به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۵۷۲۴۱
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
اكنون در دنياي تلفن همراه رقابت بسيار شديدي وجود دارد. بخشي از اين رقابت به سيستم عامل گوشي ها مربوط مي شود كه در اين ميان سيستم عامل اندرويد (android) و آي او اس (IOS) رقباي سرسخت يك ديگرند.
سخن، گروه علم و فناوري: اكنون در دنياي تلفن همراه رقابت بسيار شديدي وجود دارد. بخشي از اين رقابت به سيستم عامل گوشي ها مربوط مي شود كه در اين ميان سيستم عامل اندرويد (android) و آي او اس (IOS) رقباي سرسخت يك ديگرند.

در اين گزارش به 11 ويژگي که در گوشی های اندرویدي وجود دارد اما در سيستم عامل (IOS)  هنوز امکان پذیر نیست اشاره شده است.1. در گوشی های اندروید می توان چندین برنامه را به صورت هم زمان بر روی صفحه باز کرد.2. اکثر گوشی های اندروید توانایی استفاده از یک باطری بزرگتر را دارند .در گوشی هایی مثل Samsung Galaxy S5 و LG G3 قابلیت تعویض باطری با باطری بزرگتر ارائه شده است.3. در گوشی های اندرویدي می توانید گوشی خود را با هر کابل میکرو یو اس بی (Micro USB Cable) شارژ کنید یعنی حتما به یک کابل مخصوص ساخته یک شرکت خاص احتیاج ندارید.4. تعدادی از گوشی های اندرویدي با کابل میکرو اچ دي ام آي (Micro HDMI) ارائه می شوند که قابلیت وصل شدن مستقیم به تلویزیون را دارند.5. در گوشی های هوشمند موتو ایکس می توان دستورات را بدون لمس کردن دستگاه به آن وارد کرد. این یکی از مهم ترین ویژگی های موتو ایکس است که موتورلا به آن نام کنترل صوتی بدون لمس را داده است.6. شما می توانید حافظه گوشی خود را تغییر دهید، یعنی در هنگام خرید گوشی برای هزینه کمتر حافظه پایین تری بخرید و در آينده حافظه آن را ارتقاع دهید.7. در بیشتر گوشی های اندرویدي نواری در بالای صفحه وجود دارد که شما می توانید با پایین کشیدن آن به بعضی از برنامه ها دسترسی سریع داشته باشید.8. در سيستم عامل اندروید صفحه های زیادی وجود دارد که می توانید برنامه ها را به سلیقه خودتان مرتب کنید. برای کاربرانی که دوست دارند مرتب سازی خود را داشته باشند این مزیت بزرگی است.9. در سيستم عامل اندرويد می توان ویجت ها (widget) را بر روی صفحه اصلی گوشی نشاند. اندروید به شما این اجازه را می دهد که ویجت ها را در هر جا از صفحه اصلی که دوست دارید بنشانید.10. از گوشی های اندروید می توان به عنوان ریموت کنترل استفاده کرد. این قابلیت در گوشی هایی نظیر HTC one , LG G3 , Samsung Galaxy S5  قابل استفاده است.11. و در آخر می توان کاور پشتی گوشی هاي اندرويدي را تعويض کرد و از کاور های رنگارنگ و متنوع دیگری استفاده کرد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: