به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۶۳۷۰
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
اختصاصی
عصر روز چهارشنبه 13 اسفندماه (1393) سایت سپاه نیوز، وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی بیانیه ای از دستگیری یکی از مفسدین بزرگ اقتصادی خبر داد.

سخن، گروه سیاسی:

دستگیری "شوک آور" یک مفسد کلان اقتصادی!

در بخشی از اطلاعیه سپاه پاسداران آمده بود که یک مفسد اقتصادی و بدهکار کلان سیستم بانکی کشور، با نام اختصاری "ح.ا" مشهور به داریوش که با همراهی برادران خود و دیگر عوامل نفوذی، اقدام به راه اندازی شبکه فساد اقتصادی و سوء استفاده از شرایط تحریم کشور کرده بودند، در راستای وظایف و رسالت ذاتی سپاه پاسداران و اجرای فرمان 8 ماده ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در برخورد با مفاسد اقتصادی و بستر سازی برای ایجاد فعالیت های اقتصادی سالم و امن و تحقق عملی شعار "مبارزه با فساد اقتصادی و مالی"، با همکاری و صدور حکم قضایی، دستگیر و روانه زندان شده است.

در قسمت های دیگر این اطلاعیه، به راه اندازی تعداد قابل توجهی شرکت های کاغذی اشاره شده که باند مذکور با جعل اسناد و ایجاد چرخه دور اختصاصی در فرآیند فعالیت های اقتصادی با سندسازی و انهدام اسناد، مانع انجام کنترل، نظارت، بازرسی و پیگیری مفاسد اقتصادی خود از سوی دستگاههای مربوطه شده و با هدف پیشبرد اهداف خود، رشوه های کلان پرداخت کرده و خانه ی فساد سازماندهی کرده اند.

سپاه نیوز در توضیح بیشتر می افزاید: این فرد که یکی از محکومین اصلی پرونده فساد اقتصادی معروف در سال 76 هم می باشد، موارد اتهامی و پرونده های مختلفی از جمله اخلال در نظم اقتصادی کشور، قاچاق ارز، قاچاق کالا، قاچاق عتیقه و پرداخت رشوه های کلان در دستگاه قضایی دارد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: آقای "ح.ا" پس از آزادی از زندان در سال 80 توانست با استفاده از خلأ های اقتصادی و قانونی و سوء استفاده از برخی افراد و عوامل نفوذی، مجددا به فضای اقتصادی کشور باز گردد و در حوزه ی "کالاهای اساسی و مایحتاج های ضروری مردم" فعالیت نماید.

سپاه نیوز با اشاره به بخشی از پرونده این مفسد اقتصادی اضافه می کند: یکی از مهمترین بخش های این پرونده این بود که به موازات تشدید تحریم ها از سوی دشمنان در سال های اخیر، وی با سوء استفاده از شرایط اقتصادی کشور و با گرفتن ارزهای مرجع به صورت کلان، به جای مصرف در بخش واردات کالاهای اساسی و تأمین مایحتاج مردم، آنها را در بخش برج سازی سرمایه گذاری می کرد که خانه شخصی 7 هزار متری یکی از املاک وی می باشد. آن بخشی را هم که صرف خرید کالاهای اساسی میشده است در داخل کشور بصورت قاچاق و با سودهای سرشار به فروش می رساند.


انتشار تصاویر خانه ی فساد شبکه ضداقتصادی "ح.ا"

تنها با گذشت دو روز از انتشار اطلاعیه سپاه پاسداران، تصاویری از خانه ی فساد این شبکه در رسانه ها منتشر شد.

در این تصاویر، دوربین های کوچک و وسایل شنود و استراق سمع، و همچنین مقدار قابل توجهی از وسایل لهو و لعب از جمله بطری های گران قیمت مشروبات الکلی و فیلم های مستهجن به چشم می خورد.

انتشار این تصاویر، بدون اشاره به محتوای اسناد بدست آمده از فیلم های مربوطه، سندی از خانه ی فساد این شبکه ضد اقتصادی بود که برای آلوده سازی افراد، آن ها را در دام شبکه خود گرفتار می کردند.این مفسد اقتصادی کیست؟

بر اساس بررسی های خبرنگار سخن، با توجه به برخی اطلاعات مندرج در اطلاعیه سپاه پاسداران، فرد مد نظر "ح.الف" یا همان داریوش "الف پور" صاحب برج های معروف فرمانیه، و همان کسی است که در سال 76 با اختلاس از بانک صادرات، به همراه برادرش به حبس های طویل المدت 20 و 25 سال محکوم شدند.

گفته می‌شود "ح.الف پور" با "رئیس فعلی" یکی از نهادهای اصلی بانکی کشور، که در آن سال ها، مدیر عامل بانک متخلف بود، ارتباط بسیار نزدیکی داشته است. با وجود اثبات اتهامات وارد و وجود اسناد مستدل در این خصوص، "ح.الف پور" و برادرش پس از چند سال با وساطت عجیب یکی از مسئولان وقت و به بهانه همکاری وی با معاونت اقتصادی یکی از نهادها، از زندان رهایی پیدا می کند.

از سوی دیگر، شنیده ها از این حکایت دارد که فرد بازداشت شده، از گذشته های دور، ارتباط بسیار عمیقی با یکی از احزاب مطرح سیاسی کشور داشته و با مهره های اصلی این احزاب ارتباطات فراوانی پیدا کرده است. بررسی های خبرنگار سخن از این حکایت دارد که بازداشت "ح.الف پور" در سال 76 و اعترافات گسترده وی علیه شهردار وقت تهران، زمینه ساز اصلی برای بدست آمدن اسناد لازم جهت بازداشت شهرداران مناطق مختلف تهران و شهردار متخلف تهران بوده است.

آنطور که در تحقیقات خبرنگار سخن مشخص شد، "ح. الف پور" جزء چند سرحلقه اصلی مافیای غلات بوده است. نام فرد بازداشت شده در سایت های مختلف مربوط به صنایع روغن کشی و غلات و حتی یک باشگاه ورزشی در کنار برخی از متهمان دیگر از جمله "ج.م" که به سلطان حوزه های تامین مواد پروتوئینی و مواد غذایی معروف است، دیده می شود.

کنکاشی کوچک در میان برج سازان لوکس ساز شمال تهران، به سرعت شما را به سمت نام این متهم و برادرش هدایت می کند، چراکه بخشی از نام خانوادگی شان به طور اختصار در ابتدای نام شرکت برج سازی شان دیده می شود.

برج دو قلوی معروف یکی از محلات اعیان نشین تهران، و ده ها پروژه مشابه، مربوط است به شرکت و شرکت های ساختمان سازی تحت پوشش این تاجر تحریم، که تنها در طول چند سال پس از آزادی از زندان، دوباره به یک ابر سرمایه دار در حوزه های مختلف تبدیل شده است.

در بخش دیگری از دانستی های پرونده "ح.الف پور" به یک اسم آشنای دیگر بر می خوریم. "ح.پ.م.گ.س" یک اسم طولانی اما پر معنا. متهمی که در پرونده معروف به اختلاس 3 هزار میلیاردی، مدتی بازداشت شد اما با قرار وثیقه سنگین از زندان رهایی پیدا کرد. وی جزء مدیران ارشد بانک مرکزی در دولت دهم بود که در دولت جدید، با رشدی فزاینده صاحب چندین پست و مقام شد.

اگرچه هیچگاه برای این متهم منع تعقیب صادر نشد اما با روی کار آمدن دولت جدید، وی به یکی از معاونت های مهم یکی از سازمان های مهم دولتی برگزیده و با پشتیبانی دو تن از مقامات عالی دولت فعلی، در چند پست و سمت مهم گماشته شد.

در همین زمینه، یکی از نشریات جریان اصلاحات در گزارشی که در 6 خرداد 1391 منتشر شد، می نویسد: طي روزهاي گذشته، ... در نشستي رسمي حاضر شد كه مسوولان دولتي و در رأس آن معاون اول رئيس‌جمهور در آن حضور داشته‌اند. منتقدان حال اين پرسش را مطرح مي‌كنند، فردي كه با حكم مراجع قضايي كشور در ارتباط با اختلاس 3 هزار ميليارد توماني بازداشت و با قيد وثيقه آزاد شده است، چگونه بار ديگر در قاب دولت نشسته و در تصميم‌گيري‌ها شركت كرده است.

البته رویکرد این رسانه ها پس از روی کارآمدن دولت هماهنگ با خودشان تغییر کرد و ترجیح دادند در این خصوص دیگر صحبتی به میان نیاورند اما زد و خوردهای داخلی بر سر کسب صندلی ها، بالاخره پرده را فرو انداخت تا یکی از سایت های نزدیک به دولت اعتدال در خبری با عنوان "آیا متهم فساد سه هزار میلیاردی ابوالمشاغل می شود؟" به پست های متعدد این فرد واکنش تندی نشان بدهد.

حالا شنیده ها از این حکایت دارد که نام "ح.پ.م.گ.س" همچون شهردار معروف دولت کارگزاران، در پرونده "ح. الف پور" دیده می شود.

اما همه اینها در مقابل ارتباط خاص "ح. الف پور" با پسر کوچک و اعضای خانواده یکی از مقامات بلندپایه گذشته و رئیس یکی از مجامع مهم فعلی کشور، درشت به نظر نمی رسد.

روزنامه شرق در مصاحبه ای که در شماره 1542 خود به تاریخ 10 خرداد 1391 (صفحه 10) با وکیل این خاندان خاص داشته، از وی در خصوص ثروت های افسانه ای این خاندان سوال می کند که با پاسخ جالب این وکیل مواجه می شود، پاسخی که این روزها خیلی ارتباطات را معنادار خواهد کرد.

خبرنگار از وکیل این خاندان سوال می کند " برخي مي گويند ... از اين آقازادگي براي خودش و خانواده اش استفاده كرده؟" که وی در پاسخ به این پرسش می گوید: من نديدم هيچ استفاده اي براي خودش و خانواده اش كند! به نيروهاي امنيتي هم گفتم شما يك مورد از همه اين شايعاتي كه در مورد هركدام از بچه هاي آقاي ... مطرح است را مستند به من ثابت كنيد خودم مقابل شان مي ايستم؛ به خودشان هم گفته ام!"

وی سپس با تعریف یک ماجرا، قطعات پازل ما را در پرونده مطرح شده این روزها، کامل می کند. طباطبایی می گوید: ما به صورت ماهانه جلساتي در منزل آقاي "ن" داشتيم من آنجا هم اين را گفته ام. يك روز آقاي "ز" (یکی از وزرای فعلی) به من گفت "ي" (پسر آقای ه) يك برج در شهرك غرب دارد! گفتم اگر "ي" در شهرك غرب 10درصد {آن} برج {را} هم داشت من نه تنها از وكالت خانواده استعفا مي دهم بلكه علني مقابلشان مي ايستم. بررسي كردم ديدم يك برج متعلق به آقايي به نام "الف پور" است و "ی" هم رفيق "الف. پور" است و آنجا رفت و آمد دارد. به "ی" گفتم تو چرا به دفتر "الف پور" مي روي كه در معرض اتهام قرار بگيري؟با همه این احوالات، باید منتظر ماند و دید در روزهای آینده که "آبستن حوادثی از این دست است" پای چه اشخاص دیگری به این پرونده باز می شود.

خیلی دور از انتظار نیست که پرونده های دیگری نیز با جدیت اطلاعات سپاه به نتیجه رسیده و به دستگیری اینگونه افراد منجر شود.

امید است غیور مردان سپاه اسلام، با عزم راسخ و مجاهدگونه خود، بحث پرونده های کلان مفاسد اقتصادی را پیگیری کرده و "تاجران تحریم" را که مکمل سیاست های دشمنان انقلاب اسلامی هستند، بدست عدالت بسپارند.

این مفسد اقتصادی با توجه به مشخصاتی که سپاه در بیانیه خود به آن‌ اشاره کرده برمی‌آید که «ح.ا» همان «حسن افراشته‌پور» معروف به «داریوش افراشته‌پور» است. او شریک فاضل خداداد بود و در سال ۱۳۷۶ به اتهامات اقتصادی به‌ویژه نقش داشتن در پرونده اختلاس از بانک صادرات در آن زمان روانه زندان شد. گفته می‌شود او با معاونت اقتصادی وزارت اطلاعات نیز همکاری می‌کرده و در سال ۸۰ با وساطت یکی از مقامات ارشد پیشین وزارت اطلاعات آزاد شد.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۷
0
0
این شخص همان شخصی نیست که رئیس مجلس از او بعنوان یک فرزند دیگر خود یاد می نمود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۷
0
0
کافی است میزان بیشتری از این اطلاعات به جامعه درز پیدا کند انگاه افکار عمومی بخوبی از نقش پنهان جریانات کارگزار و اصلاح طلب در مفاسد اقتصادی و مخالفت بی وقفه انها با جریانات پیرو رهبری و عدالتخواه و توسلشان به نسبت دروغ دادن به مخالفان و کوبیدن بر طبل دروغ اشکار خواهد شد .توجه به فهرست کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی و تعطیلی معاونت اقتصادی وزارتخارجه و بازتر شدن دست این اتاق بی خاصیت در ارتباطات خارجی کشور ازجمله نکات درخور تامل و توجه میباشد .
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: