به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۴۰۵۷
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نامزدهای هشتاد و هفتمین دوره جوایز اسکار در سمئول گلدوین تیه تر در منطقه بورلی هیلز توسط رئیس آکادمی علوم و هنر سینمایی خانم شریل بون ایساک و دو فیلمساز آمریکایی آلفونسو کوآرون، جی.جی آبرامز و بازیگر کریس پاین اعلام شد.
به گزارش سخنمراسم اهدای جوایز اسکار روز بیست و دوم فوریه در دالبی تیه تر شهر لس آنجلس خواهد بود. امسال نیل پتریک هریس اجرای مراسم را بر عهده دارد. به گزارش کافه سینما،نبودن مستند خود زندگی با موضوع زندگی راجر ایبرت به عنوان یکی از نامزدهای بخش بهترین مستند بلند غافلگیر کننده بود.مریل استریپ برای نوزدهمین بار نامزد اسکار بازیگری شد. این در حالی است که نام هیچ بازیگر سیاه پوستی در رشته بهترین بازیگری امسال به چشم نمی خورد.مایکل کیتن برای نخستین بار نامزد اسکار شده است.نامزدی سلما در رشته بهترین فیلم هم غافلگیر کننده بود. خواب زمستانی ساخته نوری بیگله جیلان نیز مورد پسند رای دهندگان آکادمی قرار نگرفت.همینطور فیلم لگو در بخش بهترین انیمیشن بلند. هتل بزرگ بوداپست و بردمن با نه نامزدی پیشتاز نامزدهای اسکار امسال هستند. این در حالی است که بازی تقلید(هشت نامزدی)،پسربچگی و تک تیرانداز آمریکایی(شش نامزدی)،ویپلش،فاکس کچر و درمیان ستارگان با پنج نامزدی در رده های بعدی هستند.

بهترین فیلم:

تک تیرانداز آمریکایی، پسربچگی،بردمن،هتل بزرگ بوداپست، ویپلش،تئوری همه چیز،بازی تقلید،سلما


بهترین بازیگر مرد:

ادی ردمین( تئوری همه چیز)، استیو کارل(فاکس کچر)،بردلی کوپر( تک تیرانداز آمریکایی)،بندیکت کمبربچ(بازی تقلید)،مایکل کیتن(بردمن)

بهترین بازیگر زن:

ماریون کوتیار( دو روز و یک شب)، فلیستی جونز( تئوری همه چیز)،; کایرا نایتلی( بازی تقلید)،رزمواند پایک( دختر از دست رفته)،ریس ویثرسپون(وحشی)


بهترین بازیگر مرد مکمل:

رابرت دووال(قاضی)، ایتن هاوک (پسربچگی)،ادوارد نورتن(بردمن)،مارک روفالو(فاکس کچر)،جی کی سیمونز(ویپلش)


بهترین بازیگر زن مکمل:

پاتریشیا آرکت( پسربچگی)، مریل استریپ( درون جنگل)،لورا درن(وحشی)، اما استون(بردمن)


بهترین کارگردانی:

آلخاندرو گونزالس ایناریتو(بردمن)، ریچارد لینک لیتر(پسربچگی)، بنت میلر(فاکس کچر)، وس اندرسن(هتل بزرگ بوداپست)، مورتوم تیلدام( بازی تقلید)

بهترین فیلم خارجی‌زبان:

آِیدا(لهستان)، لویاتان( روسیه) تیمبوکتو ( موریتانی)،قصه های وحشی(آرژانتین)، نارنگی ها(استونی)

بهترین فیلم بلند انیمیشن:

قهرمان بزرگ شش، ترول های جعبه ایی، چگونه اژدهای خود رل تربیت کنیددو، ترانه دریا، داستان شاهزاد خانم کاگویا، کتاب زندگی

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

تک تیرانداز آمریکایی، بازی تقلید، فساد ذاتی،تیوری همه چیز، ویپلش


بهترین فیلمنامه غیراقتباسی:

بردمن، پسربچگی،فاکس کچر، هتل بزرگ بوداپست،شب گرد

بهترین فیلمبرداری:

امانوئل لوبزکی(بردمن)، رابرت د. یوئمن( هتل بزرگ بوداپست)، راجر دیکینز( شکست ناپذیر)، ریژارد لنژوسکی و لوکاس زال( آیدا)، دیک پوپ( آقای ترنر)

بهترین تدوین:

تک تیرانداز آمریکایی،پسربچگی،هتل بزرگ بوداپست،وییلش، بازی تقلید

بهترین جلوه های تصویری:

کاپیتان آمریکایی،درمیان ستارگان،ظهور سیاره میمون ها، نگهبانان کهکشان،مردان ایکس، سرباز زمستان

بهترین طراحی لباس:

هتل بزرگ بوداپست،فساد ذاتی،درون جنگل،آقای ترنر، ملیفیسنت

بهترین طراحی مو و چهره:

فاکس کچر،هتل بزرگ بوداپست،نگهبانان کهکشان

بهترین طراحی صحنه:

درون جنگل، هتل بزرگ بوداپست،درمیان ستارگان،بازی تقلید و آقای ترنر

بهترین موسیقی:

هتل بزرگ بوداپست،بازی تقلید،درمیان ستارگان، آقای ترنر،تیوری همه چیز

بهترین ترانه:

همه چیز حیرت‌آور است (فیلم لگو) ،افتخار(سلما)، سپاسگذار (آن سوی نور)، دلم برایت تنگ نخواهد شد(گلن کمپبل: ...خودم هستم) ،ستاره گمشده"(شروع دوباره)

بهترین تدوین صدا:

تک تیر انداز آمریکایی،بردمن، هابیت ها،ویپلش

بهترین مستند بلند:

شهروند چهار،پیدا کردن ویوین مه یر،آخرین روزها در ویتنام،نمک زمین،BIrunga

بهترین مستند کوتاه:

Crici Hotline., KJOnanna, OIPur furse, the reaper, c زمین سفید

بهترین فیلم کوتاه زنده:

آیا، بوگالو و گرام، تماس تلفنیButterlamp،

ستاره ها

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: