به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۰۴۱۱
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در این نامه تاکید شده است که با توجه به اینکه در حال حاضر برنامه تورهای به مقصد آمریکا در خارج کشور طراحی و اجرا می شود، جلوگیری از اجرای آن بی ثمر و بی نتیجه است و بهتر است سازمان میراث فرهنگی از هرگونه دخالت در اجرا و تبلیغ این تورها خودداری کند.
به گزارش سخن: تلاش برخی دولتمردان برای ایجاد روابط غیرسیاسی میان ایران و آمریکا، مربوط به سالهای اخیر نیست و از تفاهم های ورزشی تا تجاری، در دولتهای مختلف پیگیری شده است. یکی از مهمترین پیگیری ها، تلاش برای راه اندازی خط پروازی مستقیم بین ایران و آمریکا بوده است.

اگرچه این موضوع در دولت سابق مورد پیگیری ویژه قرار گرفت اما پس از آغاز مذاکرات هسته ای ایران و 5+1 در دولت یازدهم و بخصوص گفت و گوی تلفنی اوباما با رییس جمهور کشورمان، مجددا بحث راه اندازی پرواز مستقیم ایران-آمریکا جدی شد. هر چند روز یک بار هم خبرهای جدید در این باره به گوش ایرانی ها رسید تا اینکه حتی زمان احتمالی راه اندازی این خط هوایی هم اعلام شد.

ماجرا آنقدر جدی تلقی می شد که اکبر ترکان به عنوان مشاور رئیس ‌جمهور نامه ‌ای به شرکت‌ های هواپیمایی نوشت و خواست تا آمادگی خود را برای برقراری‌ پرواز مستقیم ایران و آمریکا اعلام کنند.

البته موافقان برقراری این پرواز معتقدند که این اتفاق توجیه اقتصادی دارد و علاوه بر شکل گیری روابط اقتصادی، باعث رونق تورهای مسافرتی هم می شود. همچنین ایرانیان مقیم امریکا هم می ‌توانند به طور مستقیم بلیط این پرواز را بخرند و بدون ویزا وارد کشور شوند.

اما در تازه ترین تحولات در این خصوص، انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی در نامه ای به مسعود سلطانی فر رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، از وی خواسته است موضوع ممنوعیت سفرهای گروهی اتباع ایرانی به آمریکا را رفع کند.در این نامه که نسخه ای از ان به دست صبحانه رسیده، همچنین تاکید شده است که با توجه به اینکه در حال حاضر برنامه تورهای به مقصد آمریکا در خارج کشور طراحی و اجرا می شود، جلوگیری از اجرای آن بی ثمر و بی نتیجه است و بهتر است سازمان میراث فرهنگی از هرگونه دخالت در اجرا و تبلیغ این تورها خودداری کند.

انجمن مذکور در پایان نامه خود، هدف از این کار را جلوگیری از خروج درآمد این موضوع از کشور عنوان کرده است و این در حالی است که با چنین استدلالی، باید بسیاری از اقداماتی که هم اکنون برخی دفاتر خارجی برای ایرانیان تبلیغ می کنند نیز در کشور آزاد شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: