به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۳۵۲۰۷
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
علیرضا گودرزی
بررسی رویدادهای خاورمیانه در سه دهه اخیر نشان می دهد که صهیونیسم جهانی برنامه ریزی گسترده ای را برای تجزیه جهان اسلام آغاز کرده است.
سخن، گروه بین الملل: بررسی سیاست خاورمیانه ای آمریکا در سه دهه اخیر نشان می دهد که این کشور برای کنترل و در دست گرفتن خاورمیانه بر تجزیه این منطقه تمرکز کرده است. در سال 91 میلادی که رژیم بعث صدام کویت را اشغال کرد؛ هنری کیسینجر به صراحت گفت که لحظه ای که 3 دهه به انتظار آن نشسته بودیم فرا رسیده است. بهانه اشغال کویت نشان داد که آمریکا با استفاده از عوامل منطقه ای خود و افراد جاه طلب و نادانی مانند صدام به دنبال ایجاد بهانه برای ورود به منطقه بوده است. حمله دوم به عراق با بهانه نخ نمای سلاح های کشتار جمعی به نقطه عطف پیشبرد این سیاست منجر شد. 

با توجه به شروع جنگ در سال 59 در ایران درمیابیم که ما نیز در معرض تجاوز و تجزیه بوده ایم و ایران یکی از قربانیان تجزیه طلبان جهانی بوده است. دلیلی قانع کننده تر از این نمی توان یافت که ایران سردمدار مبارزه با استکبار جهانی است که علت ان وجود رهبری هوشیار بر مردمان این سرزمین زیر شعار توحید می باشد. بعد از پایان جنگ ایران و عراق غرب بدنبال جنگ دیگری است. با تجهیز نیروی بعث عراق به فرماندهی صدام زمینه های جنگ علیه ایران به پیش از انقلاب باز می گردد.
بعد از ترور انورالسادات رییس جمهور پیشین مصر، غرب بدنبال شخص دیگری می گردد تا بتواند بار دیگر کنترل جهان اسلام را در دست گیرد
برکناری احمد حسن البکر با هدفی مشخص انجام می شود. غرب بدنبال شخص قابل اعتمادی است که بتواند اهداف خود را در خاورمیانه و جهان اسلام گسترش دهد. صدام حسین عبدالمجید التکریتی گزینه ای مناسب برای غرب و ایجاد جنگ در خاورمیانه است. ساواک و موساد در سالهای پیش از انقلاب با حمایت امریکا سعی در ایجاد تنش بین کردهای عراقی دارند. همه چیز یکی پس از دیگری آماده می شود. 

*نقش موساد
موساد با طراحی و سازماندهی در ساختار ساواک و در دست گرفتن منابع اطلاعاتی و امنیتی کشورمان توانسته بود برنامه ای را برای شروع جنگ علیه ایران و روشی برای تجزیه برای خاورمیانه در پیش گیرد تا در برنامه ای درازمدت تجزیه خاورمیانه حاصل شود. جلوگیری از رشد اقتصادی و سیاسی برای ساکنین این نقطه از جهان برای غرب و صهیونیسم امری ضروریست. با ایجاد دشمنی بین ایران و عراق سرانجام جنگی درمی گیرد, نبردی که یک جنگ یکروزه در سال 1352 بین ایران و عراق روی می دهد.
این جنگ برای صدام یک اثر روانی باقی نیز می گذارد و صدام را به ایجاد جنگی به مثال قادسیه ترقیب می کند. بعد از فروپاشی رژیم شاه, غرب، رژیم عراق را در تسلیحات نظامی غوطه ور می کند و نجوای رهبری جهان عرب و اسلام را در گوش صدام می خواند.
انقلاب تازه به ثمر رسیده است و هنوز پایه های امنیتی در کشور مستحکم نشده که با نزدیکی به ساختار اطلاعاتی ایران در زمان ساواک اطلاعات مهمی در اختیار موساد قرار دارد تا بتواند برنامه ای استراتژیک برای جنگ بین ایران و عراق پایه ریزی کند. غرب با در اختیار داشتن سفارت امریکا و تبدیل آن به مرکزی برای دزدیدن اطلاعات و اسرار ایران مبدل می شود. این سناریو نشان می دهد زمینه های لازم برای غافلگیری ایران برای یک جنگ بیرحمانه در اختیار غرب قرار دارد پس از تسخیر سفارت ایران بدست دانشجویان در 13 آبان 58 بهانه های لازم برای اغاز جنگ محیا می شود. به صدام دستور حمله به سفارت ایران در لندن داده می شود.
10 اردیبهشت 1359 گروهی بنام گروه الشهید از طرفداران خودمختاری خوزستان به سفارت ایران در لندن حمله می کند. صدام عده ای را با پاسپورتهای عراقی به لندن فرستاده که این همان گروه الشهید هستند. سفارت به مدت شش روز توسط این گروه اشغال می گردد و در نهایت با دخالت نیروهای ویژه بریتانیا و آزادی بیست و شش گروگان و کشته شدن پنج نفر و دستگیری یک نفر از اشغالگران بحران پایان می یابد و در نهایت عراق با نقض قرارداد الجزایر در تلویزیون و پاره کردن مفاد قرارداد در 26 شهریور 59 اماده جنگی خونین به مدت هشت سال می شود و سه روز بعد در تاریخ 29 شهریور 59 عراق به ایران حمله می کند و یکی از قربانیان غرب یا رژیم صیهونیستی رقم می خورد. جنگ ایران و عراق با تلفات بسیار بالا و خسارات مالی فراوان بعد از هشت سال خاتمه می یابد. صدام بیکار ننشسته و سپس خود در جنگ دیگری درگیر می کند. صدام با برنامه ریزی امریکا و غرب که در پی تمامی این تصمیمات رژیم صیهونیستی قرار دارد در تاریخ 11 مرداد 69 به کویت حمله می کند که این حمله تدارکات حضور نظامی گسترده آمریکا در خاورمیانه را رقم می زند, جنگی ساختگی و از قبل برنامه ریزی شده.
عراق کویت را اشغال می کند یا در واقع عراق با قرضی سی میلیارد دلاری به کویت, این کشور را اشغال می کند. امریکا با فرماندهی ناتو به عراق و مواضع آن در کویت حمله می کند تا بتواند کویت را از عراق باز پس گیرد. کویت با هزینه صدها میلیارد دلار بدست امریکا آزاد می شود و پس از ان سالها به امریکا مقروض بوده و تاوان سنگینی را می پردازد. باید توجه داشت که کویت یکی از کشورهایی بود که در جنگ ایران و عراق کمکهای مالی زیادی به عراق کرده است.
با تعمیق شکاف بین صدام و غرب زمزمه های جنگ دیگری اغاز می شود. در 20 مارس 2003 امریکا و انگلستان با متحدانشان به بهانه سلاحهای کشتار جمعی به عراق حمله می کنند. باید متذکر شویم که عربستان سعودی و اسراییل از حامیان و پشتیبانان اصلی این جنگ بوده اند, وجود رقابت ساختگی بین کشورهای منطقه خاورمیانه بر سر کنترل قدرت، خاورمیانه را در جنگهای گوناگونی فرو برده است که هیچکدام از این کشورها از گزند این جنگ ها در امان نبوده اند. سراجام اشغال عراق صورت می گیرد و عراق به مدت هفت سال یعنی تا 19 اوت 2010 با کشته شدن بیش از یک میلیون نفر از مردمان غیرنظامی و میلیاردها دلار خسارت در اشغال امریکا باقی می ماند. امریکا به بهانه تغییر رژیم و ایجاد دموکراسی به عراق یورش برده و جان میلیونها انسان بر سر سودهای سازندگان سلاح و دلالان بزرگ نفتی و صهیونیسم جهانی به خطر می افتد.
سوداگران جنگ و قدرت طلبان منطقه ای در حال انجام جنگ نیابتی دیگری هستند که شعله های ان در عراق با گروهکی بنام داعش برافروخته شده است و بیم ان می رود که حامیان جنگ یعنی اسراییل, عربستان سعودی, قطر و ترکیه به فکر برهم ریختن ثبات و امنیت ایران هستند. عربستان سعودی و قطر برای امریکا نقش صدام در دهه های گذشته را ایفا می کنند. که با خرج میلیاردها دلار پولهای نفتی و تشکیل گروهکهای تروریستی برای برهم زدن نظم و ثبات در منطقه به رهبری امریکا خواهان جنگی هستند که ابعاد و گستردگی آن کل جهان را در برمی گیرد. این همان آرزوی قوم یهود و رژیم صیهونیستی برای ایجاد جنگ و کشتار مردمان جهان در جهت حفظ و کنترل جهان است. با توجه به شکل گیری بهار عربی در خلورمیانه زمینه های تجزیه در خاورمیانه آماده می شود.

در گوشه دیگری از خاورمیانه به کشوری بنام لیبی با جمعیتی کم و وسعت خاک بسیار زیاد روبرو می شویم. کشوری یکی از مهمترین صادرکنندگان نفت در جهان است. در اواسط قرن نوزدهم میلادی جنگی بزرگ برای دراختیار گرفتن لیبی بین ایتالیا و انگلستان در صحرای لیبی شکل می گیرد. بعد از جنگ دوم جهانی لیبی میان انگلستان و فرانسه تقسیم می گردد. در سال 69 یکی از افسران غیر ارشد ارتش لیبی بنام معمر قذافی قدرت را در دست می گیرد. او نیز رویای اتحاد با اعراب و کنترل جهان اسلام را درسر می پروراند که به دلایل زیادی ازجمله نفوذ غرب بین اعراب راه بجایی نمی برد و ساز مخالفت با غرب نواخته می شود. معمر قذافی با علم به عزم غرب برای تسلط بر لیبی بسوی افزایش توان دفاعی حرکت می کند و داشتن انرژی هسته ای را در اختیار می گیرد که در نهایت با توافق با غرب و تحویل صنایع غنی سازی به پایان می رسد که معنایی جز خلع سلاح لیبی ندارد. با از بین رفتن توان دفاعی بالقوه لیبی، با حمایت از مخالفین داخلی راه برای شروع یک جنگ در لیبی هموار می گردد. فرانسه و انگلستان در حمایت از مخالفین جنگی هوایی را اغاز می کنند که نتیجه ان کشته شدن قذافی و تجزیه لیبی است. 
سوریه نیز کشوری با جایگاه خاص استراتژیکی هم مرز با ترکیه, عراق, لبنان, اردن, فلسطین و از طرف دیگر ایران-سوریه نقطه اتصال سه قاره اروپا, اسیا و افریقا موقعیتی خاص را دارا هستند. کشوری سنی مذهب با حاکمیت شیعه که یکی دیگر از خطرات غرب و مخصوصا اسراییل بوده و با بررسی اوضاع سوریه در سالهای قبل باز به این مهم دست می یابیم که جنگ در سوریه جنگی ساختگی بمانند عراق, لیبی و افغانستان بوده و غرب و اسراییل برای حفظ کنترل و تغییر در موازنه قدرت در خاورمیانه چاره ای جز تجزیه و کوچک کردن سوریه در سر نداشته اند. جنگ در سوریه با حمایت عربستان, قطر و اسراییل و با حمایت امریکا اغاز می شود و با مقاومت سخت ارتش سوریه روبرو می گردد. در ابتدا با خیانت های برخی افسران ارتشی قسمتهای زیادی از خاک سوریه توسط گروهکهایی همچون جبهه النصره و داعش تصرف می شود. با حمایت ایران و مقاومت و هوشیاری به موقع سران و مردم سوریه این طرح ناکام می ماند و در نتیجه رژیم صهیونیستی گروه های اجاره ای خود را راهی عراق می کند. 
کلیت اتفاق های خاورمیانه و شمال آفریقا که در دنیای اسلام روی می دهد چیزی جز طرح های رژیم صهیونیستی برای تجزیه دنیای اسلام و غرق کردن آن در کشتارهای بی انتها نیست. استفاده از گروه های دست ساز صهیونیسم مانند داعش و غیره ابزاری برای تخریب چهره اسلام و برآوردن نیات صهیونیسم جهانی هستند. 

*parser یعنی تجزیه کننده
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱۷
دادمهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۱
0
3
تیتر جالبی داره. برنامه تجزیه ی خاورمیانه هم کار امروز و دیروزنیست. یک هدف بلند مدته که گویا این روزها شدت گرفته و به سرعت داره پیش می ره.
Fazel
|
United States
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۱
0
3
مقاله جالبی بود و روند تاریخی جریانات را به خوبی بیان کرده بود. ممنون
dariush zolfaghari
|
United States
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۲
0
3
واقعیت های بسار مهم و ظریف که به دلیل هیاهوی مخالفت با ایران و ایرانی از چشم ومنظر ما مخفی مانده را با قلمی زیبا وشیوا نمایان نموده امید آن دارم که اینگونه اطلاع رسانی ها بیشتر ازاین باشد
جاوید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۴
0
1
مقاله جالبی بود، فقط می خواستم بدونم ریشه واژه پارسر مربوط به کدام زبان است.
مرادیان
|
United States
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۴
0
2
مقاله جالبی است,باعث خوشحالی است که افرادی وجود دارند که می توانند به این صراحت مسایل جاری پیرامونمان را توضیح دهند
سامان سارنگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۴
0
0
جناب آقاي گودرزي بسيار عالي است
بهتر است بگيم كم نظير است
نگاهم به جناب عالي متحول شد
به دوستي با شما به خود ميبالم
سهیل سارنگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۴
0
0
فوق العاده است
ظهیری
|
United States
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۵
0
1
متن فصیح و جامعی است
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۵
0
1
کوروش آسوده بخواب اسراییل حسابی بیدار است
احسان
|
United States
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۵
0
0
بسیار گویا است ممنون
علی
|
United States
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۵
0
0
تیتر بسیار جالبی داره کوتاه و بسیار پرمعنا
علی
|
United States
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۵
0
0
تیتر بسیار جالبی داره کوتاه و بسیار پرمعنا
علی
|
United States
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۵
0
0
تیتر بسیار جالبی داره کوتاه و بسیار پرمعنا
kamal
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۵
0
0
مقاله ی بسیار زیبا و پر معنایی بود علیرضا جان باز هم منتظر یادداشتهای خوب و جامعت هستم برادر
Hosein
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۶
0
0
ممنون از مقاله زیبا فصیح وروشنگرانه شما،انتشار مقالاتی از این دست عاملی است برای روشنگری تمام اقشار جامعه،منتظر مقالات بعدی شما هستیم
سمن مولايي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۸
0
0
فوق العاده است و بسيار كم نظير
سمن مولايي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۸
0
0
فوق العاده است و بسيار كم نظير
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: