به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۴۴۹۵
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
آیا کسی جنایت بیوتروریستی دولت فرانسه علیه ملت ایران را به خاطر می آورد؟ کدام جنایتکار ویروس اچ آی وی (HIV) را به ایران منتقل کرد؟

سخن، گروه سیاسی: اگر از این روزهای آغشته به رژ لب و رمیل بگذریم و اندکی به عقب برگردیم، نام فرانسه در حافظه تاریخی این سرزمین با هواپیماهای جنگی میراژ، سوپر اتاندارد و موشک های اگزوست و رولاند مترادف و عجین است.

مطابق آمارها، فرانسه پس از جماهیر متحد شوروی، دومین کشور صادر کننده سلاح (از نظر حجم) به رژیم بعث صدام، در طول هشت سال جنگ تحمیلی بوده است.اسناد بدست آمده از دفتر وزارت دفاع عراق (سند شماره ‌53/4/2099/د مورخ ‌20/4/1987 -بیست آوریل-میلادی ، نشان می دهد مقامات ارشد دولت وقت فرانسه همانند فیلیپ روندو (مشاور نخست وزیر وقت دولت فرانسه)، نقشی آشکار در ارسال هواپیماهای استراتژیک میراژ به همراه خلبانان فرانسوی برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی داشته اند. مطابق این اسناد، آنطور که عدنان خیرالله، وزیر دفاع وقت رژیم بعث صدام به صدام گزارش میکند، کار به جایی می رسد که مقامات دولت فرانسه بر سر امکان تجهیز محدود! رژیم بعث عراق به سلاح های هسته ای در ستاد ارتش فرانسه بحث به میان آمده آورده اند.

اما این تازه نیمه پر لیوان رابطه خصمانه دولت فرانسه با ملت مسلمان ایران است. درست در کوران جنگ تحمیلی، و در میانه سال های 1361 تا 1364 (دوران نخست وزیری میرحسین موسوی) یک شرکت فرانسوی به نام مریو (به فرانسوی: Mérieux) که حالا با نام جدید سانوفی آونتیس sanofi avantis گستره ای از فعالیت های خدماتی-درمانی-بهداشتی را تحت سیطره خود دارد، با ارسال فرآوردهای خونی آلوده، ویروس مهلک و تا به حال غیر قابل درمانِ اچ آی وی (HIV) را به ایران صادر کرد.ماجرا هم از این قرار بود که ایران برای فرایند سلامت بیماران هموفیلی، که همواره نیازمند فاکتورهای انعقاد خون هستند، اقدام به واردات فرآورده های خونی از مبدا فرانسه می کند، اما کشور فرانسه در یک جنایت کاملا محرز، غیر انسانی و ناجوانمردانه، فرآورده های خونی آلوده به ویروس اچ آی وی (HIV) و هپاتیت C را به ایران صادر میکند. طولی نمی کشد که این مسئله آشکار می شود اما با انکار و لاپوشانی مسئولان وقت وزارت بهداشت ایران رو به رو می گردد. اما از بخت بد، نماینده و بازرس شرکت مریو (سانوفی آونتیس sanofi avantis) پس از بازگشت از ایران، در نامه ای خطاب به وزیر بهداشت وقت دولت فرانسه، مسئله پیش آمده را تایید می کند، یا شاید بهتر است اینگونه بگوییم که موفقیت عملیات بیوتروریستی دولت فرانسه و این شرکت را به مسئولان وقت اطلاع می دهد.

با گذشت دو سال از این ماجرا و علی رغم همه تکذیب های وزارت بهداشت وقت، بالاخره در سال 1366 اولین مورد از بیماران هموفیلی که از طریق فرآورده های خونی آلوده به بیماری ایدز دچار شده بودند، شناسایی و این اقدام جنایتکارانه و بیوتروریستی، توسط مسئولان وقت وزارت بهداشت کشور تلویحا! به رسمیت شناخته می شود.

قسمت دردناک ماجرا آنجا بود که اولین بیمار هموفیلی مبتلا به اچ آی وی (HIV) مثبت یا همان ایدز، یک دختربچه 6 ساله بود. با گذشت چندین سال و زیاد شدن آمار مبتلایان به این ویروس، در سال 1373 کمیسیون اصل 90 مجلس به این پرونده ورود کرد و در سال 1376 پرونده ای قضایی برای بررسی و جبران خسارت های وارده به این بیماران و خانواده هایشان تشکیل شد که نهایتا در سال 1383 دادگاه با محکومیت وزارت بهداشت به جبران خسارات وارده به این بیماران، درمان این بیماران و خانواده هایشان و عذرخواهی رسمی سازمان انتقال خون، پرونده را مختومه اعلام کرد. منتهی تنها چیزی که نصیب 976 شاکی این پرونده شد، خسارات مادی بود که هرگز جبران سال ها زجر بی دلیل آنها را نخواهد کرد. وزارت بهداشت ایران هرگز حاضر نشد آمار واقعی مبتلایان را منتشر کند، یا آنکه بابت این اهمال کاری غیر قابل بخشش و صد در صد مشکوک، از قربانیان عذرخواهی کند. شنیده ها از این حکایت دارد که تا آبان ماه 1392 تنها 20 نفر از مبتلایان آن جنایت بیوتروریستی فرانسه هنوز زنده مانده اند!اما این ماجرا شق دیگری هم دارد که نپرداختن به آن کل این جنایت هولناک و ضد بشری را تحت شعاع قرار میدهد، و آن شرکت و جریانی است که این فرآورده های خونی آلوده را به کشورهای اسلامی از جمله ایران منتقل کرد.

لوران فابیوس، نخست وزیر وقت دولت فرانسه و شرکت مریو (سانوفی آونتیس sanofi avantis) که هم اکنون هم در حوالی میدان آرژانتین تهران دارای نمایندگی رسمی است، دو محکوم این جنایت بیوتروریستی هستند. شرکت ماریو تسهیل کننده این اقدام بیوتروریستی شد تا با پشتیبانی بالاترین مقام اجرایی دولت فرانسه (لوران فابیوس) بتواند بدون رد کردن هرگونه تشریفات در نمونه برداری از فرآورده های خونی، فرآورده های آلوده را به ایران صادر کند.

فابیوس که اکنون به عنوان وزیر خارجه دولت فرانسه نماینده رسمی این کشور در میز مذاکرات 1+5 با ایران است، در آن زمان به همین اتهام مورد تعقیب فرمالیته سیستم قضایی فرانسه قرار گرفت و در نهایت همانطور که از پیش مشخص بود، تبرئه شد تا آسیب دیدگان ایرانی مستحق گرفتن هیچ گونه غرامتی شناخته نشوند. جالب آنکه این پرونده به گونه ای در فرانسه بلوکه شد که قابلیت بازگشایی مجدد و تعقیب مجدد را پیدا نکند.

حالا این روزها شاهدیم که دوباره فرانسه در حال دورخیز برای بازگشت به دوران طلایی خویش در همنوایی با تروریست های داعش و دولت تروریستی آمریکا، انگلیس و رژیم منحوس صهیونیستی است، دورخیزی که این بار با توهین به پیامبر گرامی اسلام شکلی تازه به خود گرفته است.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
مصلح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۴
0
0
با مروری بر تاریخ تحولات نظامی سیاسی در مناطق مختلف جهان طی یکصد سال اخیر ء ازجمله جنایاتی که علیه مردمان منطقه هندوچین ء جزایر دور افتاده در اقیانوس ارام که ازمایشگاه هسته ای این کشور بودند ء در کشورهای افریقای غربی موسوم به کشورهای فرانکفون که از دیرباز تاکنون ادامه داشته و دارد و نزدیکترین و ملموس ترین ان در جنگ تحمیلی ۸ساله عراق علیه ملت ایران گوشه هایی کوچک و ثبت شده از جنایتکاری این کشور بمنظور دستیابی مقامات عمدتا صهیونیست حاکم برالیزه به اهداف نامشروعشان میباشد. در همین رابطه مراجعه به اسناد و مکتوبات مرتبط با خاطرات مقامات اینکشور در رابطه با نقش اینکشور در موضوع مداخله در جنگ تحمیلی گواه روشن از این رویکرد جنایتکارانه مقامات سیاسی اینکشور دارد ء به عنوان نمونه میتوان به پیشنهاد ژیسکاردستن رییس جمهور وقت فرانسه به صدام برای بمباران شیمیایی تهران توسط موشکهای اسکاد اشاره کرد . جالب تر انست که کارشناسان نظامی وقت درخصوص ناکارامدی این اقدام بدلیل وجود ساختمانهای مرتفع درتهران و سنگین بودن گازهای شیمیایی استناد میکنند ء که ایشان درجواب توصیه تکمیلی را ارایه میدهد ء دایر براینکه قبل از این اقدام صدام میتواند با استفاده از بمبهای صوتی موجبات وحشت و بیرون ریختن مردم از ساختمانها را فراهم ساخته و پس از ان ء استفاده از بمبهای شیمیایی خواهد توانست تا بیشترین کارامدی را در شکل کشتار بالاو ایجاد فشار تسلیمی به دولت و ملت ایران تحمیل نماید . با مراجعه به اسناد تاریخی و البته مشمیز کننده غربیها ء به راحتی میتوان چهره واقعی از ماهیت و واقعیت کانونهای قدرت و تصمیمی گیری را بگونه ای روشن ساخت ء که دیگر نیازی به تکرار مسیرهای سعی و خطا از اقدامات اعتماد ساز با انها را نداشته باشیم ء که حاصلی جز ندامت و سرخوردگی برای اقدام کنندگان ان نخواهد داشت .
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: