به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۳۰۰۱
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ۰۷:۳۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در این شرایط راننده دید 360 درجه‌ای از محیط اطراف داشته و به نظر می‌رسد که تمامی بدنه خودرو کاملا شفاف شده است.
به گزارش سخن: محققان انگلیسی طرح مفهومی ارائه کرده‌اند که از طریق نصب چند دوربین بر روی بدنه خودرو، دید 360 درجه‌ای از محیط اطراف در اختیار راننده قرار می‌دهد. نقاط کور در خودرو، دید راننده از محیط اطراف را مسدود کرده و باعث بروز تصادف با عابران پیاده یا خودروهای دیگر می‌شود.

محققان شرکت خودروسازی جگوار لندرور راه‌حل جدیدی برای حل این مشکل ارائه کرده‌اند؛ این طرح مفهومی شامل نصب چند دوربین بر روی بدنه خودرو است که تصاویر لحظه‌ای را تهیه و بر روی صفحات نمایشی داخلی نمایش می‌دهد. در این شرایط راننده دید 360 درجه‌ای از محیط اطراف داشته و به نظر می‌رسد که تمامی بدنه خودرو کاملا شفاف شده است.


خودرو همچنین دارای شیشه جلو هوشمندی است که به راننده برای یافتن بهترین مسیر در ترافیک کمک می‌کند. محققان همچنین در حال طراحی سیستمی موسوم به «شبح ناوبری خودرو» هستند که یک خودروی مجازی را بر روی شیشه هوشمند نمایش می‌دهد؛ در این شرایط راننده بدون نیاز به مشاهده تابلوها و علائم رانندگی و تنها با دنبال کردن خودروی مجازی، مسیر مشخص شده تا مقصد را طی می‌کند.

این سیستم به بهبود دید راننده از محیط اطراف کمک کرده و امکان تصمیم‌گیری بهتر در موقعیت‌های اضطراری را فراهم می‌کند که این مسأله به کاهش چشمگیر تصادفات جاده‌ای کمک می‌کند. این سیستم درحال حاضر یک طرح مفهومی بوده و شرکت جگوار هنوز تصمیمی برای نصب آن بر روی خودروهای خود نگرفته است.

باشگاه خبرنگاران

برچسب ها: خودرو ، سخن
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: