به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۰۲۰۲
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ۱۸:۵۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
حماس:
رئیس هیئت جنبش مقاومت اسلامی "حماس" که در تهران به سر می برد، گفت: سفر این هیئت به جمهوری اسلامی ایران در راستای لزوم بسیج ظرفیت ها و پتانسیل ها و توانمندی های امت اسلام برای حمایت از ملت فلسطین صورت می‌گیرد.

به گزارش سخن، «محمد نصر» رئیس هیات جنبش مقاومت اسلامی "حماس" که در تهران به سر می برد، گفت: سفر این هیئت به جمهوری اسلامی ایران در راستای لزوم بسیج ظرفیت ها و پتانسیل ها و توانمندی های امت اسلام برای حمایت از ملت فلسطین و آرمان عادلانه و مقاومت سلحشورانه این ملت صورت می گیرد.

"محمد نصر" در گفت و گوی ویژه با خبرنگار مرکز اطلاع رسانی فلسطین در تهران تصریح کرد: حماس نسبت به تقویت روابط تاریخی و دیرینه خود با ایران علاقه وافر و اهتمام ویژه ای دارد.

وی خاطرنشان ساخت: دلیل این مساله به درک عمیق طرفین از اهمیت همکاری و ارتباط و رایزنی و تلاش جدی برای عبور از شرایط حساس کنونی امت و منطقه برای خدمت به آرمان فلسطین و مصالح امت اسلام بر می گردد.

محمد نصر تاکید کرد که هیات حماس در این سفر با مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار کرده و تحولات قدس و مسجد الاقصی، بازتاب جنگ غزه، محاصره ظالمانه نوار غزه، بسته شدن گذرگاه های نوار غزه را مورد بحث و بررسی قرار داده است.

هیئت بلندپایه "حماس" روز گذشته (17 آذر) وارد تهران شد.

این هیئت که ریاست آن را محمد نصر عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی به‌عهده دارد، متشکل از ماهر عبید و احمد جمال عیسی از اعضای دفتر سیاسی حماس و اسامه حمدان مسئول روابط بین الملل این جنبش است.

سفر هیات حماس به تهران دو روز به طول می انجامد.

تسنیم

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: