به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۵۶۰۴
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در حالی که هوای نفس استان خوزستان و برخی دیگر از شهرهای نوار غربی کشور گرفته است، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، این مسئولیت این بحران را، متوجه دولت های گذشته دانست.

سخن، گروه سیاسی: معصومه ابتکار در جدیدترین مصاحبه خود گفته است: در سال‌های گذشته فعالیت زیادی در این مورد و موارد مشابه انجام نشده است، به طوری که اکنون ناگهان با بحران‌های شدید در مورد این مساله و مسائل بسیار دیگری مواجه شده‌ایم.

وی ادامه: دولت قبل در زمینه بین المللی، در نشست با عراق و نشست‌های منطقه‌ای تلاش‌هایی را در راستای تفاهم برای مهار ریزگرد‌ها انجام داده بود، همچنین برای ایجاد تفاهم با وزارت نفت در زمینه مالچ‌پاشی نیز اقداماتی صورت داده بود بود، اما هیچ کدام از این موارد به نتیجه نرسید.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیستدر پاسخ به این سوال که چرا دولت یازدهم در این یک‌سال فکری برای آلودگی هوای اهواز نکرده است، اظهار کرد: در دولت جدید تلاش‌های بسیاری در این زمینه انجام گرفته است، اما هیچ‌کدام از برنامه‌های مورد نظر؛ یک شبه، یک ماهه و یکساله به ثمر نمی‌رسد، بلکه این برنامه‌ها بلند مدت و میان مدت هستند. در کوتاه مدت تنها کاری که می‌شود، انجام داد؛ واکنش سریع است!

البته خانم ابتکار توضیح ندادند، ایجاد تشویش در اذهان عمومی در مورد مسائل دروغی همچون "بزنین های آلوده" و "پارازیت"، طی یکسال گذشته، آیا جزء این واکنش های سریع محسوب میشده یا خیر! در هر صورت مردم استان خوزستان بیش از آنکه به ماسک و شیر مجانی نیاز داشته باشند، به اقدامات موثر در این حوزه نیازمندند.

جا دارد دولت تدبیر و امید، که در رایزنی و ارتباط گرفتن با آمریکایی ها، همه رکوردها را شکسته و همه مرزها را در نوردیده است، از آنها بخواهد اجازه بدهند چشمه های ایجاد گرد و خاک در عراق و عربستان را که در بیشتر موارد، جزء مناطق نظامی تحت سیطره آنهاست، مالچ پاشی کنند.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس 8560
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۶
1
1
چه دسته گلهایی حسن جون به ملت تقدیم می کنیم واقعا خاک تو سرمون با انتخاب کردنت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: