به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۵۷۴۶
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۷:۵۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
حامی انجمن حجتیه:
رسول جعفریان، از محققین و نویسندگان حوزه، در وبلاگ خود نقل قولی از یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی را منتشر کرد.

سخن، گروه سیاسی: در این نقل قول که به سخنان و مصاحبه احمد احمدی، عضو شواری انقلاب فرهنگی می پردازد، آمده است:

پرسشگر روزنامه جمهوری اسلامی می پرسد: نگاه علامه طباطبایی به مهدویت چه بود؟ وقتی شما از علامه طباطبایی درباره فلسفه مارکس و هگل وکانت و «اگزیستانسیالیسم» می‌پرسیدند، به شما نمی‌گفتند امام زمان(عج) می‌آیند و جواب همه این شبهات را می‌دهند؟ شما دعا کنید امام زمان(ع) بیایند و جواب این شبهات را بدهند و فلسفه اسلامی را در زمین جاری کنند؟

احمدی: نه خیر،‌ آقا این چه حرفهایی است می‌زنند...

پرسشگر:‌ خوب، الان رسماً این حرفها گفته می‌شود. خیلی‌ها که مسئول رده بالا هم بودند و هستند از این حرفها می‌زنند.

احمدی:‌ امام خمینی یک بار فرمودند که این انجمن حجتیه‌ای‌ها می‌گویند گناه بکنید تا امام زمان(عج) زودتر ظهور کنند.

پرسشگر:‌ الان افرادی فراتر از انجمن حجتیه، این حرفها را می‌زنند.

احمدی:‌ عوام هستند. عوام...! من را عصبانی نکنید! خاطرات تلخ گذشته را به یاد من نیآورید. اینها بلایی بودند که به جان این انقلاب و کشور افتادند. آدم بی‌سواد، عوام، مدعی از این حرفها می‌زند. بعضی‌ها می‌خواستند همین آدم را بعد از نواب اربعه، به عنوان نایب پنجمی معرفی کنند. این آقای احمدی‌نژاد در آخرین جلسه‌های دوره دوم ریاست جمهوری‌اش در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، می‌گفت که بروید توی این کوچه‌ها بگردید تا امام زمان را پیدا کنید! جلسه‌ای که دو ساعت، دو ساعت و نیم بیشتر نبود و ما باید به مسائل مهم فرهنگی کشور می‌پرداختیم به ما می‌گفت بروید در کوچه‌ها بگردید و امام زمان را پیدا کنید!

پرسشگر:‌ این حرفها ضبط شده است؟

احمدی: نمی‌دانم. شاید دست آقای مخبر باشد. مخبر دزفولی. دبیر شورا است... آخرین جلسه‌اش این بود. به ما می‌گفت زیارت جامعه کبیره را بیاورید در شورا، روی جمله به جمله‌اش بحث بکنیم! بگذریم دیگه... مرا خسته نکنید. اینها کی هستند که بتوانند در باب امام زمان حرف بزنند. امام خمینی همان وقتها در جواب این افراد فرمودند: آمدیم امام زمان (عج) هزار سال دیگر ظهور نکرد. ما باید بگذاریم احکام اسلام روی زمین بماند؟ ما وظیفه‌مان چیست. ما وظیفه داریم احکام اسلام را اجرا کنیم. اسلام را نمی‌توان گذاشت غریب بماند. مهدویت یک امر حق است اما تعریف آن این تعاریفی نیست که امثال آقای احمدی‌نژاد مطرح می‌کنند. مرحوم علامه طباطبایی هیچ وقت این عوام بازیها را نداشت. مثل همه علما در عین حال که نسبت به حضرت حجت (سلام‌الله علیه) بیشترین احترام را می‌گذاشت، امیدوار بود. امید به جامعه نمونه حضرت مهدی‌(عج) داشت. من درست یادم هست پنجاه سال پیش هم برخی عوام و برخی شیادها این حرفها را می‌زدند که بیائید دعا کنید تا امام زمان (عج) بیاید و کارها را درست کند. این‌ها حرفهای آدمهای نادان است.

این قسمت از مصاحبه احمد احمدی، در حالی توسط رسول جعفریان بازنشر داده می شود که بر اساس شواهد کاملا آشکار و مطابق گفتگو های خود وی، جعفریان جزء حامیان و طرفداران انجمن حجتیه بوده و از هر فرصتی برای دفاع از این جریان انحرافی استفاده کرده است.

جعفریان در یکی از مصاحبه هایش با دفاع از نقش انجمن حجتیه می گوید: بنده شواهدی درباره نقش انجمن حجتیه در دو دهه پیش از انقلاب را دارم. شما توجه دارید که بحث انجمن بعد از انقلاب به مقدار زیادی سیاسی بوده و حتی همین الان هم هستند کسانی که در انجمن بودند نظام در مقامات بالا آن ها را حفظ کرده است. بسیاری از این اتهامات چه آن وقت که تندروهای چپ مطرح می کردند و چه حالا که تندروهای راست مطرح می کنند، تبلیغاتی است.

اما استناد این محقق حوزه در مورد "حفظ برخی نیروها در مقامات بالا که عضو این انجمن بوده اند"، کامل صحیح بوده و خالی از اشکال است. مطابق آنچه که ماهنامه "مهرنامه"، یکی از نشریات اصلاح طلب، در مهرماه سال گذشته فاش کرد، محمد نهاوندیان، رئیس دفتر رئیس جمهور، عضو انجمن حجتیه بوده است.

با گذشت یکسال از این ادعای مهرنامه، و انتشار و بازتاب وسیع آن در مجامع خبری، نهاوندیان نسبت به این خبر هیچ واکنشی نشان نداده و با سکوت معنادار خود، موضوع را مورد تایید قرار داده است.

برچسب ها: انجمن حجتیه ، سخن
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: