به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۶۴۳۱
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دولت اگر واقعاً اسنادی درباره فساد اقتصادی طیف مقابل خود دارد، چرا افشای آنها و برخورد با آنها را به سال آینده و انتخابات مجلس دهم حواله می‌دهد؟
به گزارش سخن، سیدمحسن میرشمسی از فعالان فضای مجازی در صفحه شخصی فیس بوک خود نوشت: «اکبر ترکان» مشاور ارشد «حسن روحانی» و متخصص در امور "قرمه‌سبزی" و "آبگوشت بزباش"، تهدید به افشاگری کرده و گفته است: "مسلماً عده‌ای می‌خواهند در سال 94 با پول‌های کثیف و بادآورده وارد بازی سیاسی شوند و البته ما هم سکوت نخواهیم کرد؛ سال 94 سال افشای آنها است".

ضمن استقبال از هر نوع افشاگری، ذکر چند نکته خالی از لطف نیست!

1- دولت اگر واقعاً اسنادی درباره فساد اقتصادی طیف مقابل خود دارد، چرا افشای آنها و برخورد با آنها را به سال آینده و انتخابات مجلس دهم حواله می‌دهد؟! چرا همین امسال افشاگری نکرده و نمی‌کند؟! این تأخیراندازی در افشا و برخورد با مفاسد چه معنایی جز سیاست‌بازی و سوءاستفاده‌های باندی و جناحی از مقوله مبارزه با مفاسد اقتصادی برای از میدان به در کردن رقیب و تأثیرگذاری بر نتایج انتخابات مجلس آینده دارد؟!

2- "بگم بگم" جناب ترکان نشان می‌دهد که اولاً دوران "بگم بگم" هنوز نگذشته است و ثانیاً دولت برای قبضه کردن مجلس آینده روی این "بگم بگم"ها حساب ویژه باز کرده است نه عملکرد خود و این می‌تواند به معنای خالی بودن دست دولت از عملکرد قابل ارائه به افکار عمومی برای جلب نظر آنها و ایضاً اطمینان به باور نکردن آمارهای دولت توسط مردم نیز باشد!

3- نکات جالبی در زمینه مفاسد اقتصادی و مبارزه با آن در سابقه جناب ترکان به چشم می‌خورد. ازجمله اینکه سال‌ها پیش در شرکت نفتی و گازی پتروپارس در دوران مدیرعاملی اکبر ترکان، تخلفات متعددی رخ داد؛ تخلفاتی که جناب ترکان درباره آنها گفته بود: "اگر ما رانتی را در دولت قرار دادیم و عده‌ای از آن رانت استفاده کردند و ثروتمند شدند، حق نداریم یقه آنها را بگیریم. چون خودمان مقررات وضع کردیم."

حکایت "دستمال کثیف" است!

فارس
برچسب ها: بزباش ، آبگوشت ، ترکان ، سخن
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: