به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۰۲۱۳
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ۱۹:۳۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
اصغرزاده در مناظره با الله‌کرم:
یک فعال اصلاح‌طلب با بیان اینکه روحانی کاندیدای اصلی اصلاح‌طلبان نبود و ما ناچار شدیم که از او حمایت کنیم، گفت:‌ گزینه اصلی ما خاتمی و هاشمی بود و در نهایت به روحانی رسیدیم.

به گزارش سخن، ابراهیم اصغرزاده فعال اصلاح‌طلب در مناظره با حسین الله‌کرم استاد دانشگاه که در سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار برگزار شد با بیان اینکه من امروز دو الله‌کرم را در مقابل خود می‌بینم که یکی نماینده جبهه‌‌های جنگ و دیگری فرمانده لباس شخصی‌ها است، اظهار داشت: من در مقابل خود الله‌اکرم اصولگرا نمی‌بینم چرا که اصولگرایان امروز بسیار متعدد هستند و از طیف مصباحی و احمدی‌نژاد و رادیکال تا طیف معتدل را در بر می‌گیرند.

اصغرزاده با بیان اینکه همچنان من خود را برخودار از سنت دانشجویی می‌دانم، یادآور شد: ما اگر زمانی پارادایم ضد امپریالیسم را دنبال می‌کردیم اما امروز خود را دیده‌بان جامعه مدنی و نگهبان دموکراسی می‌دانیم.

این فعال اصلاح‌طلب تصریح کرد: آقای روحانی باید در مقابل رادیکال‌ها که دولت او را تهدید می‌کند، موضع بگیرد.

وی خطاب به الله‌کرم گفت: شما باید درباره این سه مثلث جنبش دانشجویی، دولت و رادیکال‌ها پاسخگو باشید.

اصغرزاده قدرت یافتن خاتمی در دوم خرداد سال 76 را حاصل رفتار رادیکال‌ها ارزیابی کرد و ادامه داد: این رفتارها باعث شد که جامعه با استفاده از سنت غافلگیری به خاتمی رأی دهد و این غافلگیری در انتخابات 92 نیز تکرار شد و مردم به روحانی رأی دادند.

این فعال اصلاح‌طلب در ادامه با تأکید براینکه دولت روحانی باید در برابر چالش‌ها از جمله تحریم و وضعیت بد اقتصادی پاسخگو باشد، تصریح کرد: در حال حاضر که یک اجماع جهانی علیه ملت ایران شکل گرفته و پرونده هسته‌ای ما به شورای امنیت رفته حاصل عملکرد دولت قبل است.

وی با اشاره به اینکه در دولت احمدی‌نژاد که رادیکال‌ها قدرت را به دست گرفتند، اصلاح‌طلبان آواره شدند، گفت: اصولگرایان در حال حاضر دچار بحران هویت هستند چرا که نمی‌دانند پشت سر چه کسی قرار گیرند اما اگر با طیف عقلای خود همچون لاریجانی باشند پیروز خواهند شد.

اصغرزاده گزارش روحانی از فساد را دارای جنبه‌های سیاسی برشمرد و در عین حال تأکید کرد: دولت نباید همه تخم‌مرغ‌های خود را در سبد سیاست خارجی قرار دهد و باید بداند که با یک اپوزیسیون نجیب داخلی یعنی اصلاح‌طلبان مواجه است که جز موفقیت دولت چیز دیگری نمی‌خواهند.

وی خطاب به اصولگرایان گفت که آنها باید تکلیف خود را با رادیکال‌های جریان‌شان مشخص کنند و روحانی نیز در این مقطع حساس و گذرا باید متوجه باشد که شکست پرونده‌ هسته‌ای به ضرر کشورمان خواهد بود.

این فعال اصلاح‌طلب با بیان اینکه نکته که نباید آقای الله‌کرم انحصارطلبانه جبهه رفته‌ها را نمایندگی کند، گفت: از اینکه ایشان به جای حضور در خیابان در دانشگاه تدریس می‌کند خوشحال هستم.

وی در ادامه ضمن ابراز نارضایتی از عدم مجوز به حسین شریعتمداری برای سخنرانی در دانشگاه امیرکبیر گفت: آنها می‌توانند حزب تشکیل دهند اما حق ندارند دیگران راتکفیر کنند.

اصغرزاده در ادامه به موضوع مراسم مرتضی پاشایی اشاره کرد و یادآور شد: جوانان در سوگ او آوازهای این خواننده را زمزمه می‌کردند از این‌رو باید بدانید که زیر پوست شهر تحولات زیادی در شرف وقوع است.

این فعال اصلاح‌طلب در ادامه مناظره خود با الله‌کرم تأکید کرد: بنده از اشغال سفارت آمریکا عذرخواهی می‌کنم؛ ما یک عمر برای عدالت سینه زدیم اما اشتباه کردیم چرا که متوجه شدیم با آزادی می‌توان به بهشت رفت.

وی در ادامه به موضوع دریای خزر پرداخت و با بیان اینکه سهم ما از 20 درصد به 13 درصد رسیده است، گفت: چرا شما نسبت به منافع ملی و سرزمین خود ساکت هستید مگر دریای خزر چه فرقی با شلمچه دارد؟

اصغرزاده با بیان آنچه او دخالت سپاه در همه حوزه‌ها توصیف کرد، افزود: اگر جامعه این تفکر را قبول داشت به جلیلی رأی می‌داد نه به روحانی، از این‌رو ملت از روحانی و خاتمی انتظار دارند.

وی با طرح این پرسش که چرا جریان اصولگرایی به خاطر اسارت زنان نیجریه توسط بوکوحرام اطلاعیه نداده است، افزود: تا زمانی کشور روی آشتی ملی را نبیند این وضعیت ادامه دارد و برخی می‌گویند که ملت لیاقت این رهبری را ندارد.

اصغرزاده تأکید کرد: من نمی‌گویم که آمریکا گل سرسبد دنیا است و اگر رابطه‌اش با ما خوب شود اینجا بهشت می‌شود اما اجماع جهانی علیه ایران به ضرر همه ما است.

این فعال اصلاح‌طلب با بیان اینکه جنبش دانشجویی دیگر اهل کار خیابانی نیست اما ارزش‌های دموکراتیک را هم زمین نمی‌گذارد، افزود: جریان دانشجویی ساکت نمی‌ماند و بر آینده کشور تأثیر خواهد گذاشت.

وی در ادامه به موضوع تسخیر سفارت آمریکا و دلیل پشیمانی خود اشاره کرد و گفت: ما می‌خواستیم فقط 48 ساعت سفارت را نگه داریم اما اینکه شما این مسئله را مقدس می‌کنید و فکر می‌کنید که ما باید تا ابد شعار مرگ بر آمریکا را بدهیم قبول ندارم و من این نکته را از مجلس ششم قبول نداشتم.

اصغرزاده با بیان اینکه قبول داریم که اسناد سفارت آمریکا جنبه امنیتی داشت در عین حال گفت: بنده نسبت به طولانی شدن اشغال سفارت آمریکا و بی‌آبرو شدن برخی افراد اعتراض دارم و آن را از نقاط تاریک جریان دانشجویی می‌دانم.

این فعال اصلاح‌طلب با بیان اینکه من خودم فرمانده سپاه بوده‌ام و از پشت کوه نیامده‌ام، تصریح کرد: نقش بنده در جریان اصلاح‌طلبی و انقلاب روشن است اما عده‌ای قانون اساسی را زیرپا گذاشته‌اند و نظارت استصوابی را تعمیم داده‌اند.

وی در ادامه به موضوع انتخابات پرداخت و با تأکید براینکه روحانی کاندیدای واقعی ما نبود، گفت: ما ناچار شدیم که از خاتمی و هاشمی عقب‌نشینی کنیم و از او حمایت کنیم اما شما اجازه بدهید به جای قطبی کردن جامعه مردم حرف بزنند و رسانه‌ها در مسائل دخالت کنند.

اصغرزاده با بیان اینکه حضور سپاه در اقتصاد باید با شفافیت همراه باشد و به رانت تبدیل نشود، متذکر شد: قداست آنها زمانی است که به دنبال مسائل مادی نروند.

این فعال اصلاح‌طلب با بیان اینکه ما قدر امنیت کشور را می‌دانیم، تصریح کرد: اما نیروهای نظامی نباید با کار اقتصادی باعث نحیف شدن بخش خصوصی شوند.

وی با بیان اینکه قبول دارم لشکرکشی خیابانی به نفع جمهوری اسلامی و انقلاب نیست و کسی حق ندارد در خیابان‌ها تاخت و تاز کند، اذعان کرد: اصلاح‌طلبان حاضر نبودند مملکت را بفروشند یا برانداز شوند.

اصغرزاده در پایان با بیان اینکه من برای همه کسانی که دل‌شان برای انقلاب می‌سوزد احترام قائل هستم به انتقاد از حضور دانشجویان در سفارت انگلیس پرداخت و گفت: این مسئله را مردم و رهبری قبول نداشتند و این امر باعث استهزا شد.

فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: