به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۶۵۳۷۲
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سردار ساجدی‌نیا در غرفه سخن:
سردار سرتیپ حسین ساجدی‌نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ پس از حضور در غرقه شبكه خبري سخن در بیستمین نمایشگاه مطبوعات درباره برخي اقدامات جديد نيروي انتظامي توضيحاتي بيان كرد.
سخن، گروه جامعه: سردار سرتیپ حسین ساجدی‌نیا  فرمانده انتظامی تهران بزرگ پس از حضور در غرقه شبكه خبري سخن در بیستمین نمایشگاه مطبوعات، در باره اقدامات جدید پلیس تهران بزرگ اظهار داشت: یکی از اقدامات خوبی که پلیس تهران در سال جاري انجام داد و قرار است در سطح کشور گسترش پیدا کند، بحث فوریت های 197 است. بعضا براي مردم عزیزمان پس از مراجعه به مراکز انتظامی و کلیه مجموعه ها، خصوصا در مورد اقداماتی که انجام می دادند برای مردم دغدغه بود و بحث‌شان این بود که آن طور که نيروي انتظامي باید در حوزه های مختلف اعم از کلیه ادارات نیروی انتظامی، اداره اماکن، مجموعه راهنمایی و رانندگی و حتی ماموریت ها، ارباب رجوع را تکریم كند، بعضا اختلالی در روند کار مشاهده می کردند. لذا ما به همین منظور فوریت های پلیس 197 تهران بزرگ را راه اندازی کردیم و نزدیک به چهار ماه و نیم است این کار صورت گرفته و بحث اطلاع رسانی آن انجام شده است. ان شاالله همین روزها به صورت گسترده تری نيز اين اطلاع رسانی را انجام مي دهيم.


وي ادامه داد: اين اقدامات به اين دليل است كه ما خدمات رسانی مضاعفی را در حوزه انتظامی داشته باشیم. مردم به بنرها و بروشورهایی که در کلانتری ها نصب شده است توجه داشته باشند و آنها را كاملا مطالعه کنند. اگر اقداماتی که در بروشورها آمده بود و مثلا پلیس نباید آنها را انجام می داد، در صورت آنجام آن به ما اطلاع رسانی کنند. 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: به عنوان مثال ممكن است يك كلانتري با تاخیر کارهای مردم را انجام دهد. در کلانتری ها کارها باید در کمتر از یک ساعت انجام شود که در صورتي كه بیش از یک ساعت كار به طول انجاميد مردم مي توانند با شماره تلفن 197 تماس گرفته و بازرسین ما همانند پلیس 110 سریعا در محل حضور پیدا مي كنند و به شکایت آنها رسیدگی شده و ان شاالله به نتیجه مطلوب می رسند. 


سردار ساجدی نیا درباره تجمیع اقدامات پلیس در کلانتری ها و هماهنگی بین کلانتری ها، خصوصا در مورد سرقت ها اظهار داشت: اکنون به گونه ای اقدام شده است که حتی اگر سرقت در حوزه يك کلانتری رخ نداده باشد، کلانتری موظف است پرونده را تشکیل داده و به حوزه وقوع سرقت ارجاع دهد.
 
وی در اين مورد ادامه داد: البته عاقلانه نیست که به عنوان مثال سرقتی در حوزه تجریش رخ دهد و مالباخته به حوزه جنوب تهران مراجعه کند. ولی به هرحال کلانتری موظف است تشکیل پرونده داده و پرونده را به حوزه وقوع سرقت ارجاع دهد تا کار مردم عزيزمان در اسرع وقت انجام شود. 


فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پايان گفت: البته پس از راه اندازی پليس 110 از اين دست موارد بسیار کم اتفاق افتاده است.

سردار ساجدی نیا در مورد تاخیر حضور ماموران در صحنه وقوع جرم نيز اظهار داشت: اکنون میانگین حضور ماموران ما در صحنه 7 دقیقه است که البته در زمان پیک مراجعات که حدودا بعداز ظهرها است، میانگین حضور ماموران ما به 10 دقیقه می رسد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: