به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۶۵۹۱۶
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
محمدرضا مقيسه معاون وزير علوم در دوره اصلاحات در مصاحبه با شبكه خبري سخن درباره دولت، بورسيه ها و برخي مسائل كشور توضيحاتي را بيان كرد.
سخن، گروه سياسي: محمدرضا مقيسه معاون وزير علوم در دوره محمد خاتمی در مصاحبه با خبرنگار سیاسی شبكه خبري سخن درباره دولت، بورسيه ها و برخي مسائل كشور توضيحاتي را بيان كرد.

سخن: به آقای روحانی چه نمره اي می دهید؟

مقيسه: بالای 10 و زیر 15. خب به هر حال آنچه که اتفاق افتاد، اتفاق خیلی خوبی بود. یعنی به هر حال خیلی درسها در آن بود که حکومت ها باید به میل مردم و خواست مردم احترام بگذارند. این مهمترین چیزی بود که در انتخابات 92 اتفاق افتاد این دستاورد خیلی کمی نبود و همین که حاکمیت بپذیرد که مردم تعیین کننده هستند و اهل تاثیر هستند این شروع خیلی خوبی برای رسیدن به جامعه ای است که دموکراسی قرار است در آن اتفاق بیافتد.

یعنی ما از یک جامعه جهان سومي خارج شويم و به سمت پیشرفت و تعالی برویم و به نظر من انتخاب آقای روحانی کاملا انتخاب دقیقی بود و چند پیام داشت یک پیامش این بود که مردم انقلاب و کشور را دوست دارند و بدون کمترین هزینه ای می خواهند که این مسیر توسعه را طی کنند. دیگر اینکه بلوغ سیاسی دارند و در بزنگاه هایی که باید نقش خود را ایفا کنند به صحنه می آیند و با هیچ کس تعارف ندارند و انتخاب خود را انجام می دهند. اگر مسئولین قدر این مردم را بدانند من فکر می کنم ما 50 درصد از مسیر را طی کرده ایم و 50 درصد بقیه مهندسی است که باید در طول مسیر انجام بدهیم.

سخن: به نظر شما جبهه بندی جدید اصلاحات راه به جایی می برد؟ مشخصا کار آقای خرازی را عرض میکنم.

مقيسه: نه؛ یک روش بچه گانه ای بود که شروع کردند و در کلان کار خاصی نیست. انسجام خوبی هم هستش و آقای خاتمی توانسته اصلاح فضا را مدیریت کند و این انسجام روز به روز هم دارد بهتر می شود و امیدواریم در انتخابات مجلس هم تاثیر خود را داشته باشد و این چيزهایی هم که اتفاق میافتد زیاد جدی نیست و طبیعی هست بالاخره یک مسیری که شما می روید 10 تا صحنه خوب می بینید یک صحنه زشت هم می بینید.

سخن: بحث وزیر علوم به نظرتان به کجا می رسد؟

مقيسه: بالاخره وزارت علوم وزارت حساسی است و دانشگاه‌ها مرکز تحرک هستند و برای همه جناح ها اهمیت دارد.

سخن: به کجا می رسد؟

مقيسه: در نهایت به نفع آقای روحانی است به هر حال عدم رای اعتماد اتفاق بیافتد وزن آقای روحانی بیشتر می شود و من فکر می کنم مظلومیت آقای روحانی بیشتر خواهد شد. چون به هر حال ایشان وزیر معرفی می کند به مجلس و به بهانه های مختلف رد می كند. البته حق قانوني مجلس هم هست و اين اتفاق اتفاق خوبي است.

سخن: بحث بورسیه ها که بعضی ها می گفتند برای دوره اصلاحات بوده و بعضی می گفتند برای دوره احمدی نژاد بود؟

مقيسه: چه در دوره اصلاحات باشد و چه در دوره احمدی نژاد باشد این کار، کار زشتی است. توسط هر کسی که می خواهد اتفاق بیافتد و به نظر اگر در دولت روحانی به نقطه روشنی برسد به نفع کشور است و عزم جدی برای این کار وجود دارد. اینکه حالا در هر حکومتی حالا در دوره خاتمی کم تر در دوره هاشمی بیشتر و در دوره احمدی نژاد به طور فاجعه آمیزی این اتفاق می افتد ولی به هر حال همین که یک عزمی امروز عليه اين موضوع بسیج شده که این موضوع را به سر خط برساند خیلی خوب و کار شایسته ای است این را باید حمایت کنیم. حالا این که کدام دولت به این کثافت كاري دست زده بحث فرعي است و بحث این است که این اتفاق در این کشور و خصوصا در حوزه دانشگاه نباید بیافتد چرا که دانشگاه منشا تمام برکات برای کشور است.

سخن: به نظر شما چه كسي وزیر علوم مي شود؟

مقيسه: امیدواریم که آقای آشتیانی رای بیاورند و انسان شایسته ای هستند. اميدواريم ختم به خير شود و بعد از دوسال وزارت علوم به ثبات برسد. چون دانشگاه ها رنج مي برند

سخن: نمايشگاه را چطور مي بينيد؟

مقيسه: افتضاح؛ اصلا ما نمايشگاه نداريم يك شو برگزار كرديم. آقاي انتظامي بايد يك فكر اساسي داشته هاي علمي خود در اين حوزه بكند. چون آقاي انتظامي 30 سال است در حوزه مطبوعات است و برگزاري چنين نمايشگاهي واقعا از ايشان بعيد بود. چيزي براي گفتن ندارد. من ظرف چند روزي كه آمدن به عنوان كسي كه 30 سال در حوزه مطبوعات كار كردم، قصه مي خورم. نقطه برجسته و قابل اعتنايي در آن ندارد.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
Russ
|
China
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۹/۳۰
0
0
I feel saiftised after reading that one.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: