به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۶۲۷۸
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
عضو کمیسیون تلفیق مجلس افزود: بانک مرکزی تورم یک ساله تا بهمن ماه را محاسبه می کند و آن چیزی که از طرف دولت اعلام شد تورم نقطه به نقطه است ولی در کل باید گفت که قیمت ها در بازار بسیار بالاست و قیمت های کالاهای مصرفی و خدمات عمومی هم که حتی در اختیار دولت هم بوده است رشد داشته است.
به گزارش سخن، عضو کمیسیون تلفیق مجلس افزود: بانک مرکزی تورم یک ساله تا بهمن ماه را محاسبه می کند و آن چیزی که از طرف دولت اعلام شد تورم نقطه به نقطه است ولی در کل باید گفت که قیمت ها در بازار بسیار بالاست و قیمت های کالاهای مصرفی و خدمات عمومی هم که حتی در اختیار دولت هم بوده است رشد داشته است.
اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجد سلیمانوعضو کمیسیونبرنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو باخبرنگار پارلمانی پایگاه 598درباره ادعای صفر شدن تورم در بهمن ماه اظهار داشت: این که ادعا شده تورم به صفر رسیده بحث تورم نقطه به نقطه را مطرح می کنند و انتظار است که با کاهش قیمت ها تورم هم کاهش پیدا کند و یا رشدی نداشته باشد و دوستان مدعی هستند که این اتفاق افتاده است اما بانک مرکزی هم اعلام کرده و تورم را 15/4 اعلام کرده است.



عضو کمیسیون تلفیق مجلس افزود:بانک مرکزی تورم یک ساله تا بهمن ماه را محاسبه می کند و آن چیزی که از طرف دولت اعلام شد تورم نقطه به نقطه است ولی در کل باید گفت که قیمت ها در بازار بسیار بالاست و قیمت های کالاهای مصرفی و خدمات عمومی هم که حتی در اختیار دولت هم بوده است رشد داشته است.

اسماعیل جلیلی بیان نمود:نمی توانیم بگوییم که کاهش قیمت داشته ایم ولی تورم را نقطه ای در نظر گرفته اند اما نمی توان مبنای محاسباتی تورم را با کاهش قیمت یکی دانست و به همین دلیل است که مردم احساس کاهش تورم را نمی کنند.
598
برچسب ها: تورم ، قیمت ها ، گرانی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: