به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۷۰۰۷۳
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ۲۱:۴۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سیدمحمد غرضی:
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مرجع عامه مردم در ایران احزاب نیستند، چراکه امتحان بدی را پس داده‌اند.

خبرگزاری فارس: احزاب مرجع عامه مردم ایران نیستند / تا آخرین نفس کار سیاسی می‌کنم

به گزارش سخن، سید محمد غرضی عصر امروز در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی در دانشکده عمران و معماری دانشگاه ملایر با اشاره به آغاز ورودش به عرصه سیاست و مبارزات سیاسی اظهار کرد: من عرصه سیاست را از سال 1328 و زمانی که رژیم صهیونیستی تشکیل شد، شناختم و میدان سیاست من شروع شد.

وی با بیان اینکه با همه جریان‌هایی که در دوران انقلاب اسلامی شکل گرفته آشنایی دارم، افزود: تعداد جریان‌ها آنقدر زیاداست که اگر بخواهم نحوه ورود به آنها را در این جلسه مطرح کنم به درازا می‌کشد، اما من به اشخاص کاری ندارم و در مورد آنها هم چیزی نمی‌گویم.

وی در پاسخ به اینکه ضد انقلاب در خصوص افراد و جامعه ایران چه می‌گوید، گفت: ضد انقلاب هر چه می‌خواهد بگوید، آنها هیچ وقت دلشان برای نظام ما نسوخته است.

غرضی با بیان اینکه اعمال ما روی صحنه و کارهایمان است، اظهار داشت: این اعمال روی کاغذ نیست و آنهایی که می‌خواهند از روی کاغذ تاریخ بنویسند بروند و بنویسند ما همچنان پای نظام و انقلابمان ایستاده‌ایم.

وی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: در جریان 15 خرداد سال 42 امام خمینی(ره) مردم ایران را به مبارزه علیه رژیم طاغوت دعوت کرد و این دعوت منشأ مبارزات بعدی شد.

وی یادآور شد: اما در 22 بهمن سال 57 این مردم بودند که به صحنه آمدند و به پای امام و انقلاب نیز ایستادند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: امام(ره) با استقبال 6 میلیون جمعیت آمد و با بدرقه 9 میلیون نفر از میان ما رفت و از آن روز به بعد هم ملت ایران همچنان ایستادند.

وی افزود: اگر آن روز و در زمان امام راحل قدرت سیاسی ایران تنها در کشور بود، امروز شاهدیم قدرت سیاسی انقلاب اسلامی پایتخت چندین کشور دیگر را نیز محصور کرده است.

غرضی با اشاره به اینکه احزاب یک نقطه مشترک دارند و آن این است که برای قدرت می‌جنگند، اظهار داشت: اگر حزب بخواهد مردم را به سمت خود دعوت کند در جامعه اسلامی باخته است و مرجع عامه مردم در ایران احزاب نیستند چرا که امتحان بدی را پس داده‌اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: کسی که به خود دعوت می‌کند از خدا دور می‌شود و هیچ حزبی در دنیا پایدار نمانده است.

غرضی در ادامه در خصوص پرسشی در خصوص انتخاب استانداران با رأی مردم بیان کرد: سئوال من این است که چرا استاندار هر استان را رئیس جمهور انتخاب می‌کند، من گفته‌ام استاندار هر استان را مردم همان استان انتخاب کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: هر استاندار باید مسئول استان خودش باشد و مردم حرف دل و مشکلشان را به مسئول خودشان بگویند.

وی اضافه کرد: تنها چاره این است که مردم مشکلاتشان را در استان خودشان حل کنند، آن وقت می‌بینیم چقدر از مشکلات در کشور حل خواهد شد.

غرضی در خصوص کمک کشورهای منطقه گفت: کمک ما به کشورهایی مانند افغانستان و همکاری با سایر کشورهای منطقه باعث قدرتمند شدن منطقه می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: در حال حاضر تعداد 3 هزار متخصص در دنیا از جامعه‌شناس گرفته تا اقتصاددان و ...، 24 ساعته مسائلداخلی کشور ایران را دنبال می‎کنند و بیش از 10 هزار نفر از داخل کشور اطلاعات را در اختیار این افراد قرار می‌دهند.

وی اضافه کرد: این متخصصان با تحلیلی که خود از مسائل ایران در می‌آورند، می‌خواهند از طریق شبکه‌های بیگانه نظر مردم ایران را به سمت خود جلب کنند.

غرضی خطاب به دانشجویان بیان کرد: مراقب باشید تا ابزاری برای دشمن نشوید و سعی کنید برای جامعه و مردم مفید و ابزاری برای ملت خود باشید.

وی گفت: تلاش کنید به دنبال کار باشید، منتظر نباشید که دولت برای شما شغل ایجاد کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص سئوالی که دولت ضد تورم شعار شما بوده است، افزود: آری این شعار من بود و من همیشه با توجه به نقدینگی تورم را می‌سنجم و الان می‌گویمکه آماری که مربوط به تورم اعلام می‌شود باید واقعی و درست باشد.

وی در خصوص سئوالی که آیا در آینده وارد عرصه سیاست می‌شوید، خاطرنشان کرد: ما جزء رفتگان هستیم اما تا نفس دارم کار سیاسی می‌کنم.

فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: