به روز شده در: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
یادداشت
نفد فیلم "چند متر مکعب عشق "
سیده خدیجه میرسالاری*
نقد فیلم "امروز" آخرین ساخته رضا میرکریمی
مقاله
محمد نقی زاده عضو هیات علمی دانشکده هنر و معماری واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی
رضا آشفته
گفتن این استغفار در حلّ معضلات سخت زندگی به تجربه رسیده است و گره‌های کور بسیاری از افراد ، با همین ذکر باز شده است.
اگر می‌بینیم اثری به شدت تراژیک نظیر ‌«شیار ۱۴۳‌» که به لحاظ تصویری زرق و برق چندانی هم ندارد، خوب می‌فروشد فقط و فقط به واسطه ارتباط مستقیمی است که فضای داستانی اثر با مخاطب برقرار کرده است.
حقوق کودک در برابر رسانه ها یکی از مهم ترین و جذاب ترین مباحث در زمینه حقوق اطفال است؛ اهمیت و جذابیت این بحث ناشی از گسترش پر شتاب حضور رسانه ها در زندگی انسان و افزایش قدرت و تاثیر آن بر اندیشه و رفتار انسانها و جوامع بشری است.
خدا در سه چیز برای هیچکس رخصتی قرار نداده است: ادای امانت به نیکوکار و بد کار، وفای به عهد به نیکوکار و بدکار و نیکی با والدین، نیکوکار باشند یا بدکار.
سینمای هند در خالی بندی روی تمام فیلمهای اکشن هالیوود را سفید کرده است. اگر فیلمسازانی چون استیون اسپیلبرگ، جرج لوکاس و جیمز کامرون کهاز بزرگان سینمای علمی تخیلی هستند در کنار یکدیگر قرار بگیرد و سعی کنند خیالی ترین فیلم تاریخ سینما را بسازند، بازهم در مقابل فیلمهای پر از خالی بندی هندی شکست می خورند.
فرامرز روشنايي در غرقه سخن:
فرامرز روشنايي بازيگر با سابقه تلويزيون و سينما با حضور در غرقه شبكه خبري سخن در بیستمین نمایشگاه مطبوعات درباره وضعيت سينما و تلويزيون كشور توضيحاتي را بيان كردند.
کوشکی در غرفه سخن:
دكتر محمد صادق كوشكي عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با حضور در غرقه شبكه خبري سخن در بیستمین نمایشگاه مطبوعات درباره وضعيت فرهنگي كشور و سينماي ايران توضيحاتي را بيان كردند.
در نظر بسیاری، بازی در فیلم های "زندگینامه ای" یکی از سخت ترین و باارزش ترین نقش ها در سینما است. در مورد اکثر شخصیت های تاریخی حجم عظیمی از اطلاعات وجود دارد و این کار بازیگر است که با توجه به احساسات عمیقی که مردم به برخی از این شخصیت ها دارند، نقش خود را درست ایفا کرده و به درک عمیقی از این شخصیت ها برسند.
نرگس آبیار در غرفه سخن:
نرگس آبیار نویسنده و کارگردان فيلم شيار 143 درجه به همراه محمد حسین قاسمی تهيه كننده فيلم با حضور در غرقه شبكه خبري سخن در بیستمین نمایشگاه مطبوعات درباره حواشي اين فيلم توضيحاتي را بيان كردند.
امام حسین (ع) در عاشورا به یاران خویش عزت بخشید، آنان را با وفاترین یاوران حق نامید، خود را به بالین تک تک یاران شهیدش می رساند و سر آنان را بر دامن می گرفت؛ هم بر بالین علی اکبر(ع) حاضر شد، هم بر بالین غلام سیاه خود.
پر بحث ترین