به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۴۶۷۴
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
پس از سخنرانی آیت الله احمد جنتی (حفظه الله)، دبیر شورای نگهبان، در گردهمایی "ستاد های سراسری دهه فجر انقلاب اسلامی" که روز شنبه (4 بهمن 1393) برگزار شد، موج بامزه ای از به اصطلاح انتقادها، نسبت به بخشی از سخنرانی آیت الله جنتی که به موضوع رفع حصر سران فتنه پرداخته بود، به راه افتاده است.

سخن، گروه سیاسی: ماجرا هم از این قرار است که در این همایش، آیت الله جنتی با توجه به جوی که فتنه گران در چند ماه اخیر برای رفع حصر سران فتنه، بدون برگزاری دادگاه، به راه انداخته اند، گفت: ما باید در دهان آنهایی بزنیم که می گویند حصر باید شکسته شود. اگر 4 تا آدم عوضی شروع به حرف زدن در این زمینه کنند، آیا این حرف 75 میلیون نفر ایرانی است؟

آیت الله جنتی با اشاره به اهداف فتنه گران از طرح چنین موضوعی ادامه داد: آنهایی که می گویند حصر باید شکسته شود به دنبال آن هستند تا فتنه گران دوباره بیرون آمده و فتنه انگیزی کنند.

دبیر شورای نگهبان از مردم درخواست کرد با حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن، این نقشه فتنه گران را فاش و آن را محکوم کنند.

همین اظهار نظر رُک و غیر دیپلمات آیت الله جنتی کافی بود تا ستادهای جنگ روانی فتنه گران، همانند سال های گذشته، برای ترور شخصیت این عالم فرزانه دست به کار شوند. تنها با گذشت چند ساعت از این ماجرا، نابغه های اتاق های فکر حامی فتنه، بالاخره تصمیم گرفتند، دوباره از سلاح شبکه های مجازی بهره گیری کنند، لذا کمپینی برای رفع حصر سران فتنه، در لوای اعتراض به سخنان صریح آیت الله جنتی، آغاز به کار کرد.

"من هم عوضی‌ام!" این نام کمپینی است که حامیان نابغه جریان فتنه برای رفع حصر و حمله به آیت الله جنتی در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام، فیسبوک، توئیتر و ...به راه انداخته اند.

اگرچه این حرکت فتنه گران، نوعی اعتراف به ماهیت حامیان جریان فتنه است، اما وقتی هنوز چند ساعت از شروع به کار این کمپین نگذشته بود که برخی از سایت ها و خبرگزاری های دولتی و شبه دولتی خارجی، به طور علنی از این حرکت حمایت کردند، می شد حدس زد ماجرا چیز دیگری است.

در همین خصوص، بخش فارسی سایت دوچی وله در تحلیلی معنادار نوشت: برخی از وبسایت‌های خبری منتقد حکومت ایران کاربرد عبارت "۴ تا عوضی" از سوی احمد جنتی را با "خس و خاشاک" خواندن معترضان به نتایج انتخابات ۱۳۸۸ از سوی محمود احمدی‌نژاد مقایسه کرده‌اند. در ناآرامی‌های تابستان ۸۸ این سخن احمدی‌نژاد با واکنش شدید مردم و تشدید اعتراض‌ها روبرو شد.

اشاره این سایت به بخشی از سخنرانی رئیس جمهور سابق در جشن پیروزی میدان ولی عصر (عج الله فرجه) بود که رئیس جمهور سابق با تشکر از همه 40 میلیون نفری که انتخابات شرکت کردند، آشوب گران را به خس و خاشاکی تشبیه کرد که می خواهند این جشن ملی را خراب کنند.

گردانندگان این سایت شناخته شده و مغرض در ادامه با اشاره ای مستقیم به چرایی حمله خود به سخنان این عالم فرزانه و شجاع می نویسند: احمد جنتی یکی از افراد با نفوذ و فعال در حلقه‌ی رهبری جمهوری اسلامی برای حصر و حبس خانگی رهبران معترض بود. او در بهمن ماه ۱۳۸۹ و چند روز پیش از حصر موسوی و کروبی خطاب به قوه قضاییه گفت: «كاری كه قوه قضاییه می‌تواند انجام دهد این است كه ارتباط سران فتنه با بیرون را قطع كند و اینها را در خانه خودشان زندانی كند. رفت‌وآمدهای آن ها را محدود كند و اجازه دسترسی این فتنه‌گران به تلفن و اینترنت را ندهد تا نتوانند بامردم ارتباط داشته باشند و پیام دهند.»

اما در نهایت آنچه مورد تاکید مجدد این سایت قرار گرفته، بسیار محل تامل دارد، جایی که با اشاره به وعده های انتخاباتی حسن روحانی به دولت فعلی یادآور می شود: رفع حصر موسوی، کروبی و خانم رهنورد یکی از وعده‌های مهم حسن روحانی در تبلیغات انتخاباتی او بود. اما او تاکنون نتوانسته به این وعده خود عمل کند.

گفتنی است طی چند روز گذشته کلاویا رویت نایب‌رئیس مجلس قانون‌گذاری آلمان به ایران سفر کرده که در این سفر با دخالت مستقیم و غیر قابل توجیه در امور داخلی کشورمان، خواستار رفع حصر سران فتنه شده و گفته است : اگر این اتفاق بی افتد، مردم ایران خوشحال خواهند شد!

در هر صورت این اعترافات صادقانه مدعیان حمایت از جنبش به اصطلاح سبز و این کمپین رفع حصر را می توان به فال نیک گرفت و نسبت به آن کاملا خوشبین بود، چراکه ملت ایران نشان داده اند باهوش تر از آنند که چشم خود را بر حقیقتی به بزرگی جنایت فتنه گران در امیدوار کردن دشمنان برای حصر اقتصادی و فشارها و تهدیدها ببندند و آن را به فراموشی بسپارند. 9 دی 88 و 22 بهمن های این 35 سال، گواه این مدعاست.

برچسب ها: عوضی ، فتنه ، 88 ، سخن ، موسوی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: