به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۵۸۶۵۸
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
با بررسی ریشه و تاریخ و اولین معاملات در جهان، ایجاد ابتدایی ترین بازارهای مالی به قوم و مردمی روبرو می شویم که بنی اسراییل نام دارد. اولین تاریخچه طلا، زر و زرگران به تمدن بین النهرین و قوم بنی اسراییل و فراعنه و یهودیان جهان باز می گردد و نشان می دهد که شبکه های مالی بوجود آمده در حال حاضر تاریخچه خود را از سرزمینی و قومی عجیب به نام بنی اسراییل بدست آورده اند.
سخن، گروه سیاسی: سیستم ها و شبکه های بزرگ مالی در جهان تبدیل به غول های سرمایه داری شده اند که می توانند از قدرت مالی خود در جهت کنترل کلیه منابع پولی جهان استفاده کنند. ایجاد سیستم و شبکه های مالی نیازمند به سازمان دهی وتشکیلات خاص بوده که در زمان فراهم گشته و امروزه شبکه های بزرگ مالی سیاست های جهان را پایه گذاری می کنند. بانکها و موسسات وابسته به آن تبدیل به قدرتهای با نفوذ در دل دولتهای جهان شده اند و به نوعی سرمایه داران عمده منابع مالی،کره خاکی را در کنترل خود درآورده اند و هم اکنون رهبران و دولت مردان جهان نقش مدیر تشکیلات شبکه های مالی را ایفا می کنند و مجبور به کنترل جوامع در جهت خواستها و نیازهای سرمایه داران بزرگ شده اند.

امروزه برای رسیدن به علت و عامل بوجود آمدن هر رشته و موسسه ای می بایست، ریشه ها و علتهای آن مورد بررسی قرار گیرد. باید توجه داشت کلیه موسسات موجود در جهان دارای تاریخچه و نیازی برای تشکیل بوده اند.در این مبحث چون ریشه اقتصاد می بایست مورد بررسی قرار گیرد لازم است، تاریخچه شبکه های مالی و علت تاسیس آن در بنیادی ترین شکل خود مورد بررسی قرار گیرد. امروزه در علوم جدید برای رسیدن به منشأ هر ماده و ذره ای گذشته و درون ذره مورد بررسی قرار می گیرد و این خصوصیت در کلیه علوم جهان صادق
است.

برای رسیدن به علت تشکیل بانک لازم است نگاه به گذشته منابع مالی در جهان انداخته و این کاوش ما را با واقعیاتی روبرو کند که ما را با تمدنی کهن و مردمانی اسرار آمیز آشنا می سازد. در ابتدا بشر برای رفع نیازهای خود مجبور به مبادله کالا به کالا بود و به نوعی معاملات به صورت پایاپای صورت می گرفت. ولی با پیشرفت جوامع و رشد جمعیت، بشر نیازمند به مبادله در ابعاد بزرگتری شد. نیاز بیشتر برای مصرف، انسانها را مجبور به تلاش بیشتر، در پی کسب منافع بزرگتر کرد. با گذشت زمان و پیشرفت نیاز انسانها، مبادلات ابعاد بزرگتری به خود گرفت و بشر نیازمند به شاخص های فروش و معاوضه شد. رفته رفته معاملات پایاپای شکل خود را از دست داده و با کشف طلا یکی از شاخص های تبدیل کالا با فلزات شکل گرفت. با دانستن این مطلب که طلا یکی از کمیاب ترین فلزات است، ارزش وجودی طلا روز به روز افزایش یافت و بشر به جایی رسید که معاملات خود را با فلز کمیابی بنام طلا انجام داد.

با بررسی ریشه و تاریخ و اولین معاملات در جهان، ایجاد ابتدایی ترین بازارهای مالی به قوم و مردمانی باز میگردد که بنی اسراییل نام دارد و آنچه در دل تاریخ مشخص است، اولین تاریخچه طلا، زر و زرگران به تمدن بین النهرین و قوم بنی اسراییل و فراعنه و یهودیان جهان باز می گردد و نشان می دهد که شبکه های مالی بوجود آمده در حال حاضر تاریخچه خود را از سرزمینی و قومی عجیب به نام بنی اسراییل بدست آورده اند. با بررسی نظام بانکداری در جهان و رسیدن به روسا و فرماندهان بزرگ شبکه های مالی می بایست نظام بانکی در بزرگترین اقتصاد جهان مورد بررسی قرار گیرد تا با مساله ای پنهانی آشنا شویم که جهان خواب، را بتواند هوشیار کرده و شاید در زمانی از خواب کامل رهایی دهد.

آمریکا: با توضیح مختصری از شرایط جغرافیایی و تراکم جمعیت در ایالات متحده آمریکا می توان، آمریکا را یکی از مناطق خاص در جهان توصیف کرد. قرار داشتن در نیمکره غربی زمین و شمال قاره آمریکا و همچنین قرار گرفتن بین سه اقیانوس بزرگ شرایط اقلیمی گوناگونی را در این سرزمین پهناور بوجود آورده است. آمریکا یا ایالات متحده بزرگترین اقتصاد جهان و سومین کشور از لحاظ جمعیت بوده و همچنین مقام سوم را از لحاظ گستردگی مرزهای جغرافیایی یا وسعت در جهان دارا است. آمریکا با تولید ناخالص داخلی بیش از13000 میلیارد دلار در سال نوزده درصد قدرت خرید جهان را در اختیار داشته و قویترین اقتصاد در میان کشورهای جهان است.

نظام حکومتی ایالات متحده در چارچوب قانون اساسی است و بر اساس جمهوری فدرال بنیان شده است. باید متذکر شد آمریکا تا سال1776میلادی یکی از مستعمرات کشور انگلستان به شمار می رفت. آمریکا زمانی قدرت و نفوذ خود را در جهان به نمایش می گذارد که باعث پیروزی در بزرگترین جنگ تاریخ بشر یعنی جنگ جهانی دوم شد. حال با دانستن این مطالب اقتصاد بانکی ایالات متحده را مورد بررسی قرار می دهیم.

آمریکا تا قبل از بحران مالی در سال 2007، 2008که با اواخر زمامداری "جورج دبلیو بوش" مصادف بود، با بحران مالی شدیدی روبرو شد که از آن سال عصر بزرگی را در اقتصاد جهان بوجود آورد. آمریکا با در دست داشتن بزرگترین بازارهای مالی و تجاری در جهان به نوعی اقتصاد جهان را برنامه ریزی کرده و با ایجاد شبکه های گسترده در کل جهان بازارهای مالی زمین را در اختیار گرفته است، این عامل موجب نفوذ و قدرت ایالات متحده در کل جهان شده تا آمریکا به نوعی جهان را تحت کنترل خود قرار دهد، ولی باید توجه داشت که عوامل و گردانندگان بزرگترین اقتصاد جهان را چه اشخاص و اقوامی تحت کنترل خود درآورده اند تا با دانستن این مطلب مشخص گردد چه اشخاص و عواملی نظام اقتصاد جهان را در کنترل خود درآورده اند؟ برای درک این مطلب نظام بانکی آمریکا را مورد بررسی قرار می دهیم.

بر اساس قانون مصوب کنگره آمریکا در سال 1913ذخیره فدرال(بانک مرکزی) تأسیس شد و بر اساس این قانون سراسر ایالات متحده آمریکا به دوازده منطقه بانکی تقسیم می شود. باید متذکر شد کلیه فعالیتهای بانکی این مناطق توسط هیأت مدیره سیستم ذخیره فدرال(بانک مرکزی) کنترل و هماهنگ می شود. سیاست پولی آمریکا را کمیته ای تحت عنوان "بازار باز فدرال رزرو" تعین کرده و این کمیته متشکل از دوازده عضو است که هفت تن از آنها برای مدت چهارده سال توسط رییس جمهور ایالات متحده آمریکا منصوب می شوند و در پایان هر دو سال رییس بانک مرکزی تعویض گشته که این جابجایی به پیشنهاد رییس جمهور و تأیید سنا مشخص می شود.

در حال حاضر ریاست فدرال رزرو را "جنت یلن" بر عهده دارد و با بررسی روسای چند دهه اخیر در آمریکا با این واقعیت روبرو می شویم که بزرگترین اقتصاد جهان بدست یهودیان اداره می شود و بزرگترین شبکه های مالی در جهان با توسل بر سرمایه های بیشمار خود توانسته اند نفوذ خود را در دولت ها و ملت های جهان گسترش داده تا بتوانند به واسطه منابع مالی فراوان خود، کنترل ارتشها و به دنبال آن شبکه های کنترلی در زمینه دولتی را بدست گیرند. برای اثبات این ادعا به گزارشی در زمینه ملیتی و قومیتی چند دهه اخیر بزرگترین نظام بانکی در جهان می پردازیم.

جنت لوییز یلن؛ اقتصاد دان و پروفسور بازنشسته دانشگاه برکلی ایالات متحده از 6 ژانویه 2013ریاست فدرال رزرو(بانک مرکزی آمریکا) را در اختیار داشت. او همسر جورج اکرلوف اقتصاد دان برجسته در دانشگاه کالیفرنیا برکلی است و هردو آنها از خانواده ای یهودی هستند. لازم به ذکر است جورج آرتور اکرلوف به همراه مایکل اسپنس وجوزف استیگلزدر سال 2001برنده جایزه نوبل اقتصاد شده اند. پیش از جنت یلن ریاست فدرال رزرو به عهده "بن برننکی" بود.

بن شالوم برننکی؛ پیش از جنت یلن از فوریه 2006ریاست بانک مرکزی امریکا را برعهده داشته و او نیز در خانواده ای یهودی متولد شده است. پیش از بن برننکی "آلن گرینسپن" ریاست فدرال رزرور را برعهده داشت.

آلن گرینسپن؛ سیزدهمین رییس بانک ایالات متحده از اوت 1987تا زمان برننکی ریاست بانک مرکزی آمریکا را برعهده داشت. وی دکترای اقتصاد خود را از دانشگاه نیویورک گرفته و در خانواده ای یهودی متولد شده است. پیش از آلن گرینسپن "پل ولکر" ریاست بانک مرکزی آمریکارا برعهده داشته و او نیز در خانواده ای یهودی به دنیا آمده است. می بایست توضیح داد جنت یلن با داشتن دین یهود یکی از عاملین یهود برای کنترل بزرگترین شبکه مالی در جهان است و با بررسی سوابق اکثر رهبران نظام بانکی در ایالات متحده با واقعیت کنترل شبکه مالی آمریکا و به دنبال آن کنترل شبکه مالی جهان توسط یهودیان روبرو می شویم.

می بایست توضیح داد بزرگترین اقتصاد جهان را قومی در جهان رهبری می کند که منشأ تمامی بحرانهای مالی بوده اند. باید دانست تنها یک درصد از مردم آمریکا ثروت ایالات متحده را در اختیار داشته که حداکثر آنان را یهودیان تشکیل داده و مشخص می شود، جمعیتی بالغ بر 99% مردم آمریکا در سطح ساده ای از زندگی قرار گرفته اند.

بزرگترین اقتصاد جهان، بیشترین ساعات کار در جهان را تولید کرده است. آمریکا در بین کشورهای جهان با ساعت کاری بین 10تا 12 ساعت در روز همراه با ژاپن بیشترین ساعات کار در جهان را دارا است و میبایست توضیح داد، مردمان عادی در آمریکا شرایط برخورداری از قوی ترین نظام اقتصادی در جهان را بوجود آورده، ولی تنها سهم کمی از منافع مالی آن را برخوردار هستند. سیستم کاری در آمریکا بطوری طراحی شده است که عاملان بزرگترین اقتصاد جهان را به نوعی در اسارت شدید کاری در آورده است

نظام اقتصادی در آمریکا طوری طراحی شده که مردم مجبور به کار، با بیشترین زمان ممکن هستند ولی مردم جهان تصور می کنند که آمریکا دنیای آرزوهای آنان است. سیستم بانکی با دادن وام برای خرید کالا یا مسکن به نوعی مردم را مجبور به کار زیاد کرده و با بهره کشی از جامعه آمریکا، قوم بنی اسراییل نیمی از ثروت جهان را در اختیار گرفته اند.یهودیان با کنترل شبکه مالی و اقتصادی بزرگترین اقتصاد جهان، باعث ایجاد رکود یا رونق به نفع منافع خود در جهان هستند و با این روش جهان ما را در کنترل و سیطره خود قرار داده اند. با ایجاد برنامه های متنوع در ایالات متحده مردمان کشور سرگرم کار سخت بوده و منافع بدست آمده از نیروی انسانی در ایالات متحده به حساب افرادی از قوم بنی اسراییل واریز می شود. با ایجاد شبکه های کنترل در اجتماعات ایالات متحده، مردمان آن به خوابی فرورفته اند که از واقعیات درون کشور خود بی خبر بوده و مردم جهان بدنبال سبک و سیاق و نوع زندگی در ایالات متحده در رویایی پوشالی دچار توهم و خواب گشته اند.

جهان از خواب برنمی خیزد، زیرا سایه ای به نام لذت آن را به خواب برده است. جهان باید بیدار شود زیرا پایان راه جهان به این روش اسارت در دست قوم بنی اسراییل بوده و در نهایت سرنوشت جهان اسارت حداکثر به دست حداقل قوم یهود است.

علیرضا گودرزی


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۰
0
0
مقاله خيلي خوبي است اطلاعات بسيار جالبي رو به خواننده ميده و گذاشتن عكس براي مقاله بسيار عالي است
ابراهيمي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۱
0
0
ممنون از مقاله خوبتون باعث شديد خيلي بيشتر به اين مسائل علاقه مند بشم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: