به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۶۴۱۷۵
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مرکز بین المللی نشر اسراء کتاب «میزان شناخت قرآن» برگرفته از آثار حضرت آیت الله جوادی آملی را منتشر کرد.
به گزارش سخن: این کتاب دربردارنده سه فصل نظیر «شناخت نامه قرآن در قرآن»، «اوصاف عام و ویژگی های خاص قرآن در قرآن درآمد» و «رسالت های قرآن در حوزه هدایتگری» و بخش هایی همچون «قرآن در لغت و اصطلاح»، «مفهوم لغوی وحی»، «معنای قرآنی وحی»، «وحی مستقیم و بی واسطه»، «وحی از پشت حجاب»، «مبدأ نزول قرآن»، «قیومیت و ربوبیت الهی»، «تعلیم و کرامت الهی» و «نزول دفعی و تدریجی قرآن» است.

در بخشی از کتاب «میزان شناخت قرآن» درباره «حقانیت وحی قرآنی»، می خوانیم: کسی که در آیات قرآن تأمل، تدبّر و خردورزی داشته باشد، به گوشه‏ای از اسرار وحی الهی آشنا می‏شود، زیرا قرآن، کلام خداوند است و سخن الهی نیز، وحی اوست. او معلمی است که به وسیله وحی با انسان سخن می‏گوید و سرتاسر جهان هستی و بشر، متعلّم و مستمع کلام الهی‏ هستند.

خدای سبحان درباره نزول قرآن کریم می‏ فرماید که از آغاز تا پایان حق است، زیرا قرآن کریم را هم به حق فرو فرستاد و هم در طول راه و هنگام نزول بر قلب مطهر حضرت رسول (ص) همراه حق بوده و هرگز بیگانه ‏ای در آن راه نیافته است.

مرکز بین المللی نشر اسراء کتاب «میزان شناخت قرآن»، برگرفته از آثار حضرت آیت الله جوادی آملی را در 265 صفحه و با قیمت 7000 تومان منتشر و روانه بازار نشر کرده است که علاقه مندان برای تهیه آن می توانند به سایت مراجعه کنند.

ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: