به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
مقاله
سیاست امپریالیستی از پرل هاربر تا 11 سپتامبر(2)
سیاست امپریالیستی از پرل هاربر تا 11 سپتامبر(1)
جعفر قنادباشی؛ کارشناس مسائل آفریقا وخاورمیانه
صنعت قمار در انگلیس با نصب ماشین‌های رولت ریسک‌بالا در نقاط فقیرنشین، سود کلانی عاید دولت می‌کند. طبق آمار "کمیسیون قمار" دولت انگلیس در سال 2012 بیش از 33 هزار ماشین رولت در قمارخانه‌های سراسر انگلیس وجود داشته است که حدود 2.17 میلیارد دلار سود ناخالص داشته‌ اند.
اطلاعات اولیه بدست آمده تاکید می‌ کند که یهودیان صهیونیست در همان گام اول 45 قطعه زمین و 183 ملک مسکونی را در منطقه مرکزی عراق خریداری کرده‌اند و وجه مشخصه این املاک نزدیک بودن آنها به رود فرات است.
در گفتگوی با کارشناس ارشد مسائل راهبردی طرح‌ شد
آمریکا تقاطع نزدیکی و شدت رقابت در چندجانبه‌ گرایی را محاسبه کرده است و ارزش ترکیبی کوبا با یک رقیب قدر در معادلات جدید را حس می‌کند. کوبا نیز به کیفیت تغییر ارزش خود در دوران جدید کم‌کم پی برده است و الان زمان بالا بردن قیمت بازی است..
شکست گروه تروریستی – بعثی داعش در شهرهای «السعدیه»، «جلولا» و بسیاری دیگر از نواحی عراق سبب شد تا این گروه برای روحیه بخشی به عناصر خود شهر «الرمادی» را هدف قرار دهد، اما گروه تروریستی داعش در شهر هم با مشت آهنین ارتش و مردم عراق روبرو شد.
افزایش حمایت برخی از کشورها در عرصه بین الملل از مساله فلسطین نشان از این دارد فلسطین در قلب جهانیان جای دارد و ادامه این پشتیبانی ها به تدریج رژیم صهیونیستی را به سوی انزوا پیش خواهد برد.
چرا آمریکا نیازمند جنگ است؟(بخش دوم)
منطق اقتصادی حاکم در آمریکا که بحران را سود کنترل کنندگان واقعی آمریکا گره زده است باعث می شود بحران در خاورمیانه امری لازم شود و این کشور به هیچ وجه به دنبال حل مشکل برنامه هسته ای ایران نباشد.
وارونه نمایی هویت مدافعان کوبانی در رسانه های غربی
درحالیکه زنان عادی کرد در شهر کوبانی با لباس های سنتی دوشادوش مردان به نبرد با داعش مشغول هستند، جریانی رسانه ای تلاش می کند با ارائه چهره های مانکن گونه از زنان مجاهد مدافع شهر، واقعیت را تغییر دهد.
چرا آمریکا نیازمند جنگ است؟(بخش نخست)
منطق اقتصادی حاکم در آمریکا که بحران را سود کنترل کنندگان واقعی آمریکا گره زده است باعث می شود بحران در خاورمیانه امری لازم شود و این کشور به هیچ وجه به دنبال حل مشکل برنامه هسته ای ایران نباشد.
رژیم صهیونیستی با افزایش خشونت ها، سرعت بخشیدن به روند یهودی سازی قدس و دیگر شهرها و محاسبات دیگر از وضعیت کنونی فکر می کرد که می تواند به راحتی طرح های خود را سرزمین اشغال شده پیاده کند.
با افزایش تحرکات گروه های تکفیری در صحرای سینا و اعلام بیعت مهمترین آنها یعنی «انصار بیت المقدس» با داعش خطر نفوذ این گروه ها به مصر و از بین بردن امنیت این کشور شدت گرفته است.
پر بحث ترین