به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۴۳۵۸
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عطا بهرامی
شکست جریان های تکفیری که به نیابت از رژیم صهیونیستی در سوریه و عراق می جنگند، آینده رژیم اسرائیل را در وضعیت مبهمی قرار خواهد داد.
پس از شکست رژیم صهیونیستی در جنگ 33 روزه سال 2006 و تکرار ناکامی های این رژیم در جنگ های محدود بعدی با ساکنان باریکه غزه، استفاده از جنگ نیابتی جایگزین جنگ مستقیم علیه محور مقاومت شده است. پول های نفتی عربستان و قطر و استفاده از قدرت نرم خاندان سعودی در تحمیق گروه های محتلف تکفیری با فریب جهاد فی الشام باعث شد تا پیاده سرباز قابل توجهی برای رژیم صهیونیستی فراهم شود تا برای نابود کردن سوریه، عراق و لبنان به کار گرفته شود. 
آل سعود نیز درهای زندان های خود را بر روی محکومان و ماجراجویان برای رفتن به میدان های جنگ مورد نظر اسرائیل باز کرد تا سربازان نیابتی رژیم اسرائیل تامین شوند. کشورهای غربی هم با آزاد گذاشتن تبلیغات تکفیری ها برای عضوگیری در اروپا؛ این پازل چند وجهی را تکمیل کردند تا اسرائیل احساس آرامش خاطر کند. 
قدرت آشکار و پنهان رژیم صهیونیستی در ماجراهای منطقه در 3 سال گذشته به مانند نخ پیوند دهنده حلقه های اتفاقات منطقه بوده است که کشورهایی مانند ترکیه، اردن، عربستان و قطر را به خط کرد و توانست با استفاده از افراد نفوذی خود در جایگاه رهبران ایدئولوژیک داعش نبردی سنگین را با ارتش های عراق و سوریه آغاز کند. 
برآورد اولیه صهیونیسم جهانی این بود که در کمتر از یک ماه ارتش سوریه فرو پاشیده و کمر محور مقاومت خواهد شکست و دومینوی فتوحات سربازان به ظاهر مسلمان اسرائیل به عراق و لبنان کشیده می شود و این رژیم را برای همیشه از دست مزاحمانی که در دو دهه اخیر جلوی توسعه طلبی های آنرا گرفته و تحقق رویای از نیل تا فرات را رویا تبدیل کرده اند راحت می کند. 
سرنوشت جنگ طبق میل اسرائیل پیش نرفت و قدرت داعش در معرض تحدید و نابودی قرار گرفته است. جنایات بی شمار این گروهک ساخت اسرائیل باعث کاهش توان عضوگیری آن شده است و دشمنانش نیز دیگر از جنایت های آن ترسی ندارند و خود را با آن وفق داده اند. چیزی که داعش به آن سخت نیازمند است و دوست دارد به مانند فتح بی سر و صدای موصل، سربازان عراقی از ترس نام داعش فرار کنند. 
در چنین وضعیتی آینده اسرائیل در ابهام است و در صورت پایان کار تکفیری ها که چیزی زیادی به انجام آن نمانده است، دشمنان اسرائیل که این رژیم را احاطه کرده اند جنگی را با آن آغاز خواهند کرد که به قول سید حسن نصرالله آخرین جنگ خواهد بود و سربازان مقاومت وارد سرزمین های اشغالی خواهند شد. به همین دلیل است که در هفته های اخیر رژیم صهیونیستی دخالت مستقیم در جنگ را آغاز کرده است. شهادت سردار سپاه و فرزند حاج رضوان طبل جنگ آخر را به صدا در آورده است.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۴
2
2
برادر عطا جو گیر شدی ها
ما بتونیم از شر داعشی ها خلاص بشیم بسه،
ورود به فلسطین اشغالی پیش کش
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: