به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
بخش زیادی از سنگ‌آهن ایران به طور کاملا خام به چین صادر می‌شود و همچنان تمرکز مسئولان به جای توسعه واقعی زنجیره تولید فولاد، بر انجام کلنگ‌زنی‌های تکراری صرف می‌شود.
حسن روحانی در همایش اقتصاد مقاومتی در روابط منطقه ای گفت: امروز مرکز آمار کشور اعلام کرد که تورم 12 ماهه به 15.2 درصد رسیده است. وعده ای که ما برای سال 93 به مردم داده بودیم این بود که تلاش کنیم تورم را به 25 درصد برسانیم.
رمزگشایی از معمای رشد ۱۸ ماهه نقدینگی؛
حجم نقدینگی از حدود ۴۹۲ هزار میلیارد تومان در پایان مردادماه سال گذشته با ۳۹ درصد افزایش به حدود ۶۸۴ هزار میلیارد تومان در پایان آذرماه امسال رسیده است.
گزارش تفریغ بودجه 92 افشا کرد
دولت مدعی قانون‌گرایی در اجرای 65 درصد احکام بودجه 92، تخلف کرده است.
بیانیه کمیته اقتصادی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی
کمیته اقتصادی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در بیانیه ای به مناسبت دهه مبارک فجر، نسبت به به روند واردات گرایی و تعلل مسئولان درحل مشکلات تولید در کشور هشدار داد.
وزیر سابق اقتصاد در گفت‌و‌گوی تفصیلی با فارس تشریح کرد
وزیر اقتصاد دولت دهم گفت: تأمین مالی دولت به ازای 4.1 میلیارد دلار نفتی که فروخته­ شده بالغ بر یکصدهزار میلیارد ریال پایه پولی و پانصد هزار میلیارد ریال نقدینگی را افزایش داده ­است، از سوی دیگر وقتی بانک مرکزی ناگزیر است در ازاء ارز فروخته یا وصول نشده به دولت ریال بدهد، به معنای تشدید سلطه دولت بر این بانک است.
رشد 40 درصدی نسبت به سال گذشته؛
واردات ایران از چین در ۱۰ ماه نخست سال 1393 به بالاترین رقم در طول تاریخ رسیده است.
رحیم‎پور ازغدی در این مقاله شفاهی با اشاره به اینکه در ايدئولوژي «ذلّت»؛ راهي جز هضم شدن در «الگوي ليبرال» وجود ندارد، نسبت به حلول تفكّر قاجاري در برخي مديران كشور هشدار داده است.
ارز کشور صرف واردات چه کالاهایی می‌شود؟/جدول
واردات بی‌رویه در دولت یازدهم مانند دولت‌های نهم و دهم ادامه دارد؛ با این تفاوت که اگر دولت‌های نهم و دهم از درآمدهای وافر ارزی بهره‌مند بودند، دولت فعلی درآمدهای ارزی ناچیزی دارد. بنابراین، در شرایط فعلی، خرج کردن ارزهای مغتنم کشور برای واردات کالاهای مصرفی، اشکال بیشتری دارد.
گزارش رسانه غربی از اوضاع اقتصادی متناقض ایران/تحریم برای مردم، واردات برای ...
شبکه تلويزيوني فرانس-24 روز پنجشنبه اعلام کرد درحالي که ايران با بحران اقتصادي خطرناک،خزانه خالي،سقوط بي سابقه قيمت نفت و ادامه تحريم ها دست به گريبان است،درسال هاي اخير شاهد تاسيس چهارصد بازار خريد بزرگ بوده و اين مراکز به سبک غرب بصورت قارچ گونه اي رشد يافته است.