به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۴۴۶۲
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۱:۰۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در پي انتقادات بسيار از بايرن مونيخ براي سفر اردويي اين تيم به کشور عربستان، راينارد راوبال ،رئيس سازمان ليگ، و راينر کخ ،قائم مقام فدراسيون فوتبال آلمان، از اين باشگاه اعلام حمايت کردند.
به گزارش سخن:‌ راوبال به "بیلد" گفت:" رعایت حقوق بشر با نادیده گرفتن کشورهایی خاص و سفر نکردن به آنها تحقق پیدا نمی‌کند. فوتبال قدرت خیره‌کننده‌ای در سطح جهان دارد وی‌توان از آن در راستای تحقق پاره‌ای ارزش‌ها استفاده کرد. اما بهتر است گفتگو را سرلوحه قرار دهیم."
کخ هم اظهار داشت:" به نظر من جوامع موقعی تغییر خواهند کرد که تلاش کنیم درهای دنیا به روی آنها باز شود. باید از خارج در این کشورها هوای تازه و تفکرات جدید وارد شود."

راوبال که ریاست باشگاه بروسیا دورتموند را هم در دست دارد، افزود:" اف سی بایرن در تمام دنیا به فعالیت‌های غیر ورزشی‌اش مشهور است. برای همین اینطور قضاوت کردن آنها بی‌انصافی است. من با کارل هاینس رومنیگه صحبت کردم و به نظرم او کار درستی کرد که به این نکته اعتراف کرد که کاش جور دیگری در عربستان رفتار کرده بودند و می‌خواهند از این به بعد این نکته را حتما لحاظ کنند. هواداران فوتبال در سعودی دوست داشتند بازی بایرن مونیخ را از نزدیک تماشا کنند و از اینکه یکی از بهترین تیم‌های دنیا را ملاقات می‌کردند، خوشحال بودند. واقعا رواست که این دلخوشی را از مردم سلب کنیم؟ سال 2012 دولت فدرال آلمان تسلیحات نظامی به ارزش 1.2 میلیارد یورو به عربستان صادر کرد. چطور آن موقع کسی نگران رعایت شدن حقوق بشر نبود، اما به فوتبال که می‌رسد همه متوقع می‌شوند. روشن است که فوتبال به تنهایی نمی‌تواند مشکلی را حل کند."

ورزش3
برچسب ها: بايرن ، رياض ، سخن
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: