به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۶۴۱۴
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
۴۷ سناتور جمهوریخواه طی نامه‌ای سرگشاده به رهبران ایران اعلام کرده‌اند هرگونه توافق هسته‌ای با ایران پس از پایان دوره ریاست جمهوری باراک اوباما معتبر نخواهد بود.

نامه ۴۷ سناتور جمهوریخواه به رهبران ایران درباره مذاکرات
به گزارش سخن، ۴۷ سناتور جمهوریخواه طی نامه ای سرگشاده به رهبران ایران اعلام کرده اند هر گونه توافق هسته ای با ایران پس از پایان دوره ریاست جمهوری باراک اوباما معتبر نخواهد بود.

این نامه نه تنها برای این است که حکومت ایران را از امضای توافق دلسرد کند بلکه برای اعمال فشار بر کاخ سفید است تا به کنگره در روند مذاکرات قدرت و اعتبار دهد.

در بخشی از این نامه خطاب به مقامات ایران آمده است: با مشاهده مذاکره هسته ای شما با دولت ما، احساس کردیم که شاید شما ساز و کار قانونگذاری ما را کاملا درک نکرده اید... هر چیزی که توسط کنگره تصویب نشود تنها یک توافق اجرایی است. رئیس جمهور بعدی می تواند چنین توافقی را با حرکت ساده یک خودکار لغو کند و کنگره بعدی می تواند مفاد توافق را در هر زمانی تغییر دهد.

این نامه آخرین حرکت قانونگذاران کنگره آمریکا برای تاثیر گذاشتن بر روند مذاکرات هسته ای است. هفته گذشته طرح بازبینی توافق با ایران توسط کنگره به تعویق افتاد.

رهبران جمهوری خواه سنای آمریکا که اکنون اکثریت این مجلس را در اختیار دارند رأی‌گیری درباره قانونی که کاخ سفید را ملزم خواهد کرد هر نوع توافق درباره برنامه هسته‌ای ایران را برای تصویب شدن در اختیار کنگره بگذارد را به زمان دیگری موکول کردند.

جهان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: