به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۶۱۱۷۹
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رهبر معظم انقلاب در پیام خود به مناسبت درگذشت آیت الله مهدوی کنی به نکته ای اشاره فرمودند که بسیاری از فعالان سیاسی از آن بی بهره هستند.

سخن، گروه تاریخ و اندیشه: روز گذشته انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله مهدوی کنی، یکی از یاران وفادار و مردان راستین خود را از دست داد؛ که، همواره با انتخاب روشهای دقیق و فعالیتهای تاثیرگذار و التزام عملی به ولایت فقیه راه رسم ماندگاری را در عرصه ی سیاست و کشورداری اسلامی از خود به جای می گذاشت. آنچه پیش روی ما می باشد نشان از این دارد که ایشان همیشه در رکاب ولایت حرکت می نمود و هیچگاه و در هیچ موقعیتی رهبر خود را تنها نگذاشت؛ آنچنان که در سالهای اخیر علارغم تألمات جسمی، مسئولیت خطیر خبرگان رهبری را در یکی از تندترین پیچهای سیاسی کشور و انقلاب اسلامی برعهده گرفت و تا آخرین لحظات عمر بابرکت خود بر این مهم همت گماشت و راه مردانی را پیمود که تا آخرین نفس به مردم خود خدمت نمودند.

بعد از اعلام خبر وفات این عالم ربانی مقام معظم رهبری در پیامی این ضایعه ی دردناک را به ملت شریف ایران اسلامی تسلیت گفت که به اعتقاد اهل تفکر قطعا این کلام نورانی حضرت آقا، پاداشی عظیم به پاس همه ی مجاهدتها و تلاشهای وصف ناپذیر حضرت آیت الله مهدوی کنی است. آنچه از پیام مقام معظم رهبری می توان فهمید قطعا پیام انقلاب و تفکر انقلابی است که برای شرح و تفسیر آن باید تلاشی در خور داشت و قطعا شرح کامل این مهم از عهده ی این وجیزه خارج است.

از آنجا که آیت الله مهدوی کنی همواره بر اعتقاد به عالم دین بودن استوار بود و هیچگاه نخواست که عالم دنیا باشد شخصیتی ممتاز را به شیعیان جهان نشان داد که حضرت آقا هم در بخشی از پیام خود در مورد این خصیصه ارزشمند ایشان فرمودند: «همه جا و همه وقت در موضع یک عالم دینی و یک سیاستمدار صادق و یک انقلابی صریح ظاهر شد و هرگز ملاحظات شخصی و انگیزه های جناحی و قبیله ای را به حیطه ی فعالیتهای گسترده و اثرگذار خود راه نداد.»

نکته ی دیگری که از این بخش از پیام حضرت آیت الله خامنه ای رهبر مسلمانان جهان می توان برداشت نمود تاکیدمعظم له بر عدم قبیله گرایی و صادق بودن آیت الله مهدوی کنی در عرصه ی سیاست و انقلابی بودن ایشان است که گفتاری سترگ برای معرفی شخصیت های معیار و انقلابی است و بدون شک راه روشنی را در پیش همگان گذارده است و از این جهت بسیار قابل تامل است و مطمئنا باید یک شاخص و معیار برای همه سیاسیون ومسئولان کشور است.

این که حضرت آقا بر قبیله گرا نبودن حضرت آیت الله مهدوی کنی تاکید فرموده اند؛ هر شخص دلسوزی را باید متوجه این مهم کند که در این برهه از انقلاب اسلامی، عدالت اجتماعی و توجه به آرمانهای انقلاب اسلامی برهر امکان دیگری ارجحیت دارد و باید برای حفظ پرچم انقلاب تا رساندن آن به دست صاحب واقعی اش از همه چیز خود بگذریم؛ کاری که شهدای انقلاب و دفاع مقدس با رشادتهای خود نمودند؛ نه اینکه اگر صاحب نفوذ و قدرت سیاسی بودیم از فرزندان و اقوام خود به جهت ناسپاسی و تحرکات ظالمانه اشان حمایت کنیم و این خلاف دیدگاههای انقلابی و انسانی است.

با این شرح و در نقطه ی مقابل افرادی را می بینیم که صلاح و عقل خود را به فرزندان و اقوام خود سپرده اند که با وجود همه ی خسارتهای جبران ناپذیری که به انقلاب و مردم زده اند اما همچنان آنهارا حمایت نموده و یا حقدار می دانند.

همه ی ما در فتنه ی 88 شاهد تحرکات برخی آقازاده بودیم و به جای نصیحت، پیشگیری و تنبیه از عمل ارتکابی مورد حمایت هم واقع شدند که این عمل قطعا زیانهای کلانی به نظام اسلامی وارد می کند. و مطمئنا همه ی این ناسپاسی ها ریشه در قبیله گرابودن افراد و عالم دنیا بودن آنها دارد و الا راه و گفتمان انقلاب برای همه روشن ومدون است و هیچ چیزی جزء دنیا مداری نمی تواند انسان را از این مسیر الهی خارج نماید.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
عبدالهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۳۰
0
0
احسنت. چرا جونیورها راست راست دارند بعد ازاین همه خیانت میگردند
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: