به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۶۸۸۹۴
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
شکست گروه تروریستی – بعثی داعش در شهرهای «السعدیه»، «جلولا» و بسیاری دیگر از نواحی عراق سبب شد تا این گروه برای روحیه بخشی به عناصر خود شهر «الرمادی» را هدف قرار دهد، اما گروه تروریستی داعش در شهر هم با مشت آهنین ارتش و مردم عراق روبرو شد.
سخن، گروه بین الملل: گروه تروریستی – بعثی داعش که در خردادماه امسال موفق شده بود بخش های گسترده ای از خاک عراق را به اشغال خود در آورد این روزهای در بسیاری از این مناطق شکست خورده است.
طی روزهای اخیر نیروهای ارتش عراق با کمک مردم این کشور عناصر گروه تروریستی داعش را از مناطق بسیاری بیرون راندند.
درپی پیروزی نیروهای ارتش عراق، مردم عراق و نیروهای پیشمرگه در 2 ناحیه السعدیه و جلولاء و تداوم پیشروی برای آزادسازی دیگر مناطق زیر کنترل داعش این گروه دست به جنایت های بسیاری زد و شهر الرمادی را آماج یورش های خود قرار داد تا شاید با پیشروی در این علاوه بر سرپوش نهادن بر شکست های پی در پی خود بتواند به عناصر ورشکسته خود روحیه بدهد، اما ارتش عراق و نیروهای داوطلب مردمی در این شهر هم عرصه را عناصر گروه تروریستی – بعثی داعش تنگ کرده اند.
* یورش گروه داعش به الرمادی برای جبران ناکامی ها
تارنمای «کتابات فی المیزان» عراق در گزارشی به قلم «جمعه عبدالله» نوشت: گروه تروریستی – بعثی داعش پس از شکست های پی در پی که در عراق متحمل شده به پایان کار رسیده است.
شکست این گروه در بسیاری از مناطق و مقاومت مردمی در برابر گروه تروریستی – بعثی داعش سبب شده است تا این گروه در شهرهای «دیالی»، «آمرلی»، «جرف الصخر»، «بیجی» و «هیت» و «کوبانی» ضربه های دردناکی را دریافت کند.
پس از چنین شکست هایی گروه تروریستی - یعثی داعش مجبور شده است بیش از پیش دست به کشت و کشتار و ویرانگری در عراق بزند.
به سبب شکست های پی در پی این گروه تروریستی همه امکانات خود را به کار گرفت و در چند محور شهر «الرمادی» را هدف قرار داد.
هدف این گروه از یورش به الرمادی سرپوش گذاشتن بر شکت های پی در پی در عراق بود.
برپایه گزارش شبکه خبری «المنار» نیروهای ارتش عراق با کمک مردم این کشور توانستند مناطق «السعدیه» و «جلولاء» را به طور کامل از چنگ گروه تروریستی- بعثی داعش رهایی بخشند.
تروریست های تکفیری داعش از نوزدهم خردادماه امسال با یورش به شمال و غرب عراق، بخش هایی از این مناطق را اشغال کرده و مرتکب جنایت های زیادی شده اند.
این گروه تروریستی که در نیمه اول سال جاری موفق شده بود کنترل جلولاء ، السعدیه و شماری از مناطق استان دیالی را زیر کنترل خود در آورد اکنون در برابر ارتش و مردم عراق در این مناطق به زانو در آمده است.
ارتش عراق، گروه های مردمی و نیروهای پیشمرگه که از ارتش این کشور پشتیبانی می کنند طی هفته های پیش توانسته اند حمله های گسترده ای را علیه تروریست ها در مناطق یادآوری شده آغاز کنند به طوری که طی روزهای اخیر تروریست های داعش پس ازدریافت ضربات سنگین مجبور شدند از این مناطق عقب نشینی کنند و آنان اکنون دچار سردرگمی شده اند.
با توجه به اینکه دستاوردهای میدانی ارتش عراق در جبهه های گوناگون به ویژه در استان های «صلاح الدین» و «الانبار» و بازپسگیری «بیجی» و رفع محاصره پالایشگاه های این شهر دارای اهمیت بالایی است داعش از ترس تکرار شکست های خود استان الرمادی را هدف فرار داد تا شاید بتواند با پیشروی در این منطقه به عناصر خود روحیه بدهد. اما در این شهر هم داعش با مشت آهنین ارتش و مردم عراق روبرو شده است.
همچنین روزنامه «العرب» چاپ لندن نوشت: کارشناس دلیل حمله گروه داعش به الرمادی را شکست ها و زیان های این گروه در میدان های نبرد عراق می دانند. نیروهای ارتش عراق و مردم این کشور با شکست این گروه بسیاری از سرمین هایی که داعش طی ماه های پیش به اشغال خود در آورده بود و در آنجه اعلام خلافت کرده بود، پس گرفتند. شکست های پی در پی این گروه سبب شده است تا پایه های خلافت مورد ادعای این گروه به لرزه در آید و در مسیر نابودی پیش رود.
*آیا گروه تروریستی – بعثی داعش به پایان خط رسیده؟
به گزارش تارنمای «کتابات فی المیزان» عراق، داعش در عراق به ویژه پس از ضربه های سنگینی که در جبهه های گوناگون متحمل شده ، به پایان عمر خود نزدیک می شود، اما این به معنای آن نیست که گروه داعش که به دست برخی کشورهای منطقه ای و کشورهای غربی به سردمداری آمریکا ایجاد شده است به پایان خط خواهد رسید. وجود داعش در عراق به آمریکا این بهانه را داده است تا نیروهایی را در این کشور مستقر سازد، زیر آمریکایی ها با اراد خود از این کشور خارج نشده اند.
به نوشته این تارنما داعش به عنوان یک گروه تروریستی در منطقه باقی خواهد ماند و غربی ها هر وقت که بخواهند آن را در راستای اهداف خود به کار خواهند گرفت.

* فتوای آیت الله سیستانی تغییر دهند موازنه نبرد در عراق
تارنمای «کتابات» عراق بیست و دوم آبان نوشت: بدون تردید فتوای آیت الله سید علی سیستانی درباره مبارزه با داعش در شکست این گروه تاثیر داشت. این فتوا که همگان را به تعجب واداشت موازنه نبرد در جنگ علیه داعش را تغییر داد و صف این تروریستی را سست کرد. آثار این فتوا در در شکست گروه داعش در جبهه های بسیاری مانند جرف الصخر، بیجی مشاهده شد.
این گروه در شهرهای عراق پایگاه های نظامی و مردمی خود را از دست داد
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: