به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۲۹۴۰
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مجتبی دهقان
چند سالی ست که با طلیعه ماه دی، اذهان عمومی حضور با بصیرت و حماسی مردم ایران اسلامی در یوم الله 9 دی ماه را یادآور می باشند. البته در مورد ابعاد و عوامل فتنه 88 و حضور حماسی مردم در نهم دی تحلیل ها و صحبتهای فراوان وجود دارد، که در این یادداشت قصد نداریم آن را مورد بررسی قرار دهیم.

سخن، گروه سیاسی: چند سالی ست که با طلیعه ماه دی، اذهان عمومی حضور با بصیرت و حماسی مردم ایران اسلامی در یوم الله 9 دی ماه را یادآور می باشند. البته در مورد ابعاد و عوامل فتنه 88 و حضور حماسی مردم در نهم دی تحلیل ها و صحبتهای فراوان وجود دارد، که در این یادداشت قصد نداریم آن را مورد بررسی قرار دهیم.
نکته ای که در این یادداشت به آن اشاره کوتاهی می کنیم آثار سوء و مخرب فتنه 88 تا به امروز است. تحلیل گران سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و امنیتی هر کدام از زوایه دید خود آثار سوء فتنه 88 را بررسی و تحلیل کرده اند. آثاری که از آن می شود یاد کرد عبارت است از: اتلاف سرمایه های مادی و معنوی کشور در طول کشاکش فتنه، کاهش سرمایه گذاری های خارجی، تعطیلی بازارها به عنوان قلب تپنده اقتصاد،خسارات زیادی بر اماکن و اموال و تجهیزات عمومی و دولتی، ایجاد تفرقه و درگیری و صف آرایی مردمی در مقابل یکدیگر، به حاشیه بردن حضور 85 درصدی و پیروزی شیرین ملت ایران، سرگرم شدن نیروی های انتظامی و امنیتی بر اتفاقات و درگیری های داخلی و ایجاد رخنه اطلاعاتی و نفوذ عوامل ترور دانشمندان هسته ای، کم رنگ شدن روابط سیاسی با سایر کشور ها، کاهش قدرت نفوذ سیاسی ایران در منطقه خاورمیانه و کشور های امریکایی جنوبی و....، تزلزل و ناامیدی در بین ملتهای حامی جمهوری اسلامی، رکود اقتصادی، جسور شدن کشور های ترسو و بز دل عربی در برابر ایران،... و دهها موارد دیگر که تا به امروز کشور از آثار سوء آن رنج می برد.
نکته مهم و پر اهمیت این است بعد از حوادث فتنه سال 88 و حضور حماسی مردم در نهم دی ماه، این دو رخداد به گفته رهبری عزیز در تاریخ ثبت و ماندگار شد و به نوعی سنگ محک و معیار و امتحان مهمی برای رفتار های سیاسی افراد قلمداد میشود. به فرمایش رهبری عزیز بعضی خواص در امتحان مردود شدند.
نتکه رنج آور اینجاست در حالیکه آثار سوء و مخرب فته 88 بر همگان هویدا و آشکار است، عده از روی عمد بر این اعتقاد هستند که کلا این حادثه مهم (فتنه 88) که به گفته اکثر کارشناسان من الجمله فرمانده سپاه پاسداران آن را خطرناک تر از 8 سال جنگ تحمیلی خواندند، را به مسئله بی اهمیت و پیش پا افتاده، سوء تفاهم و... تبدیل و القاء کنند.
در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سال 92 تنها کاندیدای که در پی ایجاد این القاعات بود جناب آقای روحانی بود. جناب آقای روحانی در طول تبلیغات انتخاباتی خود حاضر نبود از رای 13 میلیونی جنبش سبز در سال 88 چشم پوشی کند. لذا به جهت جذب آرای جنبش سبز در شعار های انتخاباتی خود قول مساعدت در رفع حصر سران فتنه را بارها اعلام می کرد. البته برای رسیدن به این آرزو فتنه گران تدوین قانون حقوق شهروندی را در دستور کار دولت خود قرار داد. در طول عمر دولت یازدهم جناب آقای روحانی در شرح و تفسیر این قانون در ایراد سخنرانیهای خود و سایر دولتمندان به نوعی القاء می کنند که گویا مردم جمهوری اسلامی 35 سال در خفقان و استبداد زندگی می کنند و حقوق شهروندی آنان پایمال شده و این دولت تدبیر و امید است که میخواهد با این قانون حقوق مردم را به آنان برگرداند.
اقدام حمایتی جناب روحانی از 13 ملیون رای جنبش سبز به اینجا ختم نشد. ایشان با نام بردن و حمایت از بعضی از افراد سرشناس حامی فتنه 88 من الجمله محمد شجریان به عنوان خواننده محبوب خود در طول تبلیغات ریاست جمهوری، به 13 میلیون رای جنبش سبز بار دیگر چراغ سبز نشان داد.
اقدام بعدی جناب روحانی در حمایت غیر مستقیم از عملکرد فتنه گران سکوت در برابر حضور عوامل و حامیان جنبش سبز با علائم و نوشته ها و سر دادن شعار های ضد نظام در سخنرانی ها و میتینگ های تبلیغاتی خود بود. یکی از موارد در میان دهها مورد سخنرانی دکتر حسن روحانی در حسینیه جماران (مورخ 11/3/1393 ) می باشد، در این همایش حامیان جناب روحانی با نوار بنفش و تصاویر آقای روحانی و حامیان موسوی با نوار سبز رنگ و تصاویر موسوی ف دست در دست هم داشتند و شعار های ساختار شکنانه علیه نظام سر می دادند و تنها ی تنها با لبخند ملیح جناب روحانی مواجه شدند.
بعد از انتخابات سال 92 جناب روحانی در صدد این است شعار های انتخاباتی خود از جمله حصر سران فتنه جامعه عمل بپوشاند. از این رو در این یک سال اندی از عمر دولت چندین بار صحبت از گذشت و رعفت اسلامی به زبان جاری ساخته است. و در آخرین بار در جمع مردم بیرجند عنوان کرد: اگر یک نفر، گروه، فرد و قشری؛ 10 یا 15 سال قبل مشکلی را به وجود آورده‌اند اکنون لکه‌های سیاه را نگذارید چرا که همانطور که آفتاب لکه‌های سیاه را سفید می‌کند بگذارید آفتاب ایران زمین و برادری و اخوت، لکه‌های سیاه را بزداید. همیشه به سیاهی آن اشاره نکنید و به سفیدی اسلام توجه کنید.
جناب آقای روحانی شما در پی این خواسته خود دچار دو اشتباه و خسارت جبران ناپذیری در کارنامه سیاسی خود شدید که از ذهن و تاریخ سیاسی خود و کشور از یاد رفتنی نخواهد بود.
اول اینکه با توجه به تمام خسارت های جبران ناپذیری که فتنه و سران فتنه بر کشور و مردم تحمیل کرده اند بجای پیگیری در مورد محاکمه و قصاص سران فتنه که اعدام کمترین حکم برای آنان است در پی رایزنی و رفع حصر از این مفسدین فی الارض هستید.
دوم اینکه با توجه به ابعاد خسارات و آثار سوء داخلی و خارجی این حادثه بزرگ که بر کشور و مردم ایران روا داشت و مقام معظم رهبری از آن به فتنه یاد نموده اند اما شما آن را تنها لکه سیاه یاد نمودید. و نکته مهمتر اینکه رهبری عزیز حوادث فتنه88 را معیار برای مسئولان نظام در نظر گرفته و روز نهم دی را در تاریخ ماندگار دانستند، اما شما خواهان این هستید این فتنه بزرگ را که به لکه تعبیر کرده اید با آفتاب سیاست بازی خودتان از ذهن مردم و تاریخ این سرزمین پاک کنید.
اما بدانید این لکه به بزرگی فتنه است و در ذهن مردم و تاریخ این سرزمین ماندگار شد.

برچسب ها: فتنه ، دهقان ، سخن
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: