به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۲۳۳۴
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نفد فیلم "چند متر مکعب عشق "
چند متر مکعب عشق روایت عاشقانه تکراری ولی با پرداخت خوب دلبستن کارگری ایرانی به دختری افغانی است.

سخن، گروه فرهنگ و هنر: قصه ی دلبستن صابر به مرونا عاشقانه ی تکراری است که خوب روایت شده است. در فیلم صحنه هایی نشان داده می شود که بیانگر اعتقادات مذهبی و پای بند بودن به شرع است مانند ختنه کردن پسر پنج شش ساله یا صحنه ای که صابر برای کشیدن نقاشی روی کف دست مرونا میخواهد دستش را بگیرد اما دختر امتناع می کند و این خود ویژگی مثبتی است برای یک دختر جوان افغانی که پای بند به مذهب و حیاء خویش است.

قصه تعلیق خوب و به جایی دارد و بیننده را تا به آخر وادار به دیدن می کند. هر چقدر که به پایان نزدیک می شویم روند فیلم تندتر می شود و مخاطب منتظر رخ دادن اتفاقی جدید است. داستان فیلم تکراری است پیش از این در برخی از فیلم ها مثل باران عشق پسر به دختر افغانی را شاهد بودیم اما پایان چند متر مکعب عشق تلخ تر و بر عهده ی مخاطب قرار گرفته است.

کارگردان تلاش خود را کرده که مشکلات کارگران افغانی را نشان دهد این که دولت نمی تواند جلوی ورود این کارگران را بگیرد البته شاید هم نمی خواهد که فرضیه دوم نیز به واقعیت نزدیک تر است. رسیدن خانواده ی افغانی در نیمه ی شب به گاراژ آهن و سکونت یافتنشان در اتاقکی مخروبه بیانگر قانع بودن افغانی های غیر قانونی است. نکته ی مهم دیگر این است که همیشه افغانی ها انسان هایی متجاوز و دزد معرفی شده اند اما در چند متر مکعب عشق دیدیم که در میانشان انسان های شریف و متعهد نیز هستند مانند ما ایرانی ها.

مریم طاهری

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: