به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۱۳۹۱
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ۰۶:۴۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
خودروساز فرانسوی پژو سیتروئن به منظور کاهش هزینه قصد دارد پس از 50 سال مقر مرکزی خود را که در مکان مهمی در نزدیک طاق پیروزی پاریس قرار دارد، تغییر دهد.
به گزارش سخن: بلومبرگ به نقل از منابع آگاه گزارش داد: بیشتر کارکنان پژو که در حال حاضر در این محل واقع در حیان گراند آرمه کار می‌کنند، پاریس را ترک خواهند کرد و در حومه پواسی مستقر می‌شوند که این شرکت در آن یک کارخانه دارد.

کارلوس تاورس، مدیرعامل پژو این طرح را در نشست هیات مدیره نظارتی پژو مطرح کرد و اتحادیه‌های این شرکت نیز در ژانویه این پیشنهاد را مورد بررسی قرار خواهند داد. در صورتیکه این پیشنهاد مورد موافقت قرار بگیرد، تغییر مقر مرکزی پژو به صورت تدریجی انجام خواهد شد و تا پایان سال 2016 کامل می‌شود.

ژان باپتیست توماس، سخنگوی پژو در این باره گفت: این شرکت مطالعاتی را برای ارزیابی گزینه‌های مختلف به منظور مدیریت بهتر دارایی‌های ملکی خود و بهبود شرایط کاری کارمندانش انجام داده اما هنوز هیچ تصمیمی گرفته نشده است.

این خودروساز فرانسوی که برای تامین سرمایه مورد نیازش اقدام به فروش سهام شرکت به دولت فرانسه و شرکت دونگ فنگ موتور چین کرده است، در شش ماهه اول امسال برای نخستین بار در سه سال گذشته سود مالی داشت و اکنون در تلاش برای بهبود درآمدش است.

پژو در سال 2012 ساختمان مقر مرکزی خود را به مبلغ 245.5 میلیون یورو (306 میلیون دلار) فروخت و در آن زمان اعلام کرد قصد دارد این ساختمان را به مدت 9 سال اجاره کند.

بر اساس این گزارش، ساختمان مقر مرکزی پژو که در فاصله 700 متری طاق پیروزی قرار دارد، حدود 1500 کارمند را در خود جای داده است که وظایف اداری مختلفی را انجام می‌دهند. به گفته منابع آگاه، اجاره این ساختمان و هزینه‌های فعالیت در آن حدود 50 میلیون یورو در سال برای پژو تمام می‌شود.

ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: