به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۲۱۴۵
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۳ - ۰۷:۴۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
غروب امروز مدیرعامل پژوهشگاه شفق در بازدید از دفتر کانون کیمیای جوان و جلسه با مسئولین این کانون ضمن اعلام رضایت از فعالیت های این کانون گفت که...
به گزارش سخن، غروب امروز مدیرعامل پژوهشگاه شفق در بازدید از دفتر کانون کیمیای جوان و جلسه با مسئولین این کانون ضمن اعلام رضایت از فعالیت های این کانون گفت:حرکت فرهنگی در جهان امروز باید حرکتی جهادی باشد.حرکت جهادی بدون شک با سختی,فشار و هزاران مشکل دیگر دست و پنجه نرم میکند اما عبور از مشکلات با ایمان و اعتقاد و باور شما امکان پذیر است.


علیرضا فرساد خاطر نشان شد:تاریخ فرهنگ در اسلام به امروز و دیروز بر نمی گردد.رسول خدا اولین بانی کار فرهنگی پس از معرفی اسلام بودند.ایشان هنگامی که دین مبین اسلام را به مردم معرفی نمودند شروع حرکتشان تغییر باور ها و فرهنگ مردم جاهل عرب در آن زمان بود.در زمانی که مردم عرب خودشان با دستان خودشان فرزندانشان را مدفون میکردند و به شراب خواری میپرداختند اما رسول خدا فرهنگ اسلامی را جایگزین فرهنگ جهالت عرب کردند.

وی در ادامه گفت:باید مراقب بود جبهه فرهنگی دشمن باورها و ارزش های اسلامی ما را در دید ما کوچک نکنند و آنان را تغییر ندهند زیرا باورها فرهنگ را خواهند ساخت.هنگامی که شما در ذهن خود به این باور برسید که فساد خوب است مفسد خواهید شد و هنگامی که به آن باور برسید که عرفان اسلامی خوب است عارف.البته رسیدن به یک باور حق بودن ذات یک مسئله نیست.یک کودک شاید آتش را زیبا فرض کند اما هنگامی که به آن دست میزند طعم تلخ آتش تا مدت ها او را آزار خواهد داد.

مدیرعامل پژوهشگاه شفق تاکید کرد:باوری ارزش دارد که درونش بصیرت,بینش صحیح, دین,عقلانیت و قیاس با سخنان ولایت درون آن به کار گرفته شود.این هاست که فرهنگ ما را میسازد.باور های صحیح و سالم سازنده فرهنگی پاستوریزه خواهد بود.تعامل بین دستگاه های فرهنگی و مسئولین فرهنگی قوا میتواند به پاستوریزه کردن فرهنگ کمک شایانی داشته باشد.

فرساد افزود:وظیفه ما نیز امروز حرکت زینبی است.هنگامی که یزید حضرت اباعبدالله را به شهادت رساند این بیان و زبان شیوای زینب (س) بود که یزید و یزیدیان را رسوا ساخت و باعث بیداری مردم زمان شد.همانگونه که انقلاب اسلامی دلیل و حرکت بیداری اسلامی در سراسر جهان شده است امروز فرهنگ انقلاب اسلامی نیز باید تبدیل به یک حرکت بیداری فرهنگی در جهان گردد.
صدای ایران
برچسب ها: کودک ، شفق
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: