به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۶۰۰۳
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ابوالفضل مصلح
گفته اند دروغ را انقدر بزرگ مطرح کن که شنونده امکان رد آن را در خود نبیند حداقل ویژگی این بزرگ نمایی در وارونگی حقایق تحمیل انفعال در افکار عمومی و خریدن زمان در پیش برد موقعیهای دلخواه می باشد.

سخن، گروه سیاسی: گفته اند دروغ را انقدر بزرگ مطرح کن که شنونده امکان رد ان را در خود نبیند حداقل ویژگی این بزرگ نمایی در وارونگی حقایق تحمیل انفعال در افکار عمومی و خریدن زمان در پیش برد موقعی های دلخواه می باشد موقعیتی که اگر مردم در فضای روشن امکان داوری می داشتند قطعا واکنش نشان داده و در مقابل سیاست های جاری مقاومت نشان می دادند و بیشک یکی از شاخصها در این داوری اطلاع دقیق از امار فعالیت های گذشته و حال خواهد بود بنابر این چنین فضاسازی ها و ایجاد تشکیک نسبت به خدمات دولت گذشته که حلاوت خدمت رسانی ان به اقصی نقاط کشور برای احاد این ملت بیاد مادنی و غیرقابل انکار است می تواند سکوت و انفعال لازم را جایگزین انتقاداتی کند که در روندی فزاینده در برابر پیامد سیاست های دولت کنونی در حال تشدید می باشد.

شاهد هستیم که از زمان روی کارامدن این دولت خط انتقاد و نفی رویکردها و سیاستهای دولت قبل بی وقفه دردستور کار قرار داشته و با این وجود انچه را که این دولت بتواند به عنوان عملکرد مثبت خود ارایه نماید‌ جز تکمیل و افتتاح همان پروژه هایی که توسط دولت قبل پی ریزی و بمورد اجرا گذاشته شده بود نمی باشد و این درحالی است که علی رغم درامدهای فوق العاده این دولت اقدام قابل دفاعی در حوزه های مورد ادعای ان از جمله سیاست خارجی افزایش توان تولید نفت و فروش ان بهبود فضای کسب و کار افزایش اشتغال و خروج اقتصاد از رکود و... نمی توان مشاهد ه کرد که در این رابطه اشاره به چند امار اعلانی از سوی وزارت اقتصاد و دارایی می تواند ملاحظات فوق را همراهی و پشتیبانی نماید:

۱- دریافتهای دولت در سال ۱۳۹۲ بالغ بر ۱۴۷/۵ هزار میلیارد تومان بوده است که نسبت به دریافتی های سال ۱۳۹۱ با رقم ۱۰۶/۴ هزار میلیارد تومان رشدی حدود ۴۰ درصدی را نشان میدهد.

۲-دریافتی های دولت در ششماهه اول سال ۱۳۹۳ بالغ بر ۸۴ هزرا میلیارد تومان میباشد که در مقایسه با مدت مشابه در سال ۱۳۹۲ که رقمی در حدود ۵۷ هزرا میلیارد تومان بوده است با رشدی ۴۷ درصدی همراه می باشد.

۳- این روند افزایش درامدی در دولت یازدهم در شرایطی است که اولا قیمت نفت با روند کاهشی همراه بوده و از سویی دریافتهای دولت طی ده ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال ۹۲ از رشدی ۳۰ درصدی برخودار بوده است.

۴- باید توجه داشت که در دولت قبل نرخ تسعیر ارزهای ناشی از فروش نفت هیچگاه از ۱۲۴۰ تومان بالاتر نرفت و برای این دولت نرخ فروش دلار هیچگاه از ۲۵۰۰ تومان پایین تر نرفته است.

حال با این مقایسه اماری مختصر از میزان درامدهای دو دولت و مراجعه به حجم و میزان عرضه خدمات قابل اندازه گیری و قابل لمس گذشته و حال بدور از از ادعا ها و دشنام پراکنی ها معمول میتوان به میزان صداقت و به نوعی انگیزه اتهامات وارده ناظر بر فساد گسترده دولت قبل پی برد. نکته درد اور طرح چنین اتهامات از جانب کسانی است‌ که پرونده منسوبینشان به جرم فسادهای مالی گسترده هم اکنون در دستگاه قضایی کشور مفتوح بوده و سالهاست که افکار عمومی به انتظار پرش رای دادگاه از موانع ایجاد شده میباشد.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۰
0
0
مثل فرار به جلو را همیشه برای دزدها بکار میبرند اونهایی که بعداز دزدی برای رد گم کنی در میان جمعیتی که دزد را تعقیب میکنند فریاد دزد دزد را بگیرید راه میندازن
رجبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
0
0
خدا پدرتو بیامرزه. آخه ما تو دوران احمدی نژاد بانکداری داشتیم که میگین بانک باید جواب بده. همه روسای بانک شدن رفیق و رفقا و آخر سر یکشیون سه هزار میلیارد برد کاناد حال کنه. یکیشون 6 هزار میلیارد به یکی وام داد. یکیشون 40 هزار میلیارد تومان به بهانه مسکن مهر هدر داد و چندتاشون ریختن بازار و سکه و خونه خریدن و بقیه هم رسید دست اون رفیقای پایین پایین که چند صد میلیارد وام گرفتن و پرداخت نکردن. آقا و سرورشونم که بانک مرکزی باشه بدستور احمدی نژاد سه شیفته دستگاه چاپ پولش کار میکرد و بدون پشتوانه میداد بیرون...مگه یادتون رفته جناب بهمنی علناً گفت فقط یک نیم روز واقعا رئیس بانک مرکزی بوده ....یعنی بقیه طول مدت ریاستش دستور از رفیق رفقا و ریاست پاکدست و مدیریت جهانی میگرفته.
برچسب ها: آمار ، سخن ، حسن روحانی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: