به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۳۶۸۰
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
امارات متحده عربی در نظر دارد قانونی را وضع کند تا با اجرای آن مصرف نوشابه‌های گازدار سایز بزرگ در این کشور کاهش یابد.
به گزارش سخن: فدراسیون بین‌المللی دیابت IDF نیز اعلام کرده که بیش از 745 هزار نفر در امارات، مبتلا به دیابت هستند.

کارشناسان معتقدند حتی نوشیدنی‌های گازدار سایز کوچک حاوی پنج قاشق شکر هستند که بیشتر از نیاز یک روزه و یا بیشترِ یک فرد به مواد قندی است اما حتی افرادی که در این کشور مبتلا به چاقی و دیابت هستند همچنان از این نوشیدنی‌ها مصرف می‌کنند.

برپایه این گزارش،‌ با توجه به افزایش مشکلات اضافه وزن و چاقی در امارات، دولت این کشور در نظر دارد تا با وضع قوانین جدید مصرف بیش از اندازه نوشیدنی‌های گازدار را در این کشور کاهش دهد.

کابینه دولت امارات، اخیرا اقدامات لازم را برای بهبود وضعیت سلامت و تغذیه در این کشور طی جلسات مختلفی بررسی کرده است. این طرح‌ها عبارت از محدودیت در اندازه نوشابه‌های گازدار، اعمال محدودیت و کنترل تبلیغات موادغذایی ناسالم و همچنین نمایش میزان کالری هر غذا روی بسته‌بندی آن هستند.

براساس یک تحقیق صورت گرفته در سال 2012 که در مجله سلامت پزشکی BMC منتشر شده، امارات متحده رتبه پنجم چاقی را در میان کشورهای جهان دارد.

در واقع تغییر عادات و رژیم‌های غذایی و سبک زندگی فعال و پرتحرک کلید سلامتی است. در این میان نوشیدنی‌های گازدار تنها عامل بروز چاقی و دیابت نیستند بلکه به طور کلی رژیم‌های غذایی ناسالم این اختلالات را به وجود می‌آورند.

پیش از امارات طرح ممنوعیت فروش نوشیدنی‌های گازدار شیشه‌ بزرگ در نیویورک نیز به اجرا درآمده است.

تسنیم

برچسب ها: نوشابه ، گازدار ، سخن
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: