به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۶۵۵۱۷
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
حسین شیخ الاسلام در غرفه سخن:
حسین شیخ‌ الاسلام كارشناس مسائل منطقه و خاورميانه با حضور در غرقه شبكه خبري سخن در بیستمين نمایشگاه مطبوعات درباره داعش و رژيم صهيونيستي توضيحاتي را بيان كردند.
سخن، گروه بين الملل: حسین شیخ‌ الاسلام پس حضور در غرقه شبكه خبري سخن در بیستمین نمایشگاه مطبوعات، در مورد اوضاع خاورميانه اظهار داشت: اولا اين منطقه غرب آسيا و شمال آفريقا كه انگليسي ها اسم استعماري خاورميانه را بر آن گذاشتند چون مركز دنيا را خودشان مي دانند و بقيه دنيا نيز شرق دور و شرق نزديك و يا خاورميانه هستند، منطقه بسيار مهمي بوده و هست. الان هم دچار قدرت طلبي و سياست هاي خبيثانه آمريكايي هاي و اسرائيلي ها و نيز شاهنشاهي هاي عربي قرار گرفته و مواجه با يك پديده شوم تروريست شده است. اين مساله هم باعث بدنامي اسلام شده و هم باعث تفرقه بين مسلمانان، و فرصت داده است به اسرائيل جنايت كار كه از اين تفرقه بيشترين بهره برداري را كند.

شيخ الاسلام در باره داعش و چگونگي بوجود آمدن آن اظهار داشت: طبيعي است كه داعش براي ايجاد جنگ شيعه و سني توسط اسرائيلي ها و آمريكايي هاي و شاهنشاهي عربي ايجاد شد. برخي شواهد علني هم وجود دارد. مثلا زمانيكه زخمي هاي آنها به اسرائيل برده مي شوند. ولي مهم اين است كه كار آنها به نفع اسرائيل است.

وي درباره اين مساله كه داعش و تكفيري هاي تروريست به دليل به بن‌بست رسيدن ارتش اسرائيل در سال 2006 بوجود آمده اند، گفت: ارتش اسرائيل ديگر آن توانايي هاي گذشته را نداشت و نياز به يك تاكتيك جديد بود كه اين ضعف برطرف شود كه متاسفانه تكفيري ها بهترين امكان را در اختيار آنها گذاشتند. در واقع نظريه پرداز اين مسائله انگليس ها بودند. خانم "بوتو" يك زماني از سوي بي بي سي مورد تهاجم قرار گرفت مبني بر اينكه آنها طالبان را ساختند كه ايشان توضيح داد و گفت: كه نظريه پرداز طالبان اينگلس بود و پولش را نيز عربستان و اردن و امارات دادند. سازماندهي آن نيز توسط سيا بود. ايشان گفت كه چون فهم اسلام در شمال پاكستان كوتاه است ما زحمت وضع حمل طالبان را كشيديم.

بعد از طالبان افغانها آمدند در عربستان دوره ديدند و شدند عربهاي افغان، و الان هم كه داعش.

شيخ الاسلام ادامه داد: اين جنگي كه به راه افتاده جنگ عقيدتي و فكري است. بايد براي مقابله با داعش با اين تفكر مقابله شود.

وي ادامه داد: داعش ادامه سپاه يزيد در كربلا است. در كربلا بر روي بدن شهدا اسب دواندند. تا اين مقدار خشونت داشتند. سرها را در همه شهرها گرداندند به دليل آنها از اين وحشت و ترور بهره برداري سياسي كنند. اكنون هم اين كار را داعش با انتشار تصاوير جنايات خود در فضاي مجازي انجام مي دهد.


وي درباره سرنوشت اسرائيل گفت: اسرائيل در حالي نابودي است. اكنون مهاجرت به اسرائيل نسبت به مهاجرت از اسرائيل بسيار كمتر شده است. اسرائيل ديگر براي ساكنانش امن نيست. قبلا مي گفتند كه اسرائيل مهد صلح و امنيت و دموكراسي است. ولي امروز اسرائيل دور خودش ديوار مي كشد و اين در حالي است كه تونلها و موشك هاي مقاومت از زير و رو به اسرائيل حمله مي كند و كابوسي براي اسرائيل شده است و از جنگ داعش چيزي براي اسرائيل نمي ماند.

اين كارشناس مسائل خاورميانه ادامه داد: يك زماني موشه دايان خطاب به روساي عرب مي گفت "خفه شويد و بنشينيد سر جايتان. همه پايتخت هاي شما در تيررس ما است" اما الان همه جاي اسرائيل در تيررس مقاومت است و اسلحه هاي اسرائيل ديگر تهديد نيست.

وي درباره ائتلاف ضد داعش نيز اظهار داشت: داعش بعد از موصل قدرتمند شد و نياز به پول و اسلحه خارجي نداشت و آن وقت خط قرمزها را رد كرد. خلافت اعلام كرد و اين يعني شاه عربستان و نخست وزير تركيه نيز بايد با داعش بيعت كند. يك آمريكايي را نيز سربريد و باعث تحقير آمريكايي ها شد. اين موجب شد كه آمريكا حمايت هاي خود را قطع كرده و با داعش برخورد كند.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۳
0
0
توام که شدی احمدی نژاد
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: