال 88 باید در انتخابات ریاست مجلس خبرگان لحاظ گردد. همچنین توان تصمیم گیری عاقلانه و غیر احساسی و قدرت تحلیل همسو با نظام، مردم و رهبری و مدیریت توأم با شیخوخیت را باید در نظر گرفت. بنابر این علاوه بر اینکه باید با تجمیع قدرت سیاسی، توان مالی و وابستگی های اقتصادی، مبارزه کرد باید توجه ویژه به این داشته باشیم که هرگاه دشمن و بیگانگان استعمارگر از ما تعریف کردند باید به دنبال نقصی در خود بگردیم و آنکه حمایت های نرم سال های اخیر از برخی افراد بیانگر این نقیصه در شخصیت سیاسی آن هاست.

دبیرکل جبهه حامیان انقلاب خاطرنشان کرد: جامعتین ( جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ) بهترین تشخیص را برای جایگزینی مرحوم آیت الله مهدوی کنی دارند. باید به دنبال شخصی بود که افکار عمومی، نگاه فعلان سیاسی و بالاخص جامعتین در مورد او مثبت باشد.

محمدحسین عظیمی با دعوت از خبره عرصه خبرگان یعنی دبیرکل جامعه روحانیت برای شرکت در انتخابات ریاست خبرگان اصلح ترین گزینه را از سوی جامعه سیاسی و ولایتمدار ایران اسلامی، آیت الله موحّدی کرمانی دانست و گفت، حضور در این عرصه در این برهه یک واجب شرعی است، اینجانب به نمایندگی از تمامی عاشقان ولایت از حضرتعالی به عنوان یک مبارز انقلابی و یار امام و رهبری برای حضور پررنگ دعوت می نمایم.

برچسب ها: خبرگان ، سخن ، عظیمی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: