به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۰۱۸۴
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ۱۷:۵۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
یک پزشک کوبایی در سیرالئون مبتلا به ابولا شده بود و به مدت ۱۶ روز در ژنو با دو نوع دارو تحت مداوا قرار دارند.
به گزارش سخن، یک پزشک کوبایی در سیرالئون مبتلا به ابولا شده بود و به مدت ۱۶ روز در ژنو با دو نوع دارو تحت مداوا قرار دارد.

به گفته‌ی پزشكان معالج وی با ZMab از کانادا و با دارویی ضدسرماخوردگی از ژاپن درمان شده و حال این پزشک درمان شده است.روز ورود پزشک کوبایی مبتلا به ابولا به کلینیک ژنو (۲۱ نوامبر ۲۰۱۴) بوده و شیوه مداوای این پزشک همزمان آزمایشی برای یافتن راه معالجه بیماری ابولا بود.

فلیکس بائز پزشکی ۴۳ ساله است که همراه با ۲۵۵ پزشک و پرستار کوبایی دیگر عازم غرب آفریقا شده بود تا از بیماران مبتلا به ابولا مراقبت کند.

تا كنون ابولا سبب مرگ ۱۰۸ نفر از ۱۳۸ پزشک و پرستار مبتلا شده و اپیدمی ابولا در حال حاضر به‌ ویژه جان مردم سیرالئون را تهدید می‌کند. از ۱۳۸ پزشک و پرستاری که در سیرالئون مبتلا به ابولا شده بودند ۱۰۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش سازمان بهداشت جهانی، این تعداد بسیار بالاتر از تعداد کادر پزشکی‌ است که بر اثر ابتلا به ابولا در کشورهای گینه و لیبریا، همسایگان سیرالئون، درگذشته‌اند. جمعه گذشته (۵ دسامبر / ۱۴ آذر) نیز دو پزشک دیگر در سیرالئون بر اثر ابتلا به ابولا جان خود را از دست دادند.

به گزارش روز جمعه سازمان جهانی بهداشت، تا کنون ۱۷ هزار و ۵۱۷ بیمار مبتلا به ابولا شناسایی شده‌اند. این آمار در مقایسه با یک روز پیش از آن ۲۶۱ نفر بیشتر را دربرمی‌گیرد.
باشگاه خبرنگاران
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: