به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۵۷۴۸
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نیلوفر ابتکار معروف به معصومه ابتکار یه خواهر مری در جدیدترین مصاحبه خود با روزنامه شرق با حمله به منتقدین با لحنی غیر محترمانه آنها را مورد حمله قرار داد.

سخن، گروه سیاسی: معصومه ابتکار در جدیدترین مصاحبه خود با روزنامه شرق با حمله به منتقدین با لحنی غیر محترمانه آنها را مورد حمله قرار داد. وی در پاسخ به پرسش خبرنگار روزنامه شرق که از او پرسیده است "خانم ابتکار تعدادی از مردم خوزستان و برخی از منتقدان شما در ‌این ‌مدت بارها مطرح کرده‌اند که چرا شما برای حل مساله گرد و غبار یا حضور در کنار مردم آسیب‌دیده در این‌ روزها به خوزستان نرفته‌اید، بعضی حتی پرسیده‌اند خانم ابتکار کجاست و چرا نیست؟ پاسخ شما چیست؟" پاسخ می دهد:

بله ما نیستیم و رفته بودیم تفریح در جزایر هاوایی، اصلا نبودیم! با اینکه گفته می‌شود خانم ابتکار نیست و حضور ندارد، "یکشنبه دو‌ هفته پیش" و همزمان با دور اول ورود گرد و غبار به خوزستان، "گزارش دقیق با اطلاعات و تصاویر را در دولت ارایه دادم"، که اولین گزارش در این‌باره بود، یعنی اگر عده‌ای بپذیرند من هم حضور دارم و در این عرصه کار می‌کنم!

این در حالی است که با گذشت یک هفته از دستور ویژه رهبر انقلاب مبنی بر رسیدگی عاجل به وضعیت مردم استان خوزستان، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، به عنوان مسئول مستقیم این مسئله، همچنان در تهران به سر می برد.

به گزارش سخن، روز دوشنبه هفته گذشته (19 بهمن) پایگاه های خبری از دستور ویژه رهبر معظم انقلاب به دولت در خصوص حل مسئله ریزگردها خبر دادند. در آن خبر آمده بود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص معضل ریزگردها در مناطق و استان‌های غرب کشور، به صورت ویژه به دولت دستور داده و تأکید کرده اند که با تشکیل جلسه‌‌ای با حضور تمام مسئولان مرتبط با موضوع، تدابیر اجرایی و تصمیمات عاجلی برای رفع این مشکل و حل معضل گرد و غبار شدید ناشی از ریزگردها اتخاذ شود.

اما با گذشت یک هفته از آن دستور صریح، عالی ترین مقام مسئول در این زمینه، با عدم سفر به این شهر بحران زده، از حداقل کاری که می توانست برای مردم آن شهر مایه دلگرمی باشد، ا جتناب کرد.

این در حالی است که بر اساس گفته های یک از مقامات مسئول و امنیتی کشور، نیلوفر ابتکار، معروف به معصومه ابتکار، با اتخاذ رویکردی غیرقابل توجیه، مسئولیت حمایت و کمک رسانی به زندانیان و محکومان فتنه 88 را به عهده گرفته است.

در جلسات رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی به وزرای پیشنهادی حسن روحانی، علیرضا زاکانی، در مخالفت با محمد علی نجفی، وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به فتنه 88 گفت: من در شورای عالی هلال‌احمر بودم. زمانی که گروه‌ها برای سرکشی به منازل آسیب دیدگان فتنه می‌رفتند، خانواده‌ها می‌گفتند قبل از شما آقای نجفی با خانم م. الف آمده و گفته‌اند که ما نماینده موسوی و کروبی هستیم، چرا شما مدعی شهدایی که داده‌اید نمی‌شوید؟

چند روز بعد، معصومه ابتکار در مصاحبه با یکی از سایت های خبری اعتراف کرد که منظور علیرضا زاکانی او بوده است.

چندسال پیش، یکی از توابین نزدیک به جریان اصلاحات، مدعی شد معصومه ابتکار به همراه محمد خاتمی در اجلاس سال 1999 بیلدربرگ در هتل قیصر شهر سینترای پرتغال شرکت کرده است.

"نیلوفر ابتکار" معروف به معصومه ابتکار، متولد 1339 خورشیدی، از فعالین اصلاح طلب و موسس جبهه مشارکت است که در دولت یازدهم با حکم رئیس جمهور به عنوان رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست انتخاب شد.

وی از فعالین دانشجویی و از اعضای تسخیر کننده سفارت آمریکا بود که در سفارت به عنوان خواهر مری شناخته می شد.

ابتکار از سال 88 به جرگه حامیان جریان فتنه پیوست و به نشانه اعتراض، تا مدت ها از مقنعه سبز استفاده می کرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: