به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۱۸۰۳
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در رشته ای که حداقل حدود ۵۰۰ میلیارد تومان گردش مالی دارد و عده زیادی از بازار آشفته آن مشغول سودجویی هستند طبیعی است، برخی برای آن که به مقاصد پلید خود برسند از هیچ کوششی دریغ نورزند.
به گزارش سخن، متاسفانه باید پذیرفت که عزم جدی برای مقابله با فساد در ورزش بخصوص رشته فوتبال وجود ندارد و انگار فساد در این رشته نهادینه شده است.

رسوایی فساد در فوتبال ایران، رشته ورزشی بی خاصیت شده ای که در پنج سال اخیر به هیچ مقام و دستاوردی نرسیده است، از کارت معافیت جعلی گرفته تا افشاگری‌هایی مربوط به تبانی و رشوه و هر چیزی که فکرش را هم بکنید، منجر به محرومیت برخی داوران و مربیان و... شده و همچون سالهای گذشته تنها «رسیدگی» به آن ادامه دارد!؟

در رشته ای که حداقل حدود ۵۰۰ میلیارد تومان گردش مالی دارد و عده زیادی از بازار آشفته آن مشغول سودجویی هستند طبیعی است، برخی برای آن که به مقاصد پلید خود برسند از هیچ کوششی دریغ نورزند.

جالب این که این حلقه مافیایی تا آنجا ریشه دوانده که متاسفانه به برخی رسانه ها هم نفوذ کرده و کار به جایی رسیده که برخی خبرنگاران پاک، قربانی این دستهای آلوده می شوند!؟ و در دوراهی همکاری با آنان یا ترک محیط کار قرار می گیرند.

واقعا خجالت آور است در کشور اسلامی که اصولش بر مبنای پاکی و صداقت بنا شده، به علت نفوذ مافیای فوتبال، خبرنگاران شریف باید زیر سایه باشند!؟ و برخی خبرنگاران تازه به دوران رسیده یا به قول قدیمی های عرصه قلم (مو قشنگا) که متاسفانه با رابطه، فعلا موج سوار، پیش می روند و متاسفانه میکروفون تلویزیون هم در اختیار چند تن از آنان است، سرمربی تیم ملی انتخاب می کنند و...

آن وقت خبرنگار شریفی مانند محمد رزمجوی عزیز و شریف که اتفاقا ورزشکار بزرگی هم بوده باید بخاطر سلامت کاری با 20 سال سابقه خبرنگاری، راننده تاکسی شود!؟ البته خبرنگاران سالم و شریف هم فراوان داریم که در سایه، با کلی سابقه کاری تنها نظاره گر هنرنمایی تازه واردان و خط دهنده هایی هستند که مشغول خدمت به مافیای فوتبال هستند!؟ و کسی بدون اجازه آنها به برخی حوزه ها اجازه ورود ندارد!؟

خدا بزرگ است چرخ می گذرد ولی تا مسؤولین ناکارآمد سکاندار رشته فوتبال هستند اختاپوسها هم عرض اندام می کنند...

در سالهای اخیر در ورزش فوتبال همیشه ناکام بودیم و در تمام رده های سنی ناموفق ظاهر شدیم،

دادکان در برنامه زنده سیما گفت: دکتر یحیی زاده فوت کرد، روحش شاد. می گفت من گزارش تهیه کرده ام از فسادها اما تهدید شده ام که گزارش را در مجلس قرائت نکنم!؟

خدا رحمت کند این روحانی شریف را که اتفاقا با نگارنده در تماس بود، وی پرونده قطوری در ارتباط با مافیای فوتبال در اختیار داشت و عزم راسخی برای افشای مافیای کثیف فوتبال داشت ولی...

معلوم نیست این پرونده قطور کجاست؟

قاطعانه عرض می‌کنیم در شرایطی که اکثر مردم شریف ما از مشکلات اقتصادی رنج می برند عده ای زالو صفت، اختاپوس وار به فوتبال ما چسبیده اند و به اکثر شاهرگ‌های عرصه فوتبال دسترسی دارند و به راحتی در این رشته جولان می دهند. چرا مسؤولیت‌های کلیدی و شاهرگ فوتبال در اختیار پنج نفر دست به دست می شود؟

آیا آنان برای خدمت به فوتبال کار می کنند یا تنها به حفظ منافع خویش می اندیشند؟ جالب این که این آقایان سررشته ای از فوتبال ندارند ولی آنقدر دلسوزند که دلشان نمی آید از فوتبال بروند!؟

سرمربیگری فوتبال در لیگ برتر در چند سال اخیر به غیر از چند مربی شریف، بین حدود ۱۰ مربی دست به دست می شود، یک مربی بخاطر کارنامه ضعیف روزی از تیم جدا می شود، فردا مربی می شود، متاسفانه این قصه ادامه دارد...

مقام معظم رهبری در مورد مبارزه با فساد فرمودند: «نفس اهتمام آقایان به امر مبارزه با فساد را تحسین می کنم. لیکن این سمینار و امثال آن بناست چه معجزه ای کند؟ توقع من این است که چه با سمینار و چه بدون آن، تصمیمات قاطع و عملی بدون هیچگونه ملاحظه ای بگیرید و اجرا کنید.»

چرا مسؤولین ورزش در برخورد با مفاسد قاطعیت ندارند؟ با این توصیه و تأکید رهبر فرزانه انقلاب دیگر هیچ عذر و بهانه ای از سوی مسؤولین ورزش پذیرفتنی نیست و به اصطلاح حجت بر همه دست اندرکاران تمام است.

بدون تردید توصیه و تأکید مقام معظم رهبری متوجه تمامی حوزه ها و مسؤولین آن است. به همین جهت انتظار از کارگزاران نظام که خودشان را تابع و پیرو ولایت می دانند، این است که بیش از حرف و شعار وارد عمل شوند.

به هر حال با وعده رسیدگی به پرونده ها چیزی تغییر نمی یابد، باید مسؤولان امر در عمل، وعده ها را اجرایی کنند، شاید گفتن این خاطره خالی از لطف نباشد؛ چند سال پیش نزد مدیرکل حراست وقت ورزش بودم، وی پرونده قطوری از یکی از مربیان مشهور لیگ در اختیار داشت و به نگارنده با لحن خاصی گفته بود: بزودی بمب خبری منفجر می کنیم! نشان به آن نشان که مربی ذکر شده در عرض 48 ساعت سرمربی یکی از معروف ترین باشگاه های ایران شد!؟
جهان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: