به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۴۷۱۴
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
روزنامه آرمان روابط عمومی در شماره هفتم بهمن ماه، عکس یک خود را به وزیر بهداشت دولت یازدهم، دکتر قاضی زاده هاشمی اختصاص داد.

سخن، گروه سیاسی: آرمان روابط عمومی که به روابط عمومی خاندان هاشمی رفسنجانی معروف است، این شبه فتوکاتور، قاضی زاده هاشمی را نشان میدهد که با روپوش پزشکی، کنار یک خیابان ایستاده و منتظر تاکسی است. تیتر انتخابی این روزنامه برای فتوکاتور جالبش، "مستقیم پاستور؟" است.

آرمان در گزارشی که تکمیل کننده فتوکاتورش محسوب می شود، با زیر ذره بین بردن حمایت های گاه و بی گاه رسانه های اصولگرا از قاضی زاده هاشمی، آن را به گونه ای دیگر تعبیر می کند. نویسنده نام آشنای گزارش می نویسد: قاضی‌زاده هاشمي مي‌خواهد رئيس‌جمهور شود؛ تكذيب شود يا نشود! اما برخی مراودات و روشهای خبری شدن برخی اقدامات وی این شائبه را در ذهن متبادر می‌کند که نکند هدفی بالاتر از وظایف وزارتی مدنظر دارد. چه آن زمان كه موضع سياسي خود را در ابهام قرار مي‌دهد، چه زماني كه مي‌داند براي بهتر ديده شدن چه بايد كرد و به كجا بايد رفت!

نویسنده در ادامه گزارش خود با اشاره به حکم کلیدی قاضی زاده هاشمی برای ایازی، هم او که دست راست قالیباف می نامدش، می نویسد: هاشمي تفكري جز خدمت در ذهن ندارد و ترديدي در آن نيست؛‌ از سوی دیگر حق هر فردی است که توانایی‌های خود را عرضه نماید اما مهم روش این کار است بطوری که در مظان اتهام قرار نگیرد!

نویسنده اما در قسمی دیگری از گزارشش با اشاره به اخباری که در هفته های اخیر منتشر شده می آورد: اصرار برخي براي خبري شدن مداواي چشم یک‌كانديداي در حصر از سوي هاشمي هم نشانه مبهمي از تقويت برخي گمانه‌هاست.

اشاره نویسنده به خبری است که توسط پسر ارشد مهدی کروبی، در خصوص معاینه چشم پدرش، توسط دکتر قاضی زاده هاشمی منتشر شد، است.

نباید از کنار این حرکت مهم و معنادار آرمان روابط عمومی گذشت، لذا برخی فرضیات را می توان در این مورد بررسی کرد.نکته اول این است که نه فتوکاتوری که از دکتر سید قاضی زاده هاشمی منتشر شده شوخی است و نه تیتری که با عبارت "پاستور" روی جلد این روزنامه دو بار نقش بسته (یک بار در کاریکاتور و بار دیگر در تیتر روی کاریکاتور) معنای تهدید دارد. این ادعا زمانی اثبات می شود که به متن گزارش مراجعه کنیم، ظاهر ماجرا هشدار دادن به قاضی زاده است، اما وقتی به بطن گزارش دقت می کنیم، چیزی جز ظاهرسازی برای برجسته کردن "هاشمی" نمی بینیم.

مسئله مهم بعدی، ارجاعات انحرافی نویسنده به حرف و حدیث هایی است که بیشتر تعریف و تمجید و گرا دادن به سوی هاشمی است تا زدن و هشدار و انتقال پیام رئیس به مرئوس! به واقع نویسنده با زرنگ بازی تلاش کرده فهرستی از سجایای اخلاقی، رفتاری و رای جمع کنِ قاضی زاده هاشمی را به رخ بکشد.

اما در چرایی این حرکت روابط عمومی خاندان هاشمی ناچاریم، بخشی از خبری که چند روز پیش، به بهانه انتشار خبر معاینه قاضی زاده هاشمی از مهدی کروبی منتشر کردیم را بازخوانی کنیم.

در آن خبر آوردیم: به نظر می رسد اصلاح طلبان سعی دارند در موازات با زنده نگاه داشتن بحث حصر سران فتنه، وزیر بهداشت کابینه دولت روحانی را با انتشار اینگونه اخبار به حاشیه ببرند.

تحلیل اولیه و خوشبینانه از رفتار فتنه گران نسبت به این وزیر دولت یازدهم اینگونه بود: برخی تحلیل ها از این حکایت دارد که محبوبیت رو به رشد قاضی زاده هاشمی، که از نظر اصلاح طلبان، یک گزینه کاملا بالقوه برای انتخابات سال 1400 یا حتی 96 به حساب می آید، عاملی است که اتاق های طراح جنگ روانی فتنه گران، سعی داشته باشند تا با یک بازی دو گانه، اولا وزیر در ظاهر پرکار کابینه یازدهم را فردی نزدیک به جریان خود نشان بدهند و از سوی دیگر با استفاده از ظرفیت منفی جریان فتنه در انظار مردم، محبوبیت رو به رشد وی را مهار کنند.

اما حلقه مفقوده این ماجرا، انتشار خبر فوق الذکر توسط فردی است که از همه به نویسنده گزارش آرمان، نزدیک تر است، و آن کسی نیست جز "مدیر سایتی" که به عنوان شق پنهان نویسنده محترم گزارش، وظیفه خط دهی و سازمان دهیِ پشت پرده برخی از سایت ها و نشریات زنجیره ای را بر عهده دارد.

در همین زمینه سایت کلمه، وابسته به نیمه خارج نشین میرحسین موسوی در خبری نوشت: سید حسن قاضی زاده هاشمی که از بیستمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها بازدید می کرد، در پاسخ به سوالی که از وی پیرامون ماموریت جدیدش پرسیده شد، توضیح داد: من از طرف جناب آقای روحانی مسئولیت دارم که به طور مداوم وضعیت سلامت آقایان میرحسین موسوی، آقای کروبی و خانوم رهنورد را به خدمت ایشان گزارش کنم و به ایشان اطمینان بدهم که همه کارهای لازم درباره اوضاع جسمی و پزشکی شان به خوبی انجام می شود. وی خاطرنشان کرد: هر سه تن این عزیزان از سلامت جسمی قابل قبولی برخوردارند و کارهای پزشکی مربوط به آنها هم در کمال صحت و دقت در حال انجام شدن است.

و البته این خبر هرگز از سوی هیچ یک از مسئولان دولت، علی الخصوص وزیر فعال و پوپولیست کابینه تکذیب نشد.

همین ماه پیش بود که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در چهارمین جشنواره ملی تجلیل از تلاشگران کیفیت کشور، تندیس زرین و لوح سپاس جشنواره را شخصا به دکتر حسن هاشمی قاضی زاده تقدیم کرد. بالاخره هرچه باشد، او هم حسن است و هم هاشمی، و البته در زمانی که دیگران به فکر لبخند زدن و عکس گرفتن با آمریکایی ها در نشست های بی حاصل بودند، او طرح های تحول زا اجرا کرده و فارغ از دیپلمات مسلکی هایی که این روزها عرف شده، به دیدار روستاییان شتافته و دست محرومان را گرفته!

حالا با توجه به آنچه آرمان روابط عمومی در شماره 7 بهمن 93 خود منتشر کرد، هیچ شکی باقی نمی ماند که خاندان هاشمی، نسبت به روحانی و شاه کلید او یعنی ظریف، دچار مسئله شده است. مهم نیست این مسئله به فرجام تقریبا مشخص توافق ژنو و مذاکرات هسته ای ربط داشته باشد، یا احتمالاتی که از آینده مبهم روحانی و ظریف، آنسوی شکست مذاکرات و وضعیت اقتصادی کشور، شکل خواهد گرفت، مهم آن است که سید حسن قاضی هاشمی زاده، به عنوان آلترناتیو روحانی، حالا رسما توسط تیم رسانه ای خاندان هاشمی رونمایی شده است.

و نکته آخر اینکه، به نظر می رسد رسمی که دولت احمدی نژاد و شخص او در سیستم مدیریتی پایه گذاری کردند، و از سوی عالیجنابان "دیپلماسی پوپولیستی" نام گرفت، حالا آنها را به این واداشته که در دل دولت روحانی، یک شبه احمدی نژاد، تولید و برای روز مبادا ذخیره شود، روز مبادایی که به نظر می رسد خیلی نزدیک شده است.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۸
1
0
سلام حاج اقا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۸
1
1
تجربه یک پزشک اطفال در عرصه سیاست پیش چشم ملت هست و نیازی به ازمون مجددنیست ء مگر اینکه ملت را که از طفولیت خارج شده اند ء کور پنداشته و پشت پرده این بازیهای فریبکارانه را ندانند .در دولت قبل از محل افزایش قیمت حاملهای انرژی ۷۵ میلیون نفر یارانه دریافت کردند ء در حالیکه از محل دور دوم از گران سازی حاملهای انرزی بودجه ای ۱۲ هزار میلیارد تومانی در اختیار این اقا قرار گرفته تا ا زکیسه مردم ء هزینه کلیه اقلام پزشکی وارداتی و خدمات همکاران ایشان به ۶۰۰ هزار نفر بیمار ء سریعا پرداخت گردد . ایشان اگر راست میگوید حداقل خدمات پزشکی در مرکز درمانی خودش را با تعرفه عادی دریافت و ۲۰ درصد از ثروت چند صد میلیاردی خود را که طی این ۲۰ سال بدست اورده است به زدن مرکز درمانی در روستا های کشور و به نام خود اختصاص دهد و نگران دوره بعدی ریاست جمهوری هم نباشد .
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: