به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۶۰۸۷۵
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
روایتی از جعلیات دانشمندان آمریکایی
کاخ ساخته شده در محوطه پاسارگاد که آن را به کوروش منتسب می کنند به وسیه باستان شناسان آمریکایی در سال 1343 ساخته شده است و یک بنای باستانی نیست.
سخن، گروه تاریخ و اندیشه: دانش باستان شناسی در ایران پدیده ای وارداتی است که از طرف دانشگاه های غربی و به خصوص آمریکایی به ارمغان آمده است. این ارمغان مدرن در ظاهر ابزاری برای کشف رازهای دنیای باستان و کمک به کشف حقایق پنهان است، اما استفاده ابزاری نظام آمریکایی از آن به شدت جانبدارانه بوده است. به طوریکه جعل و فریبکاری را در بسیاری از تحقیقات خود به جای حقایق مکشوف نشانده اند. 
بر جعلیات دانشگاه های اروپایی و آمریکایی سکوت ممتدی در دستگاه های فرهنگی و به خصوص در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری حکمفرما بوده است که متاسفانه هنور هم ادامه دارد. نه تنها سکوت ادامه دارد، بلکه در بسیاری دوره ها بر فریبکاری های دانشگاه های آمریکایی مهر تایید نیز زده شده است. یک روز استوانه کوروش که تردیدهای جدی در باره اصالت آن وجود دارد به ایران آمده و به نمایش گذاشته می شود و روز دیگر رییس سازمان میراث فرهنگی کشور با افتخار از بازگرداندن جاک مجعول شیردال سخن می گوید. 
یکی از این جعلیان بزرگ و خارج از تصور کاخ کوروش در محوطه پاسارگاد است که جعلی بودن را با ادله بسیار می توان اثبات کرد. اینکه چگونه دانشگاه های غربی به خود اجازه می دهند در ایران کاخی جعل کنند(نه یک جام، کتیبه و یا شی کوچک) در نگاه اول باورکردنی نیست. 

رهبر معظم انقلاب در جمع مردم همدان بیاناتی ایراد فرمودند که از مدت ها قبل تشکیک در ادعاهای دانشگاه های غربی را ایجاد کرده بود. ایشان فرمودند: «فرنگی‌ها اصرار داشتند هخامنشی‌هارابالا بیاورند و مطرح کنند و کوروش و داریوشرااولِتاریخبدانند؛ حتّی مادهاراهمازخاطر برده‌اند.کارمستشرقان اروپاییدراین زمینه خیلی صادقانه نبوده ، لیکن حفاری‌ها و شناختها و نشانه‌های گوناگون تمدنی به ما نشان می‌دهد کهدرسرتاسر ایرانِ کنونیماتمدنهای بسیار قدیمی - که بعضی شاید ازتمدنمصرهم قدیمی‌تر باشد - وجود دارد؛ تمدنهای شش هزار ساله، هفت هزار ساله؛ازجملهدرهمدان است ،ازجملهدرسیستان است ،ازجملهدرمناطق دیگریازاین کشور است. بنابراین نمی‌شود قاطع گفت این‌جاتنهادولت متمرکز یا اولین دولت متمرکز وجود داشته؛ اینها حدسیات است.
بنابراین چرا دانشگاه های غربی در سال 1343 برای اثبات کاخ دار بودن کوروش، دست به ساخت کاخ می زنند؟

بررسی تاریخ سازی فریبکارانه در «پاسارگاد» هر انسان منصفی را قانع می‌سازد که یک کانون توطئه‌گر لانه کرده در دانشگاه های آمریکا چگونه به کار زشت جعل آثار تاریخی برای منحرف کردن ذهن مردم پرداخته است.

بررسی شخصیت تاریخی «کوروش» به عنوان پادشاه هخامنشی و کسی که بابل را فتح کرد، یهودیان را آزاد نمود و سلسله موسوم به هخامنشی را بنیان گذارد، با توجه به آرایه‌های مادی تاریخی قابل اثبات و پرهیز از خیالبافی، ما را با یکی از حقایق هولناک در زمینه خیانت فرهنگی و دروغ پردازی آشنا می‌کند. این جنایت فرهنگی به وسیله یک مورخ غربی به نام «دیوید آستروناخ» انجام شده است. آستروناخ در فاصله سال‌های 1340 تا 1343 در مجموعه پاسارگاد کاخ‌هایی ساخت و آنها را به کوروش هخامنشی در 2500 سال پیش نسبت داد تا به این شخصیت مورد علاقه یهودیان هویت تاریخی مادی و قابل اثبات بخشد. برای اثبات این جعل به تصاویر و توضیحات مرتبط با آن، توجه فرمایید.(برهان)

تصویر شماره 1این تصویر سکه‌های یافته شده در مجموعه پاسارگاد را نشان می‌دهد که به کل یونانی هستند. 
تصویر شماره 2


یک مجسمه بدون نوشته را به صرف داشتن بال و ارتباط دادن آن با ذوالقرنین قرآن به کوروش نسبت داده اند، اگرچه باستان شناسان آمریکایی نیز در خفا آن را کوروش نمی دانند. «تفاوت دیگر میان تخت جمشید و پاسارگاد در مضامین مجسمه‌ها است. در کاخ R همزادی که چهار بال و لباسی ایلامی بر تن و تاجی بیگانه و احتمالاً مصری بر سر دارد در آستانه در ایستاده است. عده‌ای این نقش را تصویر کوروش دانسته‌اند که پنداشتی کاملاً خطا است.»[2] 
دانشگاه های غربی برای پاسارگادسازی دست به دامن چند دانشمند خود شدن که یکی از آنها هرتسفلد بود. این کار به دلیل وسیع بودن دامنه جعل، دل هر جاعلی را وحشت زده می‌کرد. هرتسفلد که در ابتدا برای این کار درنظر گرفته شده بود از انجام آن سر باز زد و هزینه آن را نیز پرداخت. گزارش هرتسفلد از محوطه موسوم به پاسارگاد برای جاعلین پشت صحنه‌، جالب نبود و آن‌ها اقدام وی را برنتابیدند، زیرا برای اجرای نقشه پاسارگادسازی اعلام آمادگی نکرد و پاسارگادسازی را بسیار زشت و سرزنش آیندگان را بسیار عظیم می‌دانست، به همین دلیل از آن سر باز زد و به همین خاطر به جرمی که بیش‌تر به یک شوخی شبیه بود از ایران اخراج شد. وی را به قاچاق اشیای عتیقه متهم کرده و از ایران اخراج کردند. لازم به ذکر نیست که اگر شیوه بر مجازات عاملان غربی اشیای عتیقه باشد، باید انبوه از مستشرقین، سیاست‌مداران و جهانگردان غربی را مجازات نمود. هرتسفلد به شکل مرموزی در حالت انزوا درگذشت. وی در اواخر عمر با آگاه از خطری که او را تهدید می‌کرد، نوشت: «اوضاع روز به روز بدتر می‌شود و دیگر بازگشت به آلمان هم برایم بسیار دشوار است، وضع خطرناکی است و هیچ امیدی برای تحقیقات علمی با تفکر آزاد وجود ندارد.»[3]


*جعلیات در پاسارگاد

تصویر شماره 3


وجود اثر ماشین بر سنگ‌های بنای موسوم به کاخ S در مجموعه پاسارگاد که نشان از نوساز بودن آنها دارد. سازندگان بنا هرجا به کمبود مصالح برخورده‌اند (مصالح پاسارگادسازان از غارت معبد یونانی جنوب تخت جمشید که به آن اشاره می‌شود، تأمین شده است) یا کار را رها کرده و یا تا حد امکان به ساختن مصالح با استفاده از ماشین‌های جدید پرداخته‌اند. این کار که به چند پایه ستون محدود می‌شود نمی‌تواند این جورچینی را پوشش دهد و خلا عدم وجود آوار، دیوارها، سرستون، پنجره و ... را پر نماید.

تصویر شماره 4


این عکس هوایی نشان می‌دهد که محوطه مورد اشاره تنها یک دشت کاشت چغندر بوده است. دانشگاه های غربی از این دشت صاف و دست نخورده برای ساختن یک کاخ جعلی و منتسب کردن آن به کوروش استفاده کرده اند. 

تصویر شماره 5


این تصویر که تنها چند لاشه سنگ است و نه بیش‌تر، آستروناخ، کوشک B نام نهاده است. عملیات پاسارگادسازی آستروناخ در فاصله این بنا تا زندان سلیمان شکل گرفت. این بنا غیر از این کف نصفه نیمه، چیز دیگری برای ارائه ندارد.

تصویر شماره 6آستروناخ برای پاسارگادسازی تصمیم می‌گیرد که محل مزبور را با دیوارکشی از دید مردم پنهان کند. در این تصویر گرداگرد محل را دیواری کشیده‌اند تا آن را از چشم‌های کنجکاو مردم محلی مخفی کنند. چنان‌که شاهدیم تعدادی از پایه ستون‌ها کار گذاشته شده و قلمه ستون‌هایی که گویی با کامیون به این‌جا حمل شده‌اند در گوشه‌ای روی هم انبار گشته‌اند تا در جایی که آستروناخ معین می‌کند، کار بگذارند. این کاخ هم اکنون به کاخ پی(P) موسوم است. به محل بنای موسوم به زندان سلیمان در قسمت بالا و راست تصویر توجه فرمایید.


تصویر شماره 7


تصویر شماره 7 ادامه کار پاسارگادسازی را به خوبی نشان می‌دهد. کف سازی، چیدن پایه ستون‌ها و کاشتن قلمه ستون‌ها بر دشت صاف محوطه در حال پیشرفت است. عدم شفته ریزی برای پی، نشان می‌دهد که سازندگان برای اتمام کار شتاب داشته‌اند.

تصویر شماره 8


چنان‌که در این تصویر به روشنی می‌توان دید، قلمه ستون‌هایی که به محل آورده شده‌اند در حال استقرار هستند. پایه ستون‌ها بسیار صاف، یک دست و در واقع پایه ستون‌هایی تازه تراش اند. شکل خاص شال، ستون‌های یک بنای یونانی را نشان می‌دهد که در بناهای کهن منطقه از جمله در تخت جمشید، نمونه ندارد. به این معنی که بنای تخت جمشید که دارای آرایه‌های آشوری است با بنای کاخ P که دارای آرایه‌های یونانی است، متفاوت است. بنای زندان به خوبی قابل مشاهده است.

تصویر شماره 9

کار پاسارگادسازی به خوبی ادامه دارد. قلمه ستون‌ها در دشت بر یک جورچینی ساده کاشته می‌شوند و کار دنبال می‌شود.


تصویر شماره 10در این تصویر با اتمام کار، دیوار اطراف برچیده شده و بنا آماده رونمایی است. آستروناخ توانسته است برای کوروش یک کاخ بنا کند که البته تنها شامل چند قلمه ستون و پایه ستون می‌شود. نه اثری از دیوار، آوار و نه اثری از سایر قسمت‌های ضروری برای یک کاخ مانند سرستون و ... وجود دارد اما به ظاهر همین جورچینی ساده نیز برای تحمیق عده‌ای کافی است!

تصویر شماره 11


چنان‌که شاهد هستیم، بر دشت صاف منطقه و کاملاً هم عرض با زمین‌های اطراف، کاخی برای کوروش بنا شده است که به خوبی جعلی بودن آن قابل اثبات است. بدین ترتیب بدون حتی یک سانتیمتر حفاری با چیدن چند قطعه سنگ برای کوروش کاخی ساخته شده است که هیچ اثری از لوازم مرسوم یک بنا در آن وجود ندارد. نه دیواری، نه سرستونی، نه در و درگاه و نه هیچ چیز دیگری. تنها چند پایه ستون و چند قلمه ستون به چشم می‌خورد و بس. با این حال برخی در ایران دوست دارند باور کنند که این جورچینی کودکانه متعلق به کوروش است. این بنا با این وضعیت ناقص که تردیدی در جعلی بودن آن وجود ندارد به سرعت به ثبت جهانی یونسکو نیز رسیده است و احتمالاً برخی در ایران آن را دست‌آوردی ملی می‌دانند. چرا یونسکو مشتاق‌تر از باستان پرستان ایرانی برای ثبت جهانی این بنا بوده است؟

تصویر شماره 12

چنان‌که گفته شد، دامنه جعل در پاسارگاد حد و مرزی نمی‌شناسد. در این کتیبه که با کمال شگفتی می‌بینیم که رو به کاخ کوروش باز می‌شده است! شاهد غلط املایی هستیم. یعنی این شاه که سند حقوق بشر منتشر می‌کرده از معرفی خود بدون غلط املایی عاجز است. «درباره این‌که چه کسی این کتیبه را نقر کرده عقاید مختلفی وجود دارد. به عقیده بنده اگر خود کوروش این کتیبه را نوشته بود امکان نداشت اجازه دهد این اشتباه در کتیبه باقی بماند و حتماً با تعمیر سنگ اشتباه را جبران می‌کرد.[4]

تصویر شماره 13


همین سنگ کتیبه‌دار که در تصویر شماره 12 نشان داده شد بر هیچ استوار شده است و به جایی متصل نیست، این موضوع به راحتی نشان می‌دهد که متعلق به این محل نبوده و از جای دیگری به این‌جا منتقل شده است. چنان‌که می‌بینیم کاخ موسوم به P نه کاخی 2500 ساله که بنایی ساخته شده به وسیله آستروناخ در سال 1343 هجری شمسی است. 

تصویر شماره 14


این تصویر، کاخ موسوم به S را نشان می‌دهد که به کاخ بارعام معروف است! در این‌جا نیز با ریختن تعدادی قلمه ستون برای کوروش کاخی دیگر ساخته‌اند. تنها تک ستون بلند در کل این محوطه در این کاخ مورد استفاده قرار گرفته است.

تصویر شماره 15


این نقشه (کاخ S) را آستروناخ تهیه کرده که شامل کاخی با 116 ستون می‌شود. از این همه ستون تنها یک ستون بلند باقی مانده است. در جنوب غربی تخت جمشید معبدی یونانی وجود داشته است که اکنون از آن چیزی باقی نمانده است. در واقع تمام اجزا این محوطه که به بزرگی تخت جمشید بوده به پاسارگاد منتقل شده است.

تصویر شماره 16در این تصویر چنان‌که مشاهده می‌کنید در قسمت جنوب غربی تخت جمشید با یک بنای به وسعت تخت جمشید مواجه‌ایم که اکنون اثری از آن وجود ندارد و تمام مصالح آن به جز تعدادی پاره سنگ را برای ساختن کاخ‌هایی برای کوروش به پاسارگاد منتقل کرده‌اند. این بنا یونانی بوده و کتیبه‌های یونانی زیادی با اسامی خدایان یونانی از آن به دست آمده است. این بنا برای جعل پاسارگاد به مصرف رسیده و از بین رفته است. چنان‌که پیش‌تر اشاره شد شکل شال ستون‌های پاسارگاد کاملاً یونانی هستند.

تصویر شماره 17


این تنها ستون باقی مانده که ذکر آن گذشت در رسامی‌های قدیمی در نزدیکی تخت جمشید دیده می‌شود و آستروناخ در کاخ S به کار برده است.

تصویر شماره 18


این تصویر که در ابتدای نوشتار بدان اشاره شد و شخصی بالدار با لباس عیلامی را نشان می‌دهد، بهانه عده‌ای برای کوروش دانستن آن و ارتباط دادن کوروش با ذوالقرنین که در قرآن کریم آمده، تبدیل کرده است. از این‌گونه تصاویر در بین النهرین و ایران فراوان وجود دارد و همه آن‌ها بسیار قدیمی‌تر از دوره موسوم به هخامنشی هستند.

تصویر شماره 19:این نقش آشوری، نمونه‌ای از نقش‌های با انسان‌های بالدار است که البته شاید باستان پرستان ایرانی بخواهند همه آن‌ها را ذوالقرنین و ذوالقرنین را نیز کوروش معرفی کنند، اما بدون شک با ادعاهای بی‌پایه و اساس نمی‌توان حقیقت و مجاز را درهم آمیخت. بدین ترتیب در مجموعه پاسارگاد یک جعل وحشتناک و یک دروغ پردازی بی اساس روی داده است.

چنانکه به خوبی مشخص است، دانشگاه های آمریکا و محققان آن از هیچ جعلی فروگذار نکرده اند. این کار از غرب بعید نیست اما چرا سازمان میزاث فرهنگی و گردشگری در مقابل این همه جعل سکوت کرده است؟

منابع:
برهان
http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=3245
[1]. آستروناخ – پاسارگاد – 252
 
[2]. هرتسفلد – ایران در شرق باستان – صفحه 262
 
[3]. هرتسفلد – نامه‌ای به برستو – هشتم آوریل 1925
 
[4]. شاپور شهبازی-پاسارگاد-صفحات 52 و 82
 
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۳۸
پریا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۹
94
30
برید به جهنم وطن فروش های بی شعور
پاسخ ها
شیراززی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۹
واقعا مردم چقدر ساده هستن؟؟
با کمی تامل به این نوشته ها و عکس ها همه چی روشن میشه....
مرگ بر یهود که مردم ساده ایران و سال هاست فریب داده...............
کوروش فاسدی بیش نبوده و تخت جمشید تکه سنگی جابجا شده ای بیش نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۹
18
63
جواب نداری چرا فحش میدی. خوبه عکس نشون دادن والا همینجوری میگفتن که احتمالا دارشون میزدی
احدی فر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۹
67
33
از نظر شما فقط چیزهای دینی خوبه در حالیکه ما هر چی داریم به خاطر ریشه های تاریخیمونه. دنیا یک صدم آثار تاریخی ما رو نداره اما با فیلم و جومونگ و هالیوود میخان بسازن. این کار شما خیانته
مااااااااااااا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۹
6
17
دعوا نکنین عزیزان
پسر اریایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۳۰
57
25
درودددد. اگر کمی در تاریخ تفکر کنید میفهمید از موقعی که دین اسلام وارد ایران شد ایرانی ها بد بخت و بی مایه شدن. اگر تاریخ به دست شما ها باشه تاریخ قبل از اسلام ایران رو حذف می کنید.واقعا جای تاسف داره این حال ایرانی ها که دارند تاریخ خودشون رو به اتش می کنشد.شما هر چه از قبل اسلام هست خراب می کنید و بنا های بعد اسلام امثال امامزاده ها رو بنا می کنید. بزودی اگر ملت ایران و اریایی ها بیکار بشینند میرسد روزی که کاملا هیچ نامو نشانی از کوروش بزرگ نمی ماند و مقبره انرا نیر وطن فروشان خراب خواهند کرد.ایرانی ها به خودتون بیایید.
پاسخ ها
علیزاده ازتبریز
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۹
اریایی که معلوم ازاون کله خراب های ابوجهلی صدراسلامی هستی .بچه جون کوروش یک بت پرست بودواگه اسلام رادوست نداری اشکالی نداره ولی دلیل نمی شه دشنام بدی.امامزاده چه ربطی به کوروش دزدوجنایتکارداره.اسلام نبودمثل هخامنشیان باخواهرت ازدواج می کردی .
فرزند کوروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۳۰
65
24
لعنت اهورا مزدا بر وطن فروشان. اگر همینطوری بگذاریم این وطن فورشها به این کاراشون ادامه بدن رگ و ریشه ی ایرانی ها و اریایی ها برای همیشه می خشکد.
پاسخ ها
ایران اسلامی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۹
اهورا مزدا کیلو چنده؟؟؟
خدا فقط الله
علیزاده ازتبریز
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۹
کوروش دزدوجنایتکار بتپرست بودومردوک راپرستش می کردوچون مثل شاه پرستان منقول بودبرای بت هاآب وغذامی برد.که این امرنشان دهنده ناقص بودن عقل کوروش ودارودسته اوست که ازطرف صهیونیزم حمایت می شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۳۰
45
20
شاه به خاطر ايران وتاريخ چندهزارساله ايران جشن ميگرفت واز تمام كشورهاي جهان مهمون دعوت ميكردتاايران وتاريخشو به جهانيان بشناسونه حتي جشن رو هم كنارهمين اثار ارزشمند برگزارميكرد.اماحالاچي؟؟جشن كه هيچي اگه چيزي ازهمون اثار ارزشمند باقي مونده لااقل همونو نگه داريم...حيف !!!
پاسخ ها
علیزاده ازتبریز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۹
شاه باتاریخ ساختگیش غلط می کرد
دختر اريايي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۳۰
34
18
شاه به خاطر ايران وتاريخ چندهزارساته ايران جشن ميگرفت ازتمام كشور هامهمون دعوت ميكرد تاايران وتاريخ ايرانو به همه بشناسونه حتي جشن رو كنارهمين اثار ارزشمند برگزارميكرد.اگه چيزي ازاين اثار ارزشمند باقي مونده لااقل درست نگهش دارين...حيف!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۹
مرگ بر شاه و شاه پرست....همین اسگل این جا رو ساخته
دختر اريايي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۳۰
31
11
شاه ايران بخاطرتمدن ايران وبخاطر تاريخ چندهزارساله ايران پول خرج ميكردمهموناشم ازكل دنيادعوت ميكردحتي جشن تاريخ ايرانم كنار همين اثار ارزشمندبرگذارميكرد تاايران و تاريخ ايران رو به تمام كشورهاي جهان بشناسونه .اماحالا چي؟اونيم كه داريمو قبول ندارن...حيف!!!
پاسخ ها
اریا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۹
تاریخ دروغ به درد این مملکت نمی خوره
حسین
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۳۰
13
36
ممنون از اگاهی بخشی
شهاب
|
United States
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
12
30
اینها تماماً تحقیقات ناصر پورپیرار است. لطفاً اخلاق تحقیق را رعایت کنید.
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
16
9
ای بابا اگه یکمی فکر کنید میفهمید که ما هرچی میکشیم از مردم خودمونه کوروش بلد بود چیکار کنه که مردم ایران برای رفاه خودشون تلاشون کنن که منتهی به رفاه کل کشور بشه!
محمد س
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
28
12
اثر سنگتراشی ماشینی روی بعضی سنگها مربوط ب جایگزینی سنگ های تخریب شده با سنگهای نو میباشد- اینکه طرح کاخ ها تو یه دوره شبیه هم باشه کاملا طبیعیه-- علم شدن ستونها هم در روند مرمت کاملا علمی و تایید شدس - ضمنا بسیاری از ستونها در ساخت مسجدی در کنار مقبره کورش استفاده شده ودر زمان این مرمت به جای اصلی برگردانده شده و دلیل نبود خیلی از ستونها در تصاویر هم همینه-- چون این کاخها بر سر مسیر بوده طی دورانهای بعد از سنگها جهت مصارف مختلف برده شده و دلیل ناقص بودن ستونها همین است---استفاده از هنرمندان مصری, آشوری و ... سبب شباهت نقوش برجسته هخامنشی ب نقوش این مناطق است و هزار دلیل دیگه که از حوصله خارجه !!! لطفا شایعه پراکنی نکنید !!!
پاسخ ها
علیزاده ازتبریز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۹
اقای محمدتاریخ رانمی توان تحریف کردوشاه حرامزاده وایادی داخلیش وصهیونیزم دست دردست هم دادندویک تاریخ جعلی ساختندبا نام هخامنشیان وکوروش دزدوجنایتکار
مم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
5
6
تصویر شماره 17 مربوط ب معبد یونانی خورهه در محلات است
کارشناس ارشد تاریخ ایران باستان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
24
6
ارائه یک نظریه بدون هیچ رفرنس و منبع معتبر حتی ارزش خواندن را نیز ندارد نظریه ای که توام با توهین و نحقیر و هتاکی باشد غرض ورزی نویسنده را مشخص میکند نویسنده ای که گویا اندک اطلاعات تاریخی دارد وبدون مطالعه اشتباهات فاحشی میکند از کتیبه ای دروغین و دارای غلت املایی منسوب به کوروش سخن میگوید که در پاسارگاد است در حالی که هیچ کتیبه ای تاکنون از کوروش کشف نشده است و تنها متن باقی مانده استوانه منشور کوروش در بابل است که در بریتانیا نگهداری میشود از جعلی بودن تخت جمشید سخن گفته لازم به ذکر است که ویرانه های این کاخ را از دل خاک بیرون اوردند و به زعم نویسنده کاخ کوروش نیست بلکه بخش اعظم ان را داریوش ساخته و بنا نیز چوبی بوده و در اتشسوزی اسکندر که همه مورخین یونان باستان ذکر کرده اند اتش گرفته و ته ستونهای سنگی ان باقی مانده اگر مورخین یونان باستان را باور ندارید مورخین اسلامی و سفرنامه نویسان انها همه به این اثر اشاره کرده اند و ارامگاه کوروش از دیرباز به نام مقبره مادر سلیمان و بیستون به نام تخت جمشید شناخته میشد .
منصور
|
United Arab Emirates
|
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
8
14
تمام تین حرف ها قبلا به وسیله استاد پورپیرار
کبیر زده شده بود. سرقت از فرمایشات ایشان مد شده است.
ناصر پورپیرار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
5
10
با این کارها به کجا می خواهید برسید . استفاده بدون منبع و دزدانه از نوشته ها و کتاب های من که حاصل 15 سال مطالعه و تحقیق شبانه روزی و رنج و مرارت های فراوان حتی به قیمت تهدید جانی آیا اخلاقی اسلامی است ؟

یعنی اینقدر بر نظارت خداوند بر اعمال انسان مردد هستید ؟

یا مطلب را از سایت حذف کنید یا آدرس منبع را ذکر کنید و با من تماس بگیرید :

02166492049
پاسخ ها
حسن
| United States |
۰۳:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۲
هر چند آقای پورپیرار در درجه ایی از حقارت نیست که این چنین سخن بگوید (بنویسد)، اما حرف بالا کاملا درست است، ایشان تا امروز حدود ده هزار صفحه (16 جلد کتاب تا کنون) درباره تاریخ بی دروغ ایران دارند که به این مطلب در حدود 7-8 کتاب آن پرداخته شده است. شاید بد نباشد وبسایت ایشان را هم ببینید.
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
1
13
اقایکارشناس تاریخ عزیزم جای ماشین تراش روی سنگ هاهست رفرنس چی کشک چی
واقعا تعصب چه به روز ادم میاره
خشک مغزی هم حدی داره
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
1
11
اقایکارشناس تاریخ عزیزم جای ماشین تراش روی سنگ هاهست رفرنس چی کشک چی
واقعا تعصب چه به روز ادم میاره
خشک مغزی هم حدی داره
حسین
|
United States
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
3
16
آقایون مذهبی و آقایون باستان پرست و ملی گرا
تنها راه رسیدن به حقیقت دوری از تعصبه
بدون تعصب باید به بررسی پرداخت
اینها تماما بخش کوچکی از تحقیقات ناصر پورپیرار است
حوصله مطالعه رو اگه دارین برین یک سری هم به کتاب های ایشون بزنین ضرر نداره
فقط بدون تعصب
مررررررسی
علیرضا
|
United States
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
14
6
دوست عزیر به این سادگی و با چند ادعا و چند عکس نمی توان با این صراحت درباره تاریخ یک کشور اظهار نظر کرد. اینکارها بیشتر جوانهای ما را که علاقمند کشور هستند با دین دشمن می کند. فراموش نکنید فردی که اولین بار این ادعاها را مطرح کرد الان به بن بست خورده و کار را تعطیل کرده و نزدیک ترین کسانش از دور و برش فرار کرده اند حالا شما حرفهای او را بدون رفرنس منتشر می کنید. دست بردارید از این کارها. این کارها همان روش وهابی هاست. وهابیها با همین ساده گیری و توجیهات سطحی تمام تاریخ اسلام را منکر میشوند.
سيروس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۶
11
9
اين آدمي كه خود را كارشناس ارشد تاريخ ايران مي نامد، واقعا بايد برود بنشيند سر كلاس اول مدرسه. چون با مدرك كارشناسي ارشد تاريخ ايران هنوز نمي داند كتيبه اي از كوروش در مجسمه بالدار مشهور وي در پاسارگاد وجود دارد و آن وقت مي گويد كوروش هيچ كتيبه اي در پاسارگاد ندارد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

همچين آدمهاي پياده و تعطيلي تو دانشگاه هاي ما تربيت مي شوند كه حتي همين اطلاعات موجود را هم درست نمي دانند، چه برسد به نقد آنها!
حالا شما انتظار داريد اين آدمهاي پياده از نقد تاريخ ايران چيزي بفهمند؟؟؟؟؟؟؟؟

ضمنا كامنت آقاي پورپيرار از ايشان نيست و كس ديگري به اسم ايشان اين مطلب را نوشته و در وبلاگ آقاي پورپيرار به اين امر اذعان كرده است.
(محفل بنیان اندیشان (در راستای ترویج اندیشه های ناصر پورپیرار
|
United States
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۸
3
0
https://www.facebook.com/groups/bonyanandish/867318363312417/?ref=notif¬if_t=group_activity
عاشق پورپیرار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۰
6
16
آخه کجای ما شبیه انسانای متمدنه؟! صد در صد این موضوع درسته، واسه ما تاریخ ساختن... حقیقت اینه که واسه ما تاریخ ساختن، دروغ و خیالپردازیش اینه که ما از نسل انسانهای 2500 سال پیشیم!
Krakowskie
|
Venezuela, Bolivarian Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۹/۳۰
0
2
You can always tell an expert! Thanks for cobitrnuting.
امير
|
United States
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۸
0
0
http://anjomanafraz.com/?p=626
شاهرخ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۷
22
7
آقای محترم،شما هر کاری دوس داری بکن.من نمیدونم از کدوم حزب یا گروهی هستی،ولی اینو بدون که ما فرزندان ایران به تاریخ 7000 ساله خود افتخار میکنیم،به خصوص به دوران شاهنشاهی کشورمون،شما هم برو از اعراب تعریف کن،تمدنی که ما براشون درس کردیم،
امير
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۲
20
7
همونطور كه شما ده دليل بر جعلى بودن پاسارگاد آورديد من هم ميتونم هزار دليل بر جعلى بودن مطلب شما پيدا كنم. لطفاً كمى فكر كنيد
پادشاهى پيدا نميشود كه بتواند تمام كشور هاى قدرتمند دوره اش را تصرف كند بدون آن كه به مردم آن ها آسيايى برساند. كوروش افتخار ما ايرانياست، لطفاً اين چرنديات را پخش نكنيد
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
19
5
از اینکه این کاخها الهام گرفته از اثار باستانی یونان هست شکی نیست
از اینکه تبعیض و فساد در زمان ساسانیان بیداد میکرده قابل انکار نیست..چرا که اگر چیزی برا گفتن داشتن اسلام را نمیپذیرفتن..همون گونه که مغولا و ...خیلیا به ایران حمله کردن. ایرانیا که به تمدن اونها اعتنایی. نکردن هیچ،،،،،
مهاجمان خود مسلمان شدند..
ولی این دلیل نمیشه بحث بی خود داشته باشیم حالا جعلی هست یا نیست..ضرری به ایران نمیرسانه،
بر عکس. تشدد بیشتر باعث اختلاف میشه که خواسته دشمنان ایرانه..
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: