به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۶۳۹۲
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
بررسی کلیه اجتماعات جهان در گذشته نشان از اهمیت کلیه جوامع ازداشتن حجاب را می دهد، تاریخ کهن ایران نشان می دهد در تعالیم زرتشتی در دوره های پادشاهان هخامنشی و ساسانیان حجاب یکی از قوانین نهادینه شده در میان زنان ایران بوده است.
سخن، گروه تاریخ و اندیشه:خالق جهان می دانست، برای گمراهی بندگانش شیطان از چپ، راست، شمال و جنوب بر انسان هجوم خواهد آورد، این وعده شیطان در زمان خلقت انسان بوده پس قوانین وضع گشت که زمین و انسانش دچار گمراهی و رسیدن به شرایط سخت زندگی نگردند، آنچه مشخص بود، حوا اولین انسان تسخیر شده بدست شیطان بود و خالق می دانست، شیطان از احساس و لطافت حوای جهان استفاده خواهد کرد و برای رهایی آدم و حوا از بند شیطان حجاب را برای آنها قانون کرد.

 بررسی کلیه اجتماعات جهان در گذشته نشان از اهمیت کلیه جوامع ازداشتن  حجاب را می دهد، تاریخ کهن ایران نشان می دهد در تعالیم زرتشتی در دوره های پادشاهان هخامنشی و ساسانیان حجاب یکی از قوانین نهادینه شده در میان  زنان ایران بوده است. آنچه امروزه جوانان ایران زمین اهمیت کمتری را برای آن قائلند،  مسئله حجاب بوده می بایست، دانست ریشه چند هزارساله تاریخ و فرهنگ ایران نشان می دهد، ایران یکی از معدود کشورها و شاید به جرات بتوان گفت اولین کشور در جهان در راه اصول زندگی و قوانین مدنی بوده است، احترام به زنان ایرانی همواره یکی از مهمترین درسهای فرهنگی در ایران زمین بوده است در تمامی ادوار تاریخی ایرانیان همواره مردمان پیرو اخلاق و احترام در خانه و خانواده بوده اند و این موضوع نشات گرفته از قوانین اجتماعی خاص ایرانیان در جهان بوده است بر باور جوانان امروزی حجاب و وجود آن در ایران از دین اسلام نشات گرفته  است ولی این باوری غلط بوده زیرا آنچه تاریخ ایران نشان می دهد، حجاب و حرمت به نوامیس ایرانیان تاریخ چند هزار ساله داشته و قانونی که در اسلام بوجود آمده است در دوره های تاریخی قبل تری در ایران وجود داشته است. حال با تمامی این توضیحات علت و عامل اصلی حجاب برای زنان و ریشه های تاریخی آن می بایست، مورد بررسی قرار گیرد، آنچه تاریخ ایران نشان می دهد، پیروی از باورها و سنت های ایرانیان  همواره در طول تاریخ باعث اوج گیری این ملت بزرگ بوده است. بررسی تاریخ نشان می  دهد، در دوره هایی که قوانین اجتماعی منطقی و مذهبی و اهمیت یکتاپرستی بر مردمان ایران در اوج خود قرار داشته است، ایران در بالاترین رده های سیاسی، نظامی، اقتصادی، علمی وفرهنگی قرار گرفته است. در دوران هخامنشیان مرزهای جغرافیایی ایران به بالاترین حد خود می رسد و وجود پادشاهانی همچون کورش، داریوش و خشایارشاه بیانگر حمایت این پادشاهان از مذاهب و نقش مذاهب در رشد کشور بوده است بر باور یکی از جامعه شناسان جهان فروید دین افیون و معضل جوامع بوده است و دین مداری باعث عقب ماندگی در ملتها گشته است، آنچه می بایست، دانست نقش و اهمیت کلیسا در بوجود آمدن صنعت و صنعتگران در اروپا بوده است، آنچه مشخص است، نقش کلیسا در بوجود آمدن نهادهای خانوادگی و اجتماعی باعث انسجام و اتحاد در جوامع و خانواده گشته و زنان پاکدامن و تربیت کودکان توسط زنان باعث پیشرفت در اروپای امروزی بوده است.  رنسانس برای پاچیدگی در قدرت مذهب در اروپا بوجود آمد واز آنجا بود که اروپا در سراشیب و سقوط فرهنگ قرار گرفت  و درست است که اروپا تبدیل به قدرتی اقتصادی، سیاسی و فرهنگی می گردد  ولی آنچه بدان توجه نمی گردد، علت بوجود آمدن اروپا به حالت امروزی می باشد، صهیونیسم بین الملل با استفاده از شگردهای خود در ابتدا اروپا و آمریکا را نشانه می گیرد، آنچه که امروزه اروپای پیری را بوجود آورده است، مدرنیته و خارج گشتن از قوانین مذهبی بوده است تا بعد از جنگ دوم جهانی زنان اروپا حجابی متعادل داشته و در چند دهه گذشته به شرایط امروزی مبدل گشته اند، بحران اقتصادی، سرطان و پیری اروپا را فراگرفته است و اولین قربانیان صهیونیسم بین  الملل جوامع غربی بوده اند. حال با پاچیدگی  اجتماعات غربی و بحرانهای مالی شدید، یهودیان، خاورمیانه و مشرق زمین را نشانه می گیرند و در پی انحدام کانون اجتماعات وخانه و خانواده می باشند.

 نقش و اهمیت بانوان ایران زمین در رسیدن به تمدن کهن و فرهنگی غنی مشهود می باشد، یکی از دلایل مهم برای مقاومت در دوران جنگ ایران و عراق  نقش حمایتگر زنان از مردان و کودکان آن دوران بوده است. پدران و مردان جوانی  که در جبهه های جنگ بدنبال دفاع از خاک عزیز کشورمان بودند با خیال آسوده از زنان پاکدامن و مدیری بوده است که در درون خانه هایشان وجود داشته اند و جوانان رشیدی شهادت را مایه افتخار خود دانسته تا نوامیسشان در امنیت و آسودگی خاطر قرار گیرند. آنچه مشخص است، همواره مردان برای حفظ  نوامیس و حفاظت از خاک در طول تاریخ پای به میدانهای جنگ گذاشته و اگر ریشه این حرمت روز به روز به کمرنگی کشیده شود، دیگر جبهه های جنگ مردان دلیری را به خود نخواهد دید . امروزه با پیروی جوانان ایران از فرهنگهای غربی اجتماع ایران بسوی سراشیب قدم برداشته است، ارزشها و باورهای مذهبی کمرنگ گشته و نقش و اهمیت حجاب در جلوگیری از معضلات اجتماعی از میان رفته است.  آنچه می بایست، ایرانیان پذیرای آن باشند، نقشیست که زنان گذشته ایران در زمان جنگ در ایران داشته اند که ایران زمین را به یکی از نیرومندترین کشورهای جهان مبدل کرده است، آنچه که فساد و ناعدالتی را در جوامع گسترش می دهد، عاملهای هوس انگیز بوده و مردان و زنان ایران را نشانه رفته است.
جهان در بن بست قرار گرفته است.

شیطان با ابزاری در دست فکرها و خردها را می ربود و جهان را در مسیر و راه دیگری قرار می داد، راهی که پایانش تاریکی بود، جهان بر دو اساس خلق گشته بود و  به مثال نور و تاریکی بود، دنیای تاریکی و سیاه چاله شیطان نیاز به تزیین برای جلب توجه داشت، او با در دست داشتن تکنولوژی و کلیه اطلاعات این جهان به دنبال کشیدن جهان به دنیای خود بود، جاذبه زیبای دنیای نور روز به روز کم اثر می شد و دنیای تاریکی با چراغهای رنگینی هوشها و حواسها را می ربود، بشر غافل از آن بود که در ادامه راه چراغها خاموش می گردد و آدمی در دنیای تاریکی به دام افتاده و تا ابد اسیر می گردد. 

علیرضا گودرزی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۹
نوشين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۷
1
1
با حجاب ظاهر در حد معقول موافقم هم براي زن و هم مرد ، ولي مهمترين مسئله حجاب دروني است يعني چه مرد و چه زن بايد بر هوي و هوس خود حجاب بكشند تا از وسوسه هاي شيطان دور بمانند ...
ندا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۷
1
1
حجاب به نوبه خود بسیارپسندیده است امان از افراط و تفریط ها
افسانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۸
1
0
منظوره نويسنده حجاب چادر يا برقه نبوده حجاب تعاريف مختلفي داره تن نمايي وايجاد فساده باعث معظلات ميشه وحجاب دل اين روزها از بين رفته
بانو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۸
1
0
حجاب معقول (نه افراط و نه تفريط) لازمه ولي كافي نيست ، آنچه كه مهمه حجاب دروني است نه ظاهري ... يعني غلبه و تسلط بر هوي و هوس و شهوت ... !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۸
1
0
البته كه حجاب دروني مهمتره البته حجاب دروني واقعي ولي حجاب ظاهري هم اهميت زيادي داره چون باعث ميشه خيلي از مشكلات بوجود نياد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۰
0
1
حجاب یک معنی بیشتر نداره و اون هم از بین بردن آزادی زنان هستش والا برای مردا که فرقی نمی کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۰
2
0
حالاكه زنا اينهمه ازاد شدن كجارو گرفتن فقط ول شدن وباعث شدن كسي ديگه زن نگيره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۰
2
0
حالاكه زنا اينهمه ازاد شدن كجارو گرفتن فقط ول شدن وباعث شدن كسي ديگه زن نگيره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۰
1
0
مگه ازادي زنان به حجاب بستگي داره يعني حجابو بردارن ازادنو همه مشكلات حل ميش
برچسب ها: حجاب ، سخن
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: